מצטייני הקורונה מחיפה | צה"ל ומלחמתו בנגיף | • גאים בכם!

רס"ל במיל' מירי גורשטיין (צילום: דובר צה"ל)

טקס מצטייני קורונה בראשות מפקד המחוז, אלוף-משנה אלעד אדרי, התקיים אמש (ה' 11/2/21) במחוז חיפה של פיקוד העורף

לאורך השנה האחרונה, כלל חיילי וקציני מחוז חיפה בסדיר ובמילואים, עמלו רבות בצורה מסורה, רגישה ואחראית, כדי למלא את משימתם המרכזית – סיוע במאבק הלאומי בנגיף הקורונה במרחב האזרחי.

הקצינים והחיילים הגיעו לשטח, הבינו את הצרכים, מצאו פתרונות יצירתיים לבעיות הלא מוכרות שהביא אתו נגיף הקורונה, ובו בזמן, המשיכו למלא את תפקידם גם בהיבט השגרתי – ההכנה לחירום שוטף.

סרן אלי סופר – ממפה את התחלואה במחוז חיפה

סרן אלי סופר, קצינת מכלול מבצעים בנפת עמקים
אלי התגייסה לפני כחמישה חודשים לשירות מילואים בפיקוד העורף, במטרה אחת – לקחת חלק במאבק הלאומי ולסייע במאמץ קטיעת שרשראות ההדבקה.

במסגרת תפקידה אחראית אלי למפות את התחלואה בגזרתה, להעלות מידע למפקדים ולמקבלי ההחלטות במחוז. אלי מנהלת את הגרפים של התחלואה, גוזרת מהם נתונים אשר מאפשרים למפקדים לתכנן את דרכי הפעולה הלאה.

אלי מתארת כי האוכלוסייה בגזרת המחוז כייחודית ומגוונת, כשדרך העבודה מול כל אוכלוסייה, על מאפייניה השונים, מיוחדת ומותאמת.

בשירותה הסדיר, אלי שירתה כמאבטחת אישים בכירים, ובשנת 2012 השתחררה.
באזרחות אחראית אלי על חדר בקרה במשמר בתי המשפט בחיפה.
אלי החיפאית שלנו, אנחנו מצדיעים לך!

רס"ל במיל' מירי גורנשטיין – מצטיינת המילואים שהלכה בעקבות אביה

הכירו את רס"ל במיל' מירי גורינשטיין, נגדת משא"ן בגדוד הרפואי של מחוז חיפה, חיפאית גאה וסטודנטית לרפואה.

שירות המילואים תפס את מירי בחופשה בחו"ל. היא מספרת כי כאשר קיבלה את שיחת הזימון, לא היססה לרגע ומיד התייצבה והתגייסה למלחמה הלאומית.

רס"ל במיל' מירי גורינשטיין (צילום: דובר צה"ל)
רס"ל במיל' מירי גורנשטיין (צילום: דובר צה"ל)

במסגרת תפקידה, אחראית מירי על ניהול כוח האדם בגדוד הרפואה של מחוז חיפה ומשמשת כיד ימינו של המג"ד בניהול ובטיפול באנשים. מירי אחראית על גיוס כלל האנשים אשר נקראו למילואים. החיילים והמפקדים אותם מגייסת מירי, מתגייסים לטובת משימות תגבור במגוון תפקידים ועבודות בבתי החולים ובמוסדות הרפואיים של הגזרה. מירי מספרת: "אני תמיד משתדלת לעשות כך שלחיילים ולמפקדים יהיה הכי טוב".

את השיבוץ בגדוד הרפואה קיבלה מירי בסיום שירותה הסדיר עם שחרורה. מירי אומרת כי שמחה מאוד וכי גילתה בגדוד עניין רב – עוד כשהחלה בשירות הסדיר מסלול של לימודי קדם רפואה.
מירי התגייסה לנבחרת המילואים כשלושה שבועות מתום שירותה הצבאי וכעת נמצאת כאחד עשר חודשים במילואים.

בשירותה הסדיר הייתה מדריכת אב"כ וחילוץ בפיקוד העורף. במסגרת התפקיד הכשירה תומכי לחימה במקצועות האב"כ, אותם חיילים לעתיד יהיו החיילים אותם היא מגייסת למילואים. מירי ביצעה את שירותה הצבאי כחיילת על הצד הטוב ביותר ואף שירתה בקבע כחצי שנה נוספת. 

רס"ל במיל' מירי גורשטיין (צילום: דובר צה"ל)
רס"ל במיל' מירי גורשטיין (צילום: דובר צה"ל)

במשפחת גורנשטיין שירות המילואים עובר במשפחה, אביה, פיודור צ'רקסוב, שירת בגדוד 335 של המחוז, יחידת החומרים המסוכנים. מירי שיתפה אותנו בזיכרונותיה, שמעוררים בה השראה ואותנו ריגשו, היא מתארת כי כילדה היא זוכרת כיצד אביה היה חוזר הביתה, לבוש מדים משירות מילואים משמעותי וחשוב, וכיצד הביטה עליו בהערכה והערצה: "מבחינתי לשרת במילואים בפיקוד העורף זה אומר לסגור מעגל. כשהייתי קטנה אבא שלי סיפר לי על חוויות מהמילואים, שבהמשך גם חוויתי בעצמי, גם כחיילת בשירות סדיר וקבע וגם כמילואימניקית".
מירי שלנו, חיפאית לעניין, מצדיעים לך!

פיודור צ'רקסוב, אביה של מירי (צילום: דובר צה"ל)
פיודור צ'רקסוב, אביה של מירי (צילום: דובר צה"ל)

רס"ן במיל' רוני אהרון – 5 חודשים במילואים ללא כל תמורה

רס"ן במיל' רוני אהרון, משרת כקצין קישור לארגוני החירום בנפת גדור.
רוני התגייס בשנת 1976 לחיל האוויר, שירת במבצע ליטני ובמלחמת לבנון הראשונה ובגיל 45 השתחרר.

בשל התפרצות נגיף הקורונה, נקראו אנשי מילואים להיכנס תחת האלונקה ולסייע במאבק הלאומי בנגיף הקורונה, רוני היה אחד מהם. רוני בן 65 וכשפנו אליו בבקשה להגיע מילואים- מיד נקרא לדגל.

באזרחות רוני פנסיונר של בנק לאומי ואת שירותו במילואים מבצע בהתנדבות מלאה- ללא כל תמורה.

"הקשר עם האזרחים הוא הדבר שאני הכי אוהב לעשות, אני מרגיש שאני תורם. בתפקיד הזה עובדים מסביב לשעון, שבתות, חגים ולילות- המענה לאזרח בקצה והסיוע בתקופה הזו הוא בלתי פוסק".

רס"ן במיל' רוני אהרון (צילום: דובר צה"ל)
רס"ן במיל' רוני אהרון (צילום: דובר צה"ל)

מזה חמישה חודשים רצופים שרוני מגויס למילואים. באפריל 2020 גויס לחודש מילואים ובספטמבר גויס לתפקיד מחדש והקים את מרכז השליטה באום אל פאחם.

באוקטובר עבר לשולחן המרכזי המחוזי כאיש קשר של הנפה מול המחוז, ובמסגרת תפקידו אחראי על בקשות, תיאומים וצרכים שעולים מהנפה.

בשבועיים האחרונים החל רוני לסייע באופן מעשי במאמץ מתן חיסוני הקורונה. 
רוני שלנו, גאים בך ומצדיעים לך!

לא ניתן להגיב