תיכון ליאו באק בחיפה זכה באות הוקרה מיוחד מנשיא המדינה ריבלין

מנהלת החטיבה העליונה במרכז חינוך ליאו באק, דפנה יעקובוביץ, עם התעודה בטקס שהתקיים בבית הנשיא (צילום: אלבום פרטי)

אות ההוקרה הוענק לבית הספר על העשייה הענפה במסגרת מיזם “תקווה ישראלית” בחינוך לשנת 2020

אות הוקרה מיוחד מטעם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, הוענק השבוע לחטיבה העליונה של מרכז חינוך ליאו באק.

אות ההוקרה הוענק לבית הספר על העשייה הענפה במסגרת מיזם “תקווה ישראלית” בחינוך לשנת 2020 תש”ף-תשפ”א ועל הפעילות של בית הספר למען ביסוס השותפות וההידברות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית.

את התעודה קיבלה בשם בית הספר, מנהלת החטיבה העליונה במרכז חינוך ליאו באק, דפנה יעקובוביץ, בטקס שהתקיים בבית הנשיא.

תעודת ההוקרה מהנשיא (צילום: ליאו באק)
תעודת ההוקרה מהנשיא (צילום: ליאו באק)

“תקווה ישראלית” היא תכנית הדגל של נשיא המדינה, לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית – חילונים, חרדים, דתיים וערבים. תקווה ישראלית פועלת לקידום השתלבות איכותית של כלל המגזרים בחברה ובכלכלה, וליצירת שיתופי פעולה ביניהם בתחומי מפתח ובראשם החינוך. תקווה ישראלית מבקשת לחזק את ה”יחד” של החברה הישראלית תוך מתן כבוד ומקום לכל קבוצה המרכיבה אותו. כל זאת, במטרה להבטיח את חוסנה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.
מי שמוביל את הפרויקט בתיכון ליאו באק הוא רכז שכבת י”ב, מאור שניר.

שניר:

בין המיזמים שקידמנו במסגרת תו תקווה ישראלית נמנים: פיתוח מקצועי של הצוות החינוכי, לימוד של זהות מורכבת, סמינר “מסע ללב החברה הישראלית” הכולל תהליך הכנה מעמיק, מפגשים עם אוכלוסיות מגוונות ועיבוד, קבוצות “עתודת מנהיגות לשותפות” בכל שכבה, אשר פועלות להנכחת הדילמות וההזדמנויות של היחסים בין הקבוצות השונות בחברה. בתקופת הקורונה הפעילות אף התעצמה ולצד מפגשים שונים, לאחרונה קיימנו יום “מחלוקות וגשרים בדמוקרטיה הישראלית” בשכבת יב’. בבוקר קיימנו מעמד שכבתי ובו דגשים על מצב הדמוקרטיה הישראלית, לאחר מכן סדנאות בחירה בהובלת צוות חינוכי, תלמידים, הורים ושותפים בקהילה. בהמשך התקיים פאנל חגיגי לקראת הבחירות הקרבות, אשר הותיר רושם עז.
אופק מאיר
אופק מאיר

מנכ”ל ליאו באק, הרב אופק מאיר:

הודות לפרויקט, צוות המורים והתלמידים עברו תהליך של העמקה בהבנת היחסים המורכבים בין קבוצות בחברה הישראלית. כיאה לעיר שהיא סמל לקיום משותף, ובהתאם לרוח של ליאו באק, אנו כאנשי חינוך פועלים לדיוק התכנים הפדגוגיים הקיימים ובניית פלטפורמות בית ספריות ייעודיות לחינוך לשותפות, סובלנות ואחווה בין המגזרים השונים בחברה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אילן אמר/ה

    בית ספר רפורמי…רב רפורמי….וריבלין רפורמי….והרבה כסף שמוזרם למי שתומך ונותן להם לגיטימציה….כנראה גם ריבלין בחגיגה…ירושלמי שתומך ברפורמים…..בושה

הגיבו כאן לכתבה