ד”ר יוסף צ’חנובר, יליד חיפה, קיבל את פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשפ”א | צפו

דר' יוסף צ'חנובר עם שר החינוך גלנט (צילום מסך: גרגורי באדו לעמ)

דר’ יוסף צ’חנובר מחיפה הוא חתן פרס ישראל למפעל חיים, על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה

שר החינוך, יואב גלנט, הודיע היום (ג’ 2/3/21) כי חתן פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה (תשפ”א) הוא ד”ר יוסף צ’חנוברף יליד חיפה.

שר החינוך יואב גלנט מגיע לברך את דר’ צ’חנובר | צפו

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של מנהל המרכז הרפואי ע”ש חיים שיבא, פרופ’ יצחק קרייס, ובהשתתפות החברים: כלת פרס ישראל, גב’ מרים פרץ, חתן פרס ישראל, מר ישעיהו (שייקה) לוי, תא”ל (במיל’) יהודית גריסרו ורקטור אוניברסיטת בר-אילן לשעבר, פרופ’ חיים טייטלבאום.

ד”ר יוסף צ’חנובר

בנימוקיה למתן הפרס לד”ר צ’חנובר ציינה הוועדה כי הוא ניתן לו: “על תרומתו המשמעותית למדינה במגוון תחומי עשייה: הביטחון, הכלכלה, המשפט ויחסי החוץ, בשירות הציבורי ומחוצה לו. במהלך עשייתו רבת השנים היתה לו השפעה מכרעת על קידום האינטרסים של מדינת ישראל בצמתי הכרעה רבים כגון: הסכם השלום עם מצרים, הסדרת יחסי החוץ בעיתות שלום ומשבר וכן בפעילויות מרכזיות הנוגעות לביטחון המדינה – גלויות ונסתרות מן העין.

בזכות פועלו ואישיותו יוצאת הדופן זכה לאמונם המלא של ראשי המדינה לדורותיהם במשך עשרות שנים ולהכרה והוקרה בין-לאומית נרחבת כנציגה של מדינת ישראל.

בנוסף, פעל ועדיין פועל בהתנדבות ומתוך תחושת שליחות, למען הקהילה והחברה בישראל בתחומים רבים ומגוונים כגון: מלחמה בסמים, סיוע לנכי צה”ל, קליטת עלייה ועוד”.

דר’ יוסף צ’חנובר (יצהר) נולד ב-1 באוקטובר 1933 ,בחיפה

בין יתר הפרסים והאותות הרבים שבהם זכה בארץ ובעולם כולו, קיבל דוקטור לשם כבוד מהטכניון ותואר יקיר בית החולים רמב”ם בחיפה.

לקריאת קו”ח של ד’ צ’חנובר ונקודות ציון חשובות בפועלו העשיר למען מדינת ישראל, היכנסו לקישור:

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  אם זה דוקטור לשם כבוד אז הוא לא דוקטור.
  לא יתכן לייצר זילות של תארים שאנשים משקיעים שנים רבות כדי להשיג בעבודה קשה.
  הוא יכול גם לזכות בפרס נובל, פוליצר, אוסקר ואבירות והוא עדיין לא יהיה דוקטור אלא לשם כבוד ולכן אינו דוקטור לשום דבר כי לא השיג את התואר במחקר מדעי אקדמי שנדרש לקבל את התואר.

 2. זיאד אמר/ה

  לאייל – הוא לא סתם קונסול אלא קונסול כבוד…

 3. היפה והחיה אמר/ה

  כל הכבוד,!!!גאוה.בהצדעה לד’ר צ’חנובר.כן ירבו!!!

 4. בת עמי אמר/ה

  אייל, יוסף צ’חנובר הוא ד”ר לפילוסופיה ולמדעי היהדות. וגם אם לא – כל מי שמקבל דוקטור לשם כבוד, בכל מוסד אקדמי בעולם, ראוי לכך בזכות פעילויות ותרומות רבות. יש עשרות אלפי דוקטורים (ואולי מאות אלפים) שזכו לדרגת דוקטור בעקבות לימודים ועבודה ממחקרית לקראת התואר, ולא הגיעו ולא יגיעו לעולם להישגים שבזכותם מקבלים דוקטור לשם כבוד. לכן התואר הוא “דוקטור לשם כבוד”. זו דרך יפה ומכובדת שבה מוסדות אקדמיים יכולים להוקיר תודה ולהביע הערכה לאנשים שתרמו רבות למדינותיהם, לציבור ולמוסדות האקדמיים – בין אם תרמו מכספם, בין אם מזמנם ולרוב מדובר באנשים שתרמו גם וגם. אלה אנשים שפעלו ופועלים בצנעה ומקדישים הרבה מזמנם לפעילויות שעבורם הם לא מקבלם שום שכר.
  לפי תגובתך, אתה לא תהיה ראוי מעולם לדוקטורט שכזה (גם אם יש לך הישגים ותרומות שבזכותם אתה חושב שאתה ראוי לתואר).

 5. מישהי אמר/ה

  אייל, לא משקיעים “שנים רבות” בלימודים לקראת תואר דוקטור. הממוצע ברוב התחומים וברוב הדיסציפלינות הוא 2-3 שנים, פחות מתואר ראשון. ומהיכרות רבת שנים עם חברי סגל בכירים באחד מהמוסדות האקדמיים בחיפה, אני מבטיחה לך שלא צריך הרבה שכל להגיע לכך. בעיקר נחישות, עקשנות, תחרותיות. גם שכל, כמובן, אבל במקרים רבים מספיקה חוכמה ספציפית לתחום. יש כ”כ הרבה פרופסורים טיפשים – אנשים היו מופתעים אם היו יודעים. לא חסרים טיפשים בעלי תארים אקדמיים גבוהים, כמו שלא חסרים אנשים אינטליגנטיים ובעלי השכלה רחבה, שאין להם השכלה אקדמית רשמית. השכלה אקדמית ותארים אקדמיים הם ממש אינם ערובה לחוכמה ולידענות. אני מבטיחה לך, באחריות ובעקבות שיחות עם דוקטורים ופרופסורים רבים, שהם מסכימים איתי.

הגיבו כאן לכתבה