קריית ים מקדמת מצוינות בחינוך המיוחד “כשצליל וים פוגשים אלומות אור”

יו"ר אלומות אור, רוברט זינגר וראש העיר דוד אבן צור (צילום: דוד אזולאי)

הושק שמו החדש של בית הספר “בנימין רוטמן צליל ים” לחינוך המיוחד

בטקס חגיגי במעמד ראש עירית קריית ים, מר דוד אבן צור, ויקיר העיר קריית ים ויו”ר אלומות אור, רוברט זינגר, נחנך באופן רשמי שם בית הספר היסודי “בנימין רוטמן צליל ים” לחינוך מיוחד שבעיר.

בטקס חגיגי במסגרת הגבלות הקורונה, נחנך שמו החדש של בית הספר “בנימין רוטמן צליל ים” לחינוך המיוחד, לאחר שנחתם הסכם שיתוף הפעולה של בית הספר ועיריית קריית ים עם ארגון אלומות אור, המקדם מצוינות בחינוך המיוחד.

בטקס השתתפו ראש עיריית קריית ים, מר דוד אבן צור, מנכ”ל העירייה, מר יניב שנקר, ממלאת מקום ראש העיר, שיראל בר, מנהלת אגף החינוך גלית גרינברג, יו”ר אלומות אור ויקיר העיר קריית ים, רוברט זינגר, הלל הילמן, יועץ בכיר של עמותת אלומות אור, ונציגי הנהלת בית הספר בנימין רוטמן צליל ים

בית ספר “צליל – ים” הינו בית ספר יסודי לחינוך מיוחד שנפתח בשנת תשע”א בקרית ים, מתוך כוונה לתת מענה לילדים על הרצף האוטיסטי מאזור הקריות.

תלמידי בי"ס צליל ים ע"ש בנימין רוטמן במופע מרגש משירי אריק איינשטיין (צילום: דוד אזולאי)
תלמידי בי”ס צליל ים ע”ש בנימין רוטמן במופע מרגש משירי אריק איינשטיין (צילום: דוד אזולאי)

תכנית הלימודים וסדר היום בביה”ס נבנים מתוך הכרה בצרכי הילדים ובקשיים המלווים אותם, ומתוך מטרה לקידום כל ילד בכל תחומי התפקוד: תקשורתי – שפתי, חברתי – רגשי, קוגניטיבי, מוטורי, עצמאות בתפקודי יום יום, פנאי, משחק ולמידה.

מכאן שהחיבור עם ארגון אלומות אור, הפועל לקידום ומימוש המצוינות האישית של כל תלמיד ותלמיד בחינוך המיוחד, היה טבעי במיוחד. אלומות אור הוקם בשנת 2015 מתוך צורך משמעותי בחינוך המיוחד להרחיב את המצוינות החינוכית בתוך בית הספר ומחוצה לו, בעבור הילדים, בני משפחתם והקהילה.

אלומות אור פועל ב-7 בתי ספר ברחבי הארץ, בתמיכת קרנות שונות, כולל הקרן הפילנטרופית Rothman Charitable Foundation. בנימין רוטמן היה נדבן בליבו שהכיר בחשיבות של לתת בחזרה לקהילה ובחשיבות החינוך כמחולל שינוי משמעותי.

ראש עיריית קריית ים, מר דוד אבן-צור:

אני נרגש ושמח לקיים את המעמד הזה. ילדי צליל ים, והחינוך המיוחד בקריית ים בכלל, זכאים לקבל את הטוב ביותר ולכך אני חותר ושואף. אני מודה לעמותת אלומות אור על שותפות אמת שמתבטאת לא רק בתרומה הכספית אלא גם באמונה בדרך המשותפת שלנו. המבנה שיוקם בזכות תרומתכם יסייע לעשרות תלמידים לסגל כישורי חיים נדרשים ומה שהם ילמדו כאן אצלנו ילווה אותם ואת משפחותיהם למשך כל חייהם
יו"ר אלומות אור, רוברט זינגר וראש העיר דוד אבן צור (צילום: דוד אזולאי)
יו”ר אלומות אור, רוברט זינגר וראש העיר דוד אבן צור (צילום: דוד אזולאי)

יו”ר אלומות אור, רוברט זינגר, ציין במעמד הטקס:

אנו שמחים לצאת לדרך משותפת וחדשה עם בית הספר צליל ים שבקרית ים, שיחד עם ארגון אלומות אור פועל למימוש הפוטנציאל הגלום בכל ילד וילדה. זהו יום מיוחד וחגיגי ואנחנו מצפים לקדם פרויקטים רבים ומשמעותיים יחד, שיתרמו רבות לתלמידים ובני משפחותיהם. אני מודה לראש עיריית קריית ים ולכל הסגל החינוכי, אחרי שנים רבות של עבודה משותפת עם אנשי העיר, אני מלא הערכה לעשייה החינוכית הרבה שמתקיימת בקריית ים.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. שון רומנו אמר/ה

    בית צליל ים חזרות עם סבתה ועם כל החברים שלי

הגיבו כאן לכתבה