קורונה קשה והריון – משרד הבריאות מתעדף נשים הרות להתחסנות נגד הנגיף

בקבוקון חיסון לקורונה של חברת פייזר (צילום: חי פה - תאגיד החדשות של חיפה והסביבה)

לאור עלייה במספר נשים הרות עם תחלואת קורונה קשה, מנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ חזי לוי, פנה למועצה הלאומית למחלות נשים ולפריון ולוועדת התיעדוף בראשות ד”ר בעז לב, במטרה לבחון את האפשרות לאשר לנשים בהריון להתחסן.

לאחר הדיון בקרב המומחים, ועדת התיעדוף גיבשה הצעתה לנשים הרות שמעוניינות להתחסן. הוועדה מדגישה את הצורך בשמירת מרחק ומסכה במיוחד בקרב נשים הרות. 

כמו כן, הוועדה ממליצה לנשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור, או שיש להן מחלות רקע  – להתחסן במהלך ההיריון, כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה. 

אצל נשים בהריון אשר נדבקות וחולות מנגיף הקורונה, יש שכיחות גבוהה יותר למופע קשה של המחלה, מאשר באוכלוסיית גיל דומה. מכאן הצורך לזהירות יתר בשמירת מרחק ובעטיית מסכה.

לדעת מומחים אין כל מנגנון ביולוגי המסביר אפשרות של פגיעה באם או בעובר. אצל נשים שחוסנו מבלי שהיו ערות לכך שהן בהיריון לא נצפו במהלך ההיריון תופעות חריגות יותר מאשר אצל אוכלוסיה מקבילה שלא חוסנה.

כמובן שההחלטה היא בידיי האישה ההרה ואם תחליט להתחסן תוכל לקבל את החיסון באמצעות קופת החולים בה היא מבוטחת.

נשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או שיש להן מחלות רקע – מומלץ שתתחסנה במהלך ההיריון כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה. 

נשים שאינן בסיכון יתר ישקלו את החלטתן על פי הפרסומים של משרד הבריאות.
אין כל הוכחה על נזק הנובע מחיסון במהלך ההיריון כולו.

להלן נשים הרות שאובחנו בקורונה לפי חודש האבחון וחומרת המחלה. עודכן ב-19/1/2021 | סטטוס הריון נרשם לפי שדה בחקירה אפידמיולוגית

חיסון קורונה והריון (צילום: בני ציון)
חיסון קורונה והריון (צילום: בני ציון)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    טוב מאוד עשה משרד הבריאות.

הגיבו כאן לכתבה