מנכ"ל רשות הטבע והגנים מגיב: "ראשת העיר חיפה לא לקחה אחריות על הטיפול בבעיית החזירים" | צפו

אין שיתוף פעולה בין עיריית חיפה לרט"ג

שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים, מגיב בחי פה לטענות שמעלה קליש כלפי הרשות:


שאול גולדשטיין

״תופעת החזירים בחיפה היא בעיה מוכרת. לצערנו הרב ראשת העיר חיפה נסוגה מההבנות שהיו מולי ומול הרשות. הרשות הכינה תוכנית מפורטת איך לטפל במשבר החזירים למרות שאנחנו יודעים טוב מאוד שהממשק שבין האדם לחיות הבר הוא ממשק שתמיד מתקיים משחר ימי ההיסטוריה.

לצערנו הרב, ראשת העיר לא לקחה אחריות ובחיפה ממשיכים להאכיל את החזירים, ללטף אותם ולקרוא להם, תושבי העיר ממשיכים לזרוק אוכל לחתולים שגם החזירים אוכלים.
בסופו של תהליך, אם לא יטופלו הדברים האלה לא יבוא המזור לתושבי חיפה.
אנחנו מושיטים יד ומוכנים לשתף פעולה, כמו כל רשות אחרת אנו ניתן את הייעוץ המקצועי.
רט"ג היא רגולטור ולא נכנסת לכל עיר ועיר ומטפלת במשברים הקיימים בה.
אנו קוראים לראשת העיר חיפה לקחת אחריות מולנו ולטפל ביחד במשבר.

27 תגובות
 1. אביבה אראל אמר/ה

  ראשת העיר לא לוקחת אחריות על תושבים!!!!
  תקח אחריות על חזירים??.?
  מי שומע ממנה בכלל????
  מי מאמין שראשת עיר פשוט שותקת ונעלמת…….

 2. זהבה אמר/ה

  המושג אחריות אינו קיים בלקסיקון של ראשת העיר שלנו. מחכה ליום שתעוף.

 3. אילן אמר/ה

  במקום להפגין כמו דבילים נגד נתניהו,שתושבי העיר הרדומים שבה השמאל שולט,יעלו ויפגינו נגד ראש העיריה ההזויה והמוזרה שהם בחרו לעצמם,שהפכה את חיפה שלנו לחזיריה.
  במשרדי הממשלה כלל לא מתייחסים אחיה,חושבים שהיא לא נורמלית וזורקים את כל התוכניות שלה לפח.
  איפה יונה יהב המצויין ?חבל מאד.

 4. אטילה אמר/ה

  בזבוז זמן מיותר של תפקיד שלא תורם לעיר ולאף אחד שנמצא בה.
  קל להפיל אחריות.. אבל, לנקוט בה… לא בשכל הישר של הישראלי המכוער.

 5. סמל אמר/ה

  ראשת עיר חחחחחחחחחח

 6. שאול כרמליה אמר/ה

  העיריה יחד עם הרט"ג צריכים להקים לחזירים נקודות האכלה מסודרות בואדיות ו/או במקומות מתאימים ואז החזירים לא יאלצו לחפש אוכל בשכונות. גם בני ישראל ירדו מצריימה לחפש מזון כך גם החזירים עולים לרכס לחפש מזון. בסך הכל מזון!

 7. נעמה לבונטין אמר/ה

  רשות הטבע הינה פוליטית לחלוטין. מינויים פוליטיים. המנכל איננו עצמאי. הוא כלי בידיו של השר לאיכות הסביבה. את ראש ערימת חיפה בחר הציבור.

 8. שלמה אמר/ה

  התלוננתי עשרות פעמים על האכלת חתולים בשכונת רוממה היגיעו פרחים ואמרו אין מה לעשות מותר להאכיל וכך היגיעו החזירים
  אוזלת ידה של העירייה הביאו את החזירים לביתנו
  קליש שווה כישלון
  שתיגמר הקדנציה במהרה

 9. סמי אמר/ה

  עיר נראית כמו דיר חזירים אז למה שתתאמץ ?

 10. ערן אמר/ה

  חא ציפיתי לדבר אחר מראש גוף כזה מאפן כמו הרט"ג. כ מ ו ב ן שלא הוא אם אלא ראש העיר, מה חשבתם להוא יגיד?" כן, וואלה טעות שלי". והמגיבים קופצים על זה כמוצאי שלל רב, מוצאים מזור לכ-ל בעיותיהם בתלית צרותיהם בקליש.
  תתבגרו. חיפה היתה רקובה לפני קליש וכנראה שלא תהיה פנינה אחרי קליש. בעיות של שנים של שחיתות וחוסר מעש בעירייה לא תתקן אף ראש עיר במהירות. שבו בשקט, תעירו כשיש בעיות אמיתיות, ובעיקר אל תתבכיינו. כי זה רטב מה שאתם עושים כעת.

  1. א.א. חיפה אמר/ה

   ערן מה נשטויות שאתה כותב . אתה משווה את יונה יהב לקליש .היא ממש אפס לא עשתה כלום לעיר. היא רק הורסת הוא עשה הרבה ממנה. ומי שמתלונן ממקום שלא יודע להעריך. אנשים בחרו בה שתעיף את עובדי העיריה כי חלק התלוננו שיש עובדים שלא מגיעים לעבודה ומקבלים משכורת אלה שהצליחו לעבוד על מעבידיהם . בגלל כמה עשבים שוטים שלמו על זה ביוקר כל תושבי חיפה. מה שאני רואה היום שתפוקת העבודה וניל, לתושבי חיפה ירד משמעותי כי היא קיצצה במספרם של העובדים. מצב רוחם של עודי העיריה ירוד. היחס עליהם מי בכלל סופר אותם. לכן התפוקה ירדה משמעותית
   אהל הגברת קליש לא שמעתם המבקר העיריה סיפר שהיא לקחה לה המון. ודל ה להם משכורות בגבוה של עשרות עובדים. ואף ציםר. אותם בעוד תוספות מבלי לקבל אישור. מצד אחד פיטרה מאות עובדים. וממש האחר הדביקה לה יהודים יועצים שרק במטה את קופת העיריה מילא אם היה עוזר. אהל כסף לחינם ואנחנו התושבים סובלים מקיצוץ משמעותי בכל . בנקיון
   בהרבה מקומות עבודה של עובדים מקצועיים. הטיפול הלקוי זאת תוצאה שחסרים עובדים. שיטםלו בנו כראוי לכל הנזקקים.

 11. מירי אמר/ה

  גם כן הרתג גוף מושחט במקום שיתנו יד ויסייעו הם מתעסקים בחילןפי האשמות אידיוטים !!!!!! מה זה לא מטפלים אז במה הרתג מטפל במנירור פדיקור יאללה קחו אחריות ותעשו תש"פ בין קליש והרתג ודי כבר לסבל התושבים בגלל משחקי כח מטופשים

 12. יעקב אמר/ה

  ראשת העיר לא לוקחת אחריות על שום דבר.
  למשל–ככר מאירהוף–אין שום פיקוח עירוני :
  חנות כלי עבודה, וחנות בגדים וחנות כלי בית מפזרים את סחורתם באמצע הככר.
  מקבצי נדבות מרעישים עם כלי נגינה רעשנים וגם עם מגברים מחרישי אוזניים.

 13. רועי אמר/ה

  יש כאן ויכוח מאוד פשוט.
  מי זה שיבא ויקח את האחריות ויאמר אני נתתי את ההוראה לירות החזירים
  מסתבר שאף אחד לא רוצה וכולם פוחדים מהארגונים הכריחו הומניטריים אלו המעדיפים את חיי החזיר על חיי האדם, מר גולדשטיין מעדיף לתת פתרונות שהוא עצמו לא מאמין בהם כמו לחנך את התושבים להפסיק להאכיל חתולים או להפסיק ללטף חזירים (???) ועוד כל מיני שטויות וכנגד, העירייה אינה מעוניינת לצאת בהצהרה על חיסול חזירים אז כל אחד אומר לשני תתמודד בקריצה כי באמת לא ניתן להתמודד ללא דילול, זה הסיפור כאן ולא פסיק פחות

 14. דין דין אמר/ה

  זורקים האשמות אחד על השני והאזרחים סובלים.שיטה ישראלית ידועה.

 15. גוכמן ז'יכלינסקי אמר/ה

  תפקיד רשות הטבע והגנים הוא להגן על מעט חיות הבר שהולכות וניכחדות בארצנו הקטנה ולא להשמיד ולטבוח בהם. המנהל יושב על משכורת שמנה ומתבלבל. ראשת העיר חיפה היא מצוינת. טובה מן הקודם לה המושחת יונה יהב שהקים כלכלת מקורבים ונתן דווקא לבתי הזיקוק בז"ן להתפשט תוך שהוא גם מרוויח מכך. רוב תושבי חיפה אינם מוטרדים מן החזירים. אלו רק מעט פחדנים או חמדני כסף ואנשי נדל"ן שחוששים לכספם. מיעוט שבמיעוט שמייצר פניקה היסטריה ורעש ללא סיבה.

 16. מירי אמר/ה

  שרת איכות הסביבה גילה גמליאל צריכה לזמן את קליש וראש רתג ולהגיע איתם להסכמות במקום לסדר גובים לאחיה והחברים שלו זה לא רק אחריות של העריה עם כל הכבוד הערייה בלי עזרה של רשות הטבע והגנים ורשות הסביבה לא תוכל לבד להש.תלט עם התופעה אז די עם האגו תרדו מהעץ ותתחילו לעשות במקום לדבר

 17. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כולם צריכים להגיע להסכמה ולשיתוף פעולה מלא.

 18. כרמליה אמר/ה

  מי יודע ומי שמע על חיפה עבריינית הקורונה גילה וראשת העיר צריכים לעלות על המריצה של ליברמן

 19. יוגב אמר/ה

  אתמול גברת גלבוע הפליטת ריאליטי אמרה בישיבת עיריה שאם לא מדווחים אז אין חזירים בחיפה . אני גר בכרמל וכל יום אני לפחות כמה חזירים מיסתובבים בגינות וגם בין אנשים בשעות היום בנונשלנתיות . אז זה שלא מדווחים לא אומר שאין חזירים ביננו כל יום אלא מצפים מהערייה שתתן פיתרון לבעיה , מה שהיא לא עושה לצערי.

 20. אבי אמר/ה

  כתבה עלובה, איש עלוב ופוליטיקאי נמוך שקרן בחסות החוק!

 21. ענת אמר/ה

  דרך אגב לכל תושבי חיפה לא אומרים ראשת עיר אלא ראש עיר גם אם היא אישה וזה בגלל שראש זה זכר ואין מילה כזאת ראשת

 22. יעל אמר/ה

  אתה לא נותן שום סמכויות לעיר חיפה מלבד ירי .אין בך חמלה ובתור מנכל רשות הטבע והגנים אתה צריך להתפטר.בסמכותך לתת פיתרון מלבד הרג חיות בר ואתה מועל בתפקידך..התפטר במיידית.!

 23. תיקון קטן אמר/ה

  ראש הדיר, לא ראש העיר

 24. Jenny אמר/ה

  זה עצוב ומגוחך על עצם הנושא שעומד על סדר היום. הרי אם יגיעו תיירים ולא רק, מה יחשבו על בעיה זו שנמשכת ונמשכת והפתרון לא נראה כלל. בושה למי שצריך לטפל בנושא ולא עושים דבר. מה זה, בדיחה??

 25. גלית אמר/ה

  אם רט"ג לא היו.כל כך להוטים.לספק לציידים שלהם עבודה כדי לקבל מהם עוד כסף. אז אולי ראשת העיר הייתה משתפת פעולה. החזירים שייכים לטבע ואל לעיר זו או אחרת אתם מחויבים לטפל בהם.

 26. שמיל אמר/ה

  למה ציפיתם הגיע הזמן שתתפטר נכשלה בתפקידה לא בנוייה להיות ראש העיר גדול עליה

לא ניתן להגיב