הילדים שציירו את הקורונה • תערוכה מיוחדת בבית הצעירים בשכונת הדר בחיפה | טל ולנטיין

מציירים קורונה (בית צעירים הדר)

הילדים ציירו ויצרו את חוויות השנה האחרונה – היצירות הפכו לתערוכה שכונתית

תערוכה חדשה המופקת בשיתוף מיזם "שכונות בשינוי" בבית הצעירים בשכונת הדר, מציגה יצירות של ילדים, המספרות בעזרת אומנות, את התחושות והחוויות בתקופת הקורונה. בין אורחי התערוכה – היתה טלי שטיינברג, סגנית מנהל החינוך בעירייה, הורים ומדריכים של הילדים.

מציירים קורונה (בית צעירים הדר)

שנה שלמה עברה מאז פרצה מגפת הקורונה בישראל, ובין הראשונים להיפגע היו הילדים. עם סגירת בתי הספר ומסגרות החינוך, הילדים מצאו את עצמם כשהם נאלצים להתרגל למציאות חדשה של למידה מרחוק, הסתגרות בבית ושעמום גדול.

מציירים קורונה (בית צעירים הדר)
מציירים קורונה (בית צעירים הדר)

בית הצעירים וקן הדר של תנועת הנוער העובד והלומד בשכונת הדר בחיפה, פתח את שעריו לילדי השכונה לאורך כל השנה, גם בתקופות הסגר, והציע מסגרת חברתית וחינוכית שאפשרה להם להיפגש, ליצור וללמוד, גם בתקופת הקורונה.

בחצי השנה האחרונה, הילדים עובדים על פרויקט אומנות מיוחד. הם נחלקו לקבוצות עבודה ותרגמו את הרגשות, הפחדים, האתגרים, השעמום, הכיף, התקוות והאכזבות, ההתבגרות, הלימודים והאהבות בתקופת הקורונה, מנקודת מבטם האישית.

מציירים קורונה (בית צעירים הדר)

הם ציירו, צבעו, יצרו, שברו והדביקו ולבסוף הרימו מיצגי אומנות מיוחדים שמספרים את סיפורם של ילדי שכונת הדר בחיפה בתקופת הקורונה. המיצגים הפכו לתערוכה מיוחדת שמוצגת בימים אלו בבית הצעירים.

מבקרי התערוכה יופתעו לגלות שאת הסיור וההסברים על כל מיצג, יעבירו הילדים שהכינו את היצירות – בעצמם.

במהלך השבוע הקרוב, צפויים להגיע לבקר בתערוכה סגן ראש עיריית חיפה לזר קפלון, הורים, מורים, בני תנועות נוער ותושבי השכונה. התערוכה פתוחה לקהל הרחב.
בנוסף, במתנ"ס "טבריה 15" שבשכונה, החליטו גם כן לתלות את התערוכה לתקופה מסוימת במקום.

בית הצעירים הינו מרכז בינתחומי מקיף והוליסטי שהוקם כשיתוף פעולה בין תנועת דרור ישראל, עיריית חיפה, התוכנית הלאומית לילדים ונוער, דרור בתי חינוך והנוער העובד והלומד. בית הצעירים והקן מהווים בית שני לילדים ונוער ומגדלור קהילתי בשכונת הדר.

ליאן דהן הלומדת בכיתה ה' ויצירתה משתתפת בתערוכה, סיפרה:

זה מאוד מרגש לראות את היצירה עומדת ושאנחנו צריכים להסביר עליה לאנשים הרבה יותר גדולים מאתנו. בקורונה היה הרבה שעמום וגעגוע למסגרת, לחברים. מצאנו מסגרת בבית הצעירים והצלחנו לספר את הסיפור שלנו בעזרת אומנות. זה הרבה יותר קשה לדבר רגשות בעזרת אומנות, אבל הצלחנו וזה היה שווה את זה.
מציירים קורונה (בית צעירים הדר)
מציירים קורונה (בית צעירים הדר)

טל ולנטיין רכז בית הצעירים:

התערוכה מספרת את סיפורם של ילדי הקורונה, שנאלצים להתמודד עם אתגרים שילדים לא אמורים לפגוש בגילם. בעזרת ציור, צביעה ויצירה כל אחד סיפר את הסיפור האישי וגם הקבוצתי ובעיקר נתנו לילדים מקום בטוח בו הם יכולים לפרוק, לשתף ולרענן חוויות.
מציירים קורונה (בית צעירים הדר)
מציירים קורונה (בית צעירים הדר)
2 תגובות
  1. חיפאית אמר/ה

    אם הקהל מוזמן, למה אין כתובת?

  2. ליאורה אמר/ה

    ציורים מהממים,כול הכבוד לילדים המקסימים והמוכשרים 👍👍👍👍❤️💕❤️💕❤️

לא ניתן להגיב