קריית אתא | שר החינוך גלנט, יחד עם יעקב פרץ, ראש העיר, ביקר בחטיבות הביניים בעיר ושוחח עם התלמידים על קשיי התקופה

שר החינוך יואב גלנט בקריית אתא (צילום: עיריית ק. אתא)

שר החינוך יואב גלנט ציין הבוקר, א' 7/3/21, את חזרתם של תלמידי החטיבות ללימודים בביקור בחטיבה ב' בקרית אתא

השר ערך סיור בבית הספר ושוחח עם התלמידים על קשיי התקופה

שר החינוך יואב גלנט פתח את שנת הלימודים המחודשת של תלמידי חטיבות הביניים בבית הספר רוגוזין חטיבה ב' בקריית אתא. את השר וצוות המשרד ליוו ראש העיר יעקב פרץ והנהלת בית הספר. 

בהתאם להנחיות, הלימודים בחטיבות עבור תלמידי כיתות ז'-י' יתקיימו בקבוצות של עד 20 תלמידים, לפחות יומיים בשבוע וביתר הימים תתקיים למידה מרחוק.

הביקור כלל סיור של השר וצוותו בבית הספר וסקירה של הפעילות החינוכית. במהלך הסיור שוחח השר עם התלמידים על חזרתם לביה"ס ועל הקשיים עימם הם מתמודדים בתקופה מאתגרת זו. השר התרשם מהעשייה החינוכית הענפה בביה"ס הן מבחינת ההיערכות ללימודים והן מבחינת ההישגים.

שר החינוך יואב גלנט:

שמחתי להגיע לקריית אתא ולשוחח עם תלמידי חטיבות הביניים שחזרו הבוקר לבית הספר, לאחר למידה ממושכת מרחוק. התרשמתי לטובה מהאופן שבו צוותי ההוראה הכינו את הכיתות וקיבלו את פני התלמידים. במהלך התקופה הקרובה ועד לסיום שנת הלימודים, צוותי ההוראה ירכזו מאמץ ללימוד החומרים במקצועות הליבה כמו מתמטיקה, ושפה. פרט לצמצום פערים פדגוגיים, אני רואה חשיבות עליונה בהיבטים החברתיים והרגשיים. משרד החינוך ידאג בחודשים הקרובים לחיזוק תחושת החוסן בקרב כלל התלמידים. 

שר החינוך גלנט התייחס גם למצב ההתחסנות בקרב צוותי ההוראה ואמר:
"מערכת החינוך מובילה בהתחסנות בישראל – 76% מצוותי החינוך מחזיקים ב״תו הירוק״, לאחר שהשלימו את החיסון השני או החלימו. כ-15% נוספים מצויים לאחר החיסון הראשון. ‏עד פסח יוענק ״תו ירוק״ לרוב מכריע מתוך 280,000 המורים, הגננות ועובדי ההוראה.

שר החינוך יואב גלנט בקריית אתא (צילום: עיריית ק. אתא)
שר החינוך יואב גלנט בקריית אתא עם ראש העיר יעקב פרץ (צילום: עיריית ק. אתא)

ראש העיר יעקב פרץ הודה לשר גלנט על הביקור בעיר ועל העמידה בחזית מערך החינוך הלאומי ואמר:

פתחנו את מסגרות החינוך, תוך שמירה על קבוצות הלימוד בבתי הספר ואנו נכונים להפעיל כל יוזמה חינוכית שתאושר. קיימת חשיבות עליונה בקיום המשך שגרת החינוך במציאות מאתגרת זו כאשר התגייסות כל הגורמים היא המפתח להצלחתה. אנו נפעל ככל הניתן בכדי להבטיח את המשך יציאת ההורים לעבודה, בריאות התלמידים והמשך הקניית חינוך ילדי העיר.

בסיום נפגש השר גלנט עם ראשי הערים באזור: ראש עיריית קריית ביאליק – אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית מוצקין – חיים צורי, ראש עיריית קריית ים – דוד אבן צור וראש עיריית נשר – רועי לוי וקיימו שיחה על מתווה החינוך והדגשים שהרשויות מבקשות ליישם בהנחיות מערכת החינוך.

לא ניתן להגיב