עיריית חיפה החליטה לנתק את החשמל בכל ביתני השמירה בבתי הספר | הפגנה למען זכויות עובדים

“שומר זה לא הפקר”

תחת כותרת זו מחו היום (א’) תלמידי תיכון ישיבת יבנה בחיפה, והשביתו את השיעור הראשון, כאות הזדהות עם שומר בית הספר, וזאת לאחר שעיריית חיפה החליטה לנתק את החשמל בכל ביתני השמירה בבתי הספר בעיר.

יו״ר מועצת התלמידים איתן סויסה מסר לחי פה: “זו רק ההתחלה, אנחנו נוביל את מאבק הזה לרמה עירונית. זה לא הגיוני ולא ניתן לעירייה לפגוע בשומרים ששומרים עלינו ומגינים עלינו”.

 

תלמידי בית ספר יבנה מוחים כאות הזדהות עם השומרים. צילום: איתן סויסה
תלמידי בית ספר יבנה מוחים כאות הזדהות עם השומרים. צילום: איתן סויסה

לפני חודשיים החליטה עיריית חיפה לנתק את החשמל בכל ביתני השומרים בבתי הספר בעיר. דבר שפוגע בתנאי העבודה של השומרים שנאלצים לשהות בתוך הביתנים ללא יכולת שימוש בתנור חום בימי הקור ולא במאוורר בימי החום הלוהטים ומחכים להם עוד הרבה כאלה. חבר המועצה איתי גלבוע, הפנה שאילתה בישיבת מועצת העיר האחרונה, והתשובה שהתקבלה היתה, כי ההחלטה לניתוק החשמל התקבלה ממניעים בטיחותיים. הנושא גם עלה לדיון בועדת החינוך שהתקיימה לפני כשבוע בעירייה אך טרם התקבל פתרון.

מועצת הנוער העירונית בראשותו של איתן סויסה, החליטה להוביל את המאבק להחזרת החשמל לביתנים של השומרים. הבוקר התחיל הצעד הראשון במסגרתו השבית סויסה, את השיעור הראשון בבית ספר יבנה, והתלמידים קיימו מחאה תחת הכותרת “שומר זה לא הפקר”.

איתן סויסה
איתן סויסה

בשיחה לחי פה אמר סויסה: “השבתנו את השיעור הראשון בבית הספר היום כאות הזדהות עם השומר שלנו. המהלך שנקטה העירייה פוגע בשומרים שלנו שמגנים עלינו יום יום ומונע מהם לקבל תנאים בסיסיים כמו מאוורר כשיש 30 מעלות בחוץ ותנור חימום בימי החורף הקשים. השביתה והמחאה הבוקר בבית ספר יבנה, הם רק ההתחלה אנחנו נוביל את המאבק לרמה עירונית. זה פשוט לא הגיוני, ולא ניתן לעירייה לפגוע בשומרים ששומרים עלינו ומגינים עלינו”.

מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה.

 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. ירון כרמי אמר/ה

    איתן סוויסה, ריספקט !!

    מעניין לשמוע מה תגובת עיריית חיפה.

הגיבו כאן לכתבה