מנפלאות ליל הסדר בחיפה: הפחים מלאים והחזירים חוגגים | צפו

השנה, ליל הסדר חל בשבת. היות שכך, זכינו ליומיים במתכונת "שבתון" (שבת וראשון). אלה מכם שסיירו ברחובות היום (שבת, 28/3/21) בוודאי ראו כי פחי אשפה רבים ברחבי העיר לא פונו על ידי עובדי העירייה ולכן הם גדושים עד אפס מקום. תלונות על כך קיבלנו בשפע ממספר רב של תושבים.
היות שכך, החזירים חוגגים על האשפה וגם על כך קיבלנו תלונות ממספר רב של תושבים.
כאשר עיריית חיפה הכריזה על תכניתה לצמצום המזון הזמין לחזירים, היא בוודאי התכוונה גם לפינוי הפחים, אלא שמאחורי ההכרזה, צריך לבצע גם ניקיון שוטף, אחרת, ברור שהתושבים ימשיכו לסבול וכך גם בעלי החיים, שמזונם לא אמור להיות פסולת מליל הסדר ושקיות ניילון.

צפו: חזיר סועד מהאשפה ברחוב יעקב קליבנוב

(צילום: מיכאל סודורוגין)


הילה לאופר מסרה בתגובה לחי פה

(הילה חברת מועצת העיר מטעם הירוקים של חיפה)

הילה לאופר (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
הילה לאופר (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

עיר שמתמודדת עם בעיית חיכוך שבין חזירי הבר לתושבים, לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך לנהוג ככה. כל יום שעובר ככה הוא אסון, לא פחות!!
אני קוראת לעיריית חיפה לעשות שינוי דחוף בכל הנוגע למערך פינוי הזבל בעיר. עיריית חיפה חייבת להשקיע את כל המשאבים הנדרשים. חובה עליה להרחיב את הפינוי מפעם ביומיים לפעמיים ביום באיזורים המועדים להגעת חזירים, הוספת משמרת ניקוי הרחובות, אם כיום יש מנקה בשעות הבוקר/ צהריים, שיוסיפו משמרת ערב, שוב… רק באיזורים שמועדים לפורענות. בכל פינה אנחנו רואים כמויות של זבל. אני צועקת את זה כבר מעל לשנה, לא מובן לי למה מחכים!!

איציק בלס מסר בתגובה לחי פה:

(איציק בלס הוא חבר מועצת העיר מטעם הליכוד)

איציק בלס (צילום: ירון כרמי)
איציק בלס (צילום: ירון כרמי)

בעיית פחי האשפה, מחייבת פחי אשפה עם נפח שיותאם לנפח האשפה בכל מקום. בעיית חזירי הבר מחייבת דילול וככל שנתעכב הבעיה תגדל ותחריף. יש לבצע בחיפה דילול חזירים מיידי.
לאוהדי חזירי הבר אני אומר: קחו אחריות, תנו לי כתובת שאפנה אליה וכמובן שתישא באחריות לנזקים ולמפגעים. לא אאפשר לכם להחזיק את המקל בשתי קצותיו. תיקחו אחריות לנזקים ולמפגעים. רק שתדעו שתושבי חיפה והעיר יותר חשובים מהכול.

תגובה
  1. אסף אמר/ה

    לזרוק את קליש לפח ההיסטוריה!

לא ניתן להגיב