אלוף ישראל שלומי חיימי ניצח במרוץ חיפה הבינלאומי ה-7 באופנים

אלוף ישראל שלומי חיימי, ניצח במרוץ חיפה הבינלאומי ה – 7 באופני הרים שנערך ביום שישי האחרון והגיע למקום הראשון בזמן של 1:19:55.

כ-130 רוכבות ורוכבים מישראל ואירופה, השתתפו במרוץ שהתקיים במסלול האולימפי אותו הכשירה עיריית חיפה בוואדי אזוב במיוחד עבור אליפויות אירופה. המרוץ אורגן על ידי רשות הספורט בעיריית חיפה בשיתוף איגוד האופניים והתקיים ברמת C1 , הרמה הגבוה ביותר המעניקה ניקוד רב בדירוג הבינלאומי.

20150417_120024.jpg

מקצה הגברים הוזנק ל-6 הקפות של 5 ק"מ, ואילו הנשים רכבו 5 הקפות. במקצה הגברים רשם שלומי חיימי פתיחה מרשימה והוביל כבר בהקפה הראשונה בפער קטן על אלוף לוקסמבורג כריסטיאן הלמיג, שסיים במקום השני בזמן של 1:20:44. למקום השלישי הגיע לוסיאן לוגיגן מרומניה בזמן של 1:23:50
מאחור התנהל קרב על המקום השלישי בין גיא ניב ושני רוכבים מרומניה: לוסיאן לוגיגן ואלוף רומניה טודור אופראה – שהשתתף במשחקים האולימפיים באתונה 2004. בסופו של המרוץ סיים לוגיגן במקום השלישי ואילו ניב הסתפק במקום הרביעי כשהוא מקדים את אופראה.
הניצחון מעניק לחיימי 60 נקודות לדירוג הבינלאומי, ואילו גיא ניב צבר 25 נקודות נוספות. מדובר בתוספת ניקוד משמעותית עבור נבחרת ישראל בדרך להשגת הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בריו בשנה הבאה. בעקבות תוספת הניקוד צפויה הנבחרת לשמור על מקומה ה-21 בעולם, כאשר 23 המדינות שיגיו למקום הראשון בתום סבב התחרויות ישלחו נציג לאולימפיאדה בריו.
בנשים ניצחה יובנה קרנוגוראץ מסרביה [המדורגת 14 בעולם] שסיימה 5 הקפות בזמן של 1:23:11 שעה. הסרבית הקדימה את רותם גפינוביץ שסיימה במקום השני בזמן של 1:28:53 ואת נגה כורם שסיימה שלישית בזמן של 1:32:37. מגאן בלצר סיימה רביעית. גם בנשים נצבר ניקוד חשוב שיקדם את הרוכבות והנבחרת בדירוג הבינלאומי.
במסגרת התחרות התקיימו גם מקצים לרוכבים צעירים וחובבים. כמו כן התקיים לראשונה מקצה "אופניים לכולם" בו השתתפו ילדים במסגרת פרויקט "פרחי ספורט" של משרד התרבות והספורט.
אלוף ישראל והמנצח במרוץ שלומי חיימי, סיכם את האירוע ואמר: " אני שמח על הביצוע של היום שהסתיים בניצחון חשוב עבורי ועבור הנבחרת האולימפית, ומודה לעיריית חיפה על תמיכה באירוע בפעם השביעית ברציפות. זה אחד המסלולים האהובים עליי ואני שמח לחזור אליו בכל שנה מחדש".

20150417_111724.jpg

אופניים בחיפה

הגיבו כאן לכתבה