סכנה: “קורונה – החיסון הטבעי – הרב יובל אשרוב” • משרד הבריאות מזהיר

משרד הבריאות

אזהרה לציבור מפני פרסומי מר יובל הכהן אשרוב – סכנה לציבור ולפרט

פרסומי מר יובל הכהן אשרוב – “קורונה- החיסון הטבעי – הרב יובל אשרוב”

בעקבות פרסומים שונים של  מר יובל הכהן אשרוב בנושא נגיף הקורונה ודרכים להתמודדות, הוועדה המייעצת  לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום במשרד הבריאות מבקשת להודיע כדלקמן:  כי הפועלים על פי פרסומיו, עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, תוך הפרות תקנות החירום החוקיות והמלצות משרד הבריאות המתעדכנות באופן תדיר בהתאם להיקפי התחלואה ולידע המקצועי הנצבר, ולסכן את עצמם ואת בני משפחתם, את הסובבים אותם ואת הציבור. בכך פרסומיו מהווים פרסום מסוכן ומטעה לבריאות הציבור והפרט.

 1. יובל הכהן אשרוב אינו מחזיק ברישיון לעסוק ברפואה או במקצוע בריאות כלשהו – גם לא בפיזיותרפיה, ככל שדווח בתקשורת.  המידע המטעה הניתן על ידו או בפרסומיו אינו יכול להנחות הציבור בכל הקשור להתמודדות עם נגיף הקורונה או להתפרש כהמלצה או הוראה בעלת ערך רפואי.  
 2. בפרסומיו, מתיימר מר יובל הכהן לייעץ לציבור, באופן ישיר ובמשתמע, על מהות מגפת הקורונה שפוגעת בכל העולם, תוך העברת מידע מטעה על התחלואה בה, זאת בשעה שבישראל ובעולם כולו מתחוללת מגיפה הגובה קורבנות בכל רגע נתון, בכלל הגילאים, ואפילו באנשים בריאים. בכל העולם ובישראל, רופאים מומחים בעלי הרקע הרפואי המתאים לטיפול במגיפות- לומדים את המגיפה, ומתעדכנים תדיר בתהפוכות שבה, ובהתקדמותה המהירה במהלך השנה האחרונה. 

זאת, לצד רופאים וצוותים רבים של סיעוד ומקצועות הבריאות ובריאות הנפש אשר  נלחמים במגיפה באופן יומיומי במסגרות הקהילה ובמחלקות האשפוז, ומנסים למנוע מוות או נזק בלתי הפיך לחולים בה – מבוגרים וילדים, בריאים ובעלי מחלות רקע  כרוניות, נשים וגברים. 

הצוותים בבתי החולים ובקהילה פוגשים את החולה, שהיה אך לפני מספר ימים אדם בריא או בעל מחלות רקע מאוזנות ויציבות, ורואים אותו בשעתו הקשה כאשר הוא נלחם על כל נשימה ונשימה – והם מנסים לסייע ככל יכולתם. לצערנו הרב, עשרות ישראלים נפטרים כל יום, והצוותים נאלצים בכאב רב, להודיע למשפחות על התדרדרות המצב עד לכדי פטירת יקירם. במקביל, בני משפחה של החולים – וגם של הצוותים המטפלים – ואנשים רבים אחרים, נמצאים היום בבידוד בשל מגע עם חולה מאומת ומקווים שלא נדבקו, וגם אם כן – שלא יחלו באופן קשה. 

 1. יתרה מזאת, גם המחלימים מהמחלה, לעיתים נשארים בדרגת נזק המצריך שיקום פיזיקאלי, נשימתי ונפשי ממושך. זאת, כאשר רב עדיין הנסתר על הגלוי במחלה זו, לגבי ההשלכות העתידיות והנזק בטווח הארוך – בדומה להדבקה בווירוסים אחרים כהפטיטיס C הפטיטיס B, הרפס, איידס ועוד. 
 2. אולם, מר הכהן מתעלם מהידע המקצועי המתעדכן תדיר בכל העולם, מהעדויות של הצוותים ושל המשפחות אשר ראו את יקירם גווע לנגד עיניהם, ושל האנשים אשר חלו והצליחו לצאת מהשלב הקשה ולפנות לשיקום מצבם הגופני והנפשי, ומהסיכון האפשרי לנזק עתידי בטווח הארוך, ומתיימר לדעת טוב יותר, ואף מטעה ומסכן באופן בלתי אחראי את שומעיו
 3. הציבור איננו עשוי מקשה אחת, והוא מורכב מבני אדם רבים בעלי מאפיינים דמוגרפיים ומאפייני תחלואה שונים – קשישים, נשים בהריון, אנשים עם מחלות או תרופות מדכאות חיסון מלכתחילה, מחלות אונקולוגיות בשלבים שונים של תחלואה וטיפול, דכאון וחרדה ומתח נפשי, והשוהים במסגרות בהם סכנת ההדבקה גבוהה כפנימיות, בתי אבות, מסגרות טיפוליות ועוד. כל אלה, ורבים אחרים, שומעים את דבריו וסומכים עליו בהצגתו כ “רב ובעל ידע” – וזאת, כאשר אין לאמירותיו בסיס עובדתי עדכני או בסיס מקצועי.

אמירות מטעות ומסוכנות של מר יובל הכהן אשרוב – דוגמה חלקית: 

 • “המפלצת הזאת שנקראת קורונה, היא שום דבר ולא יותר משפעת רגילה”.
 • “רוב אלה שנושאים את הווירוס לא חולים”,
 • “הגוף יודע לרפא כל דבר בעצמו, בלי התערבות חיצונית”,
 • “אין לנו מה להתרגש יותר מידי, זה יחלוף לבד”,
 • “הגוף יודע לחסן את עצמו ולהתגבר על הדברים לבד”
 • “זו לא מגפה”
 • “קורונה לא עושה מחלה, מה שהורג זה הרעילות”.
 • ועוד…
 1. מר הכהן אף מתיימר להבין, ולהמליץ כיצד למנוע הידבקות בנגיף הקורונה וקורא להימנע מחיסונים למרות הנזק והסכנה במחלה ולמרות ההוכחות ליעילות החיסונים בצמצום התחלואה הקשה. הוכחות אשר נאספות תדיר, נלמדות ומבוקרות ע”י רשויות מוסמכות ומקצועיות בעולם ובישראל, הן במחקרים המקדימים והן במהלך השבועות האחרונים –כאשר חוסנו עשרות מיליוני אנשים, כולל מיליוני אנשים בישראל.                                                                                         
חולי קורונה ברמב"ם | התמונה להמחשה (צילום: דוברות רמב"ם)
חולי קורונה בביה”ח | התמונה להמחשה (צילום: דוברות רמב”ם)

היכן תמצאו מידע מקצוע על נגיף הקורונה?

מידע מקצועי ועדכני על נגיף הקורונה והחיסונים ניתן למצוא באתר הרשמי של משרד הבריאות ובניירות העמדה של האיגודים הרפואיים הרשמיים. 

לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות – 5400*
וכן, לאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות.

משרד הבריאות
משרד הבריאות

הגיבו כאן לכתבה

35 תגובות
 1. ריטה אמר/ה

  רב אלק ,רב הביופים

 2. מה.ל.ר אמר/ה

  הוא צודק תתעוררו תמימים לפני שיהיה מאוחר מידי

 3. אחרית הימים אמר/ה

  הוא כן רב ולמה ניטפלתם אליו יש הרבי מתנגדי חיסונים ברשת

 4. טל אמר/ה

  יש לכם הרבה מה ללמוד מהרב יובל אשרוב. אז כדאי שתתחילו בלא לאשר אוכל רעיל שמייצרים לנו ואתם לא שם כדי לעצור את זה.

 5. שרה אמר/ה

  לצערי אתם אלה שמטעים את הציבור..ימים יגידו..מקווה שאני טועה ואתם צדקתם

 6. amram9899@gmail.com אמר/ה

  והוא עושה מספיק כסף מהטפשים בקצור הכל כסף

 7. נדב אמר/ה

  צודק משרד השיקרות משקר עלק משרד הבריאות

 8. סתיו אמר/ה

  כמעט מתתי בגללו

 9. סתיו אמר/ה

  מטפל בכל המחלות בעזרת שתיית מים צום ומיצים נשמע לכם הגיוני??ממש לא מצבי ממש הורע

 10. סתיו אמר/ה

  כל משפחתי חוסנה ברוך השם מסכן מי שלא מתחסן בסוף יחלה ויצו

 11. דוד אמר/ה

  אנחנו מדינה דמוקרטית וזכותו של כל אחד להביע את דעתו הרב אשרוב איננו רופא ואינו מציג את עצמו ככזה אלא כמרפא אלטרנטיבי שאת זה הוא כן למד ומלמד ומומחה בכך ובעל ניסיון רב בשנים זכותו וזכות כל אדם להביע את דעתו מי שרוצה יאזין ומי שלא לא ומותר גם לחלוק עליו אך אין שום זכות לאף אחד לנסות להשתיקו.

 12. חיים זוהר אמר/ה

  זכותו של אדם להביע את דעתו,מי נגד ומי בעד,הבעיה שמשרד הבריאות סותם פיות גם לרופאים בעלי תעודה,הרב זה כבוד שנותנים לתלמיד חכם,הרב מתעסק ברפואה טיבעית,בכל מקום יש טעויות,גם ברפואה הטבעית,וגם ברפואה הלא טיבעית,בורא כולם מדבר איתנו בשנה האחרונה,לפעמים כדי ליזכות לפירסום זה קשה,יש פתגם שאומר מלאכתם של צדיקים נעשת על ידי אחרים,יש הרבה מהנסתר על הנגלה בחיסון,לא אומרים את באמת,מנסים בדיקטטורה ליכפות את דעתם,כמו בארצות ערב,רוסיה,סין וכדומה,שבוע טוב לכולם.

 13. רונית אמר/ה

  הרב יובל הכהן אשרוב,בעל ידיעות רחבות,איש של שלום שרוצה רק בטובת הציבור חבל שיש כאלה ביננו שלא מבינים את המציאות רחמים עליהם,כבוד הרב יישר כח עשה למען עם ישראל ואל תתייאש באהבה וכבוד

 14. אורלי אמר/ה

  עד שמישהו מדבר אמת כמה סתימת פיות מסביב

 15. ישראל אמר/ה

  הרב אשרוב צודק. וחיסון העדר הוא חיסון טבעי ולא חיסון שמיוצר במעבדה שהוא עצמו גורם למוטציה כי כל רצונו של הוירוס להמשיך לשרוד וכמו שבבתי חולים מתפתחות מוטציות של חיידקים בגלל החיטוי המוגזם והאנטיביוטיקה כך החיסון גורם למוטציות מסוכנות שבבוא הזמן יתגלו. כך ששומר נפשו ירחק מהחיסונים.

 16. יהונתן אמר/ה

  הרב יובל הכהן יותר מוסמך מכל רופא בארץ!!!!!

 17. חבד אמר/ה

  חמוצים בפיתה , לכם , הרב אשרוב לא סתם מדבר והוא מבין ברפואה יותר מרופא. ויש אכן דברים צודקים בדבריו

 18. אורילי אמר/ה

  הרב הכי יקר בעולם כולו , אדם ירא שמיים בתכלית .
  תודה רבה למשרד הבריאות ולמדינתנו שמגנה אותו , אתם רק מראים לנו כמהה יאתם מפחדים שיגלו עליכם את האמת , יחד עם סנקציות להתחסן , והמשוואה לגמרי פטורה.
  משרד הבריאות אתם נכשלים וכושלים ! אם מערך הקורונה היה מנוהל ע”י רופאים אמיתיים לא היינו מגיעים למצבנו אנו !
  תודה רבה לרב אשרוב שבזכותו איננו זקוקים יותר למערך הבריאות הקונבנציונאלי תודה להשם יתברך שהביאנלנו אדם חכם כזה בעולמנו !
  פשוט זכיה

  לכל המתחסנים , נפגד בהמשך נשמות , שתאלצו להבשיל את השרוולכם בכל חצי שנה כי הנוגדנים לא יספיקו לכם שלא תדבקו , ושלא נדבר על חיסון מסוג זה שכל חצי שנה תקבלו עד שהמערכת שלכם תקבל ככ קשההה אפילו נזלת באמצע החורף ! בריאות איתנה לכל ההולכים כצאן לטווח !
  והלואי שאנחנו טועים והחיסון בהחלט אמיתי ובכלללל יש קורונה 😅😅😅😅

 19. החרדי מגבעתיים אמר/ה

  לפני שמזהירים את הציבור בנושא הרב אשרוב, תסבירו לציבור למה כ-20% מצוותי הרפואה לא התחסנו!
  אנשי הרפואה כן למדו ובודאי יודעים את חשיבות החיסון!
  ואולי משהו מסתיר מהציבור מידע ששינוי במחלוקת?!

 20. עומר אמר/ה

  לא נמאס לכם כל היום לדבר על הרב אשרוב?????
  חשוד הדבר…

 21. אלונה אמר/ה

  לא מיצינו את הרב אשרוב??? כל יום 2 כתבות חדשות שטוחנות מים, וכןתבות אותו הדבר??? חלאס הבנו! הרב אמר שלא רוצה לדבר על זה יותר. הקיצר משהו פה מסריח…
  בע”ה שכולנו טועים! רפואה שלמה לעם ישראל

 22. דבי אמר/ה

  עצוב מאוד שאנשים הולכים להתייעץ עם רב על ענייני רפואה. הוא מצטט רופאים אחרים ומסתבר שטעה ברוב הציטוטים. עדיף ללמוד ישר מהמקור ולא מיד שלישי. ב”ה תודה לחיסונים ירדו הרבה מחלות קשות וברגע שאנשים התחילו לחשוש שוב מחיסונים חזר בפוליןו וכו’.

 23. איילת אמר/ה

  עצם העובדה שעיתונאים טוחנים עד דק את הרב יובל אשרוב, כבר מראה שאין להם במה להתעסק ומחפשים אייטמים גם במחיר של שטחיות ושקרים. העיקר שיהיה רייטינג ושיהיה מה לפרסם. אתם לא מתביישים??? די כבר. תרדו מהגב שלו.

 24. אביאל אמר/ה

  מי שמדבר בצורה מלוכלת ומזלזלת על כבוד הרב והאיש הגאון והעניו והיהודי המיוחד הזה. פשוט שלא שמע אפילו 5 דק ממוצא פיו

 25. איל שני אמר/ה

  הדבר היחיד הוודאי, שאנו חווים כחברה בעידן הקורונה זה את הצפת הפחד וההיסטריה שעליה לצערי מתבססות הרפואה המודרנית, הפוליטיקה, והתקשורת שמתפרנסים מזה. הפירוד בחברה, הביקורתיות בין אנשים והדבקת ה”טלאי הירוק” רק מחלישים אותנו ופוגעים בתשתית אנושית שנבנתה במשך המון שנים.
  זה בסדר שיהיה חיסון. מותר לכם לעודד אחרים, אבל בסדר גם שיהיו קולות אחרים שנותנים אפשרות בחירה אישית. אינני מכחיש קורונה אבל ממשהו אדם מת לבסוף בחייו. כולם רוצים למות טוב , אבל בשביל למות טוב צריך לחיות עכשיו טוב. הגיע הזמן שנתחיל להחזיר לעצמנו את הכבוד האנושי הראוי.
  ליבי עם כל נפגעי הקורונה ויקריהם. מקווה שתחלימו גם מהשפעת הקורונה ומהעצב על פרידה מיקירכם. מי יתן ולא נדע צער ונוכל לחיות יחד בשלום.

 26. לוחמי האור אמר/ה

  השקרנים זה אתם בתקשורת כל הכבוד לרב הזה ולאחרים שלא הצלחתם לקנות בשוחד שאומרים אמת החיסון סכנה קיומית של מוות ביסורים

 27. ד. אמר/ה

  לא משרד הבראיות אלה משרד המחלות. בפעילות שלהם רק מועדדים חולי. לא מוכנים לשמוע וללמוד דברים שאכן עוזרים לאנשים להתרפות. מקובעים עם הידע שלהם. ומי אמר שהם צודקים? לפי תוצאות וסטטיסטיקה, אנשים הופכים להיות עוד יותר חולים מתרופות ולא יוצאים מהמחלות כי לא מטפלים בשורש של הבעיה. לכו תשמאו את הרב ולאנשים שהוא עזר להם להתרפא – יתר לחץ דם, סוכרת וסרטן (3 מחלות הכי הורגות בעולם היום).

 28. טלי אמר/ה

  כל מי שמצדיק את הכתבה סובל מדעות משובשות!! ומשוחד בדעותיו

 29. אלונה אמר/ה

  אני מבינה שמשרד הבריאות אסר עליכם לפרסם תגובות… כי אמור להיות פה לפחות 400 תגובות! מבין את משרד הבריאות, אבל למה לסתום פיות???

 30. מחפשי אמת אמר/ה

  חברים, ראו נא את המציאות לאשורה: כתוב כשהשקר עומד להמחק מהעולם הוא פשוט מתחיל להשתולל!!! (כמו נר העומד להיכבה)
  מי כאן המשתולל? מי כאן החרד לאמפריה שלו פן תסדק? מי שזיהה היטב, כי מדובר פה במשהו חזק מאוד מאוד – ששמו אמת!
  כי לשקר אין רגליים וסופו להתנפץ לרסיסים!
  זוהי מלחמה על המח שלכם מה שנקרא מלחמת גוג ומגוג : מלחמת הגיגים.
  אבל שוב האמת סופה להתגלות.

 31. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

  היי אלונה, הכתבה פתוחה לתגובות.

 32. אלףבית אמר/ה

  אני מאמין לגמרי באיש הצדיק הזה,ישמור ושומר עליו השם מכל פגע ואם אנשים מקשיבים לו והם הרבה כי עובדה יש רעש בתקשורת אז גם התקשורת מחזקת אותו ברגע שמפרסמת לא משנה מה עליו,אין פרסום שלילי,הכל בעיני הקורא ומיתבונן ומסיק מסקנות לבד,אז תקשורת האיש צדיק מאמין בדרכו,אתם זו..ת שמוכרים את כולם בשביל פרסום מסריח.

 33. אבשלום אמר/ה

  הרב אשרוב צודק בכל מילה.
  אם משרד הבריאות רוצה להוכיח אחרת שניתן לוועדת בדיקה בראשות הרב אשרוב לבדוק מה קורה במשרד הבריאות למה נתנו חסיון על הדבר למשך 30 שנה. זה מה שעשה משרד הבריאות בזמן חטיפת ילדי תימן (חסיון ל30 שנה) ולאחר מכן האריכו לעוד 70 שנה. אם יהיה שקיפות לדבר נראה שהרב אשרוב צודק

 34. סדר עולמי חדש אמר/ה

  אשריי אשארוב, אין מדינה ימעולם לא הייתה.
  מכתיבי החוקים הם בעלי אג’נדה נאצית מובהקת והתשקורת היא שופר התעמולה דלהם לקידום בקרת אוכלוסיה וסדר עולמי חדש.

  עורו לפני שיהיה מאוחר יותר.
  אג’נדה 21 כבר פה.

 35. עצומה נגד אשרוב אמר/ה

  חתמו על עצומה נגד יובל אשרוב:

  https://www.atzuma.co.il/ash2jail

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור בריאות בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו