יחידת התקשוב של זרוע הים עוברת לבסיס חיל הים בחיפה

נחשון צוק (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

בית התוכנה המרכזי של זרוע הים יעבור מרמת גן לחיפהחיזוק לחיפה

במסגרת הסכם שנחתם בין משרד הביטחון, זרוע הים בצה"ל ועיריית חיפה, תעבור יחידת התקשוב של זרוע הים, המונה מאות משרתים בתחומים טכנולוגיים, אל מתחם ייעודי חדש שיוקם בבסיס חיל-הים בחיפה.

יחידת תקשוב (צילום: דובר צה"ל)

עיריית חיפה ומשרד הביטחון חתמו לאחרונה על הסכם להעברת יחידת מפת"ח (מחשוב ופיתוח תוכנה חיל הים), יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים, ממחנה השלישות הראשית ברמת-גן לבסיס חיל הים בחיפה.

בית התוכנה המרכזי של זרוע הים, המונה מאות משרתים בתחומים טכנולוגיים, ישמש כעוגן טכנולוגי לפיתוח סביבה טכנולוגית נוספת בעיר.

בעקבות חתימת ההסכם, החלו גורמי המקצוע בזרוע הים וביחידת מתוו"ה (מקרקעין, מיסוי מוניציפאלי, תכנון, תשתיות ושיווק מחנות והגנת הסביבה) באגף 'אמון' של משרד הביטחון בתכנון המתחם החדש, כהמשך המימוש של הסכם "שוה"מ 3" להעתקת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ.

ראש תחום הסדרי מקרקעין צפון במשרד הביטחון, תמי שנוולד:

העתקת יחידת התקשוב של זרוע הים לחיפה היא חלק ממהלך לאומי והיסטורי להוצאת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ. המהלך יביא לחיפה את אחת מיחידות הטכנולוגיה המובילות של צה"ל ובמקביל יאפשר לקדם מיזמי מגורים ותעסוקה בשטחי המחנות המתפנים באזורי הביקוש.
נחשון צוק (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
נחשון צוק (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

סגן ומ"מ ראש העיר חיפה, נחשון צוק, אשר הוביל את ההסכם מטעם העירייה:

העתקת יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים לחיפה תהווה מנוע להגדלה משמעותית של מספר חברות הסטארט-אפ מתחום הטכנולוגיה הימית ("בלו-טק"), הפועלות בחיפה והיא מהווה גורם משמעותי בחיזוק מיצובה של חיפה כמרכז ליזמות טכנולוגית למטרופולין ולמחוז הצפון כולו.
2 תגובות
  1. אתי אמר/ה

    אני רוצה תשובה עוד היום, מה בקשר למעלית בבית המרחץ, מדוע אינה עובדת מאז התקנתה כמעט מזה שנתיים, אי אפשר להשתמש בה כי אינה עובדת, הגענו כבר לירח אבל הכשרת מעלית לוקח יובלות, פשוט מי שמנהל את העיריה, הם חכמי חלם גמורים, חדלי אישים ואימפוטנטים, מקוים שקליש תעוף מהעיריה כמה שיותר מהר

  2. יובל שלמה אמר/ה

    לא מובנת כלל ההתעלמות הקוראים הנאמנים של חי-פה מהידיעה על אישור התכנית להעברת יחידת התקשוב של זרוע ים מאיזור המרכז לחיפה. יש חשיבות איסטרטגית לביזור ידע טכנולוגי -מחשבי לעבר איזור חיפה. קידום תכנית זו יביא לחיפה כוח אדם מקצועי שטוב למימסד האקדמי ולחברות
    היי -טק ויעודד יזמים לבדוק את האופציה החיפאית. מדובר בגורם משמעותי בחיזוק מיצובה של חיפה כמרכז ליזמות טכנולוגית למטרופולין ולמחוז הצפון כולו.

לא ניתן להגיב