אל”מ אלעד אדרי, מפקד פיקוד העורף מחוז חיפה, מוקיר את פועלם של אנשי הפיקוד, לאחר שנת מאבק בקורונה

אל"מ אלעד אדרי מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף (צילום: ירון כרמי)

לאחר שנה בה אנשי פיקוד העורף, בסדיר ובמילואים, מסייעים במרחב האזרחי בהתמודדות עם נגיף הקורונה, התקיים אמש (ג’ 9/3/21) יום הוקרה לעבודתם ולסיועם לאורך השנה הזו.

ערב ההוקרה התקיים בנוכחות מפקד פיקוד העורף ואנשי הפיקוד בסדיר ובמילואים ובמסגרתו הביעו האלוף ומפקדי הפיקוד, את הערכתם הרבה לכל מי שלקח חלק במבצע המורכב הזה, לאורך השנה הזו.

אלמ אלעד אדרי מפקד פקע"ר (צילום: דובר צה"ל)(
אלמ אלעד אדרי מפקד פקע”ר (צילום: דובר צה”ל)

אנשי פיקוד העורף פועלים בשנה האחרונה לילות כימים, על מנת לסייע לאזרחי מדינת ישראל בהתמודדות עם נגיף הקורונה.

בחי פה – תאגיד החדשות, סוקרה בהרחבה פעילותו של פיקוד העורף במחוז חיפה, מהשלב של התכנון, דרך התדריכים והביצוע בשטח, שהביאו להישגים ראויים לציון בשיפור מצב התחלואה בעיר.

אלעד אדרי פיקוד העורף (צילום: כבאות והצלה)
אלעד אדרי פיקוד העורף (צילום: כבאות והצלה)

מפקד מחוז חיפה, אל”ם אלעד אדרי, פנה במילות הערכה למשרתיי המילואים והסדיר בפיקוד העורף, להלן דבריו:

למשרתיי מחוז חיפה בפיקוד העורף בסדיר ובמילואים, 
בחלוף שנה מפרוץ מגפת הקורונה בעולם ובארצנו בפרט, אנו עושים עצירה קטנה להוקיר ולהעריך את פועלכם. לאורך השנה האחרונה הראיתם, בצורה יוצאת דופן, מהי המשמעות של ‘קריאה לדגל’. מה היא המשמעות של ‘צבא העם’. החברה הישראלית על כל רבדיה וגווניה, העמידה השנה שלל הזדמנויות ואתגרים עבורנו כתושבי המדינה וכאנשי צבא. 

משימתנו המרכזית הייתה ועודנה הסיוע לאזרחי מדינת ישראל בהתמודדות עם בלימת נגיף הקורונה. במשימה זו פעלו כלל כוחות המחוז, בסדיר ובמילואים, יחד עם שותפים רבים במרחב האזרחי. פיקוד העורף הוא בבואה ישירה של לב האנשים המשרתים בו. תחושת האחריות, הרצון להושיט יד לעזרה והחיבור למרחב בוערת בכל אחד ואחת מהמשרתים. שלל הפעולות אותן ביצעו אנשי המחוז: מסעות ההסברה, הסיוע האזרחי לסוגיו השונים, הקמת מתחמי הבדיקות, הסיוע במוסדות הדיור המוגן ובבתי החולים, הקמת מתחמי החיסון וחלוקת המזון. 

הפעולות שביצעתם ברשויות המקומיות בכל רחבי המחוז כולן נעשו מתוך תחושת אחריות ושותפות אמיתיות לרווחתם של אזרחי ישראל מכל המגזרים ובכל המקומות. במקביל לסיוע בבלימת המגיפה לא הזנחתם את הייעוד המרכזי שלנו – הכנת עורף מדינת ישראל לחירום. המשכתם להתאמן ולהתכונן למגוון תרחישים יחד עם שותפינו ארגוני החירום במטרה לשמר את מוכנות העורף ולדאוג לחוסנו. ביצעתם אימונים, תרגילים, השתלמויות והכשרות רבות לצד המאבק היומיומי בהתפשטות הקורונה. 

אני גאה ומוקיר את הזכות לפקד על צוות אנשים כמוכם, ואומר בפה מלא כי אני סמוך ובטוח שכל עוד זה תלוי בכם – העורף מוכן! 
מעריך אתכם ומוקיר תודה, 

אל״ם אלעד אדרי,
מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו