רכז מודיעין במשטרה קיבל שוחד מבתי בושת בחיפה • ערעור לבג”ץ על קולת עונשו

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון ערעור על קולת עונשו של רכז המודיעין גרי רבינוביץ, ששירת בתחנת משטרת חיפה וטירת כרמל – מחוז חוף, בגין עבירות לקיחת שוחד, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

הפרקליטות: “ענישה זו אינה מתיישבת עם הפגיעה החמורה שמעשי שחיתות של איש אכיפת החוק גורמת לאמון הציבור בגורמי האכיפה, עם החומרה, ועם הצורך להוקיע ולהרתיע מפני התנהלות מושחתת כגון זו”.

הנאשם גרי רבינוביץ’ (53), שירת בעבר כרכז מודיעין בתחנת המשטרה בחיפה ותוך ניצול תפקידו, מסר מידע למנהלי בתי בושת על אודות פעילות משטרתית, בתמורה לקבלת שוחד, והעלים עין מעסקי בתי הבושת והעבירות הפליליות החמורות שבוצעו בהם. כמו כן, באחת הפשיטות המשטרתיות שנערכו על בית הבושת, ציין הנאשם בכזב בפני הכוח המשטרתי, כי אין פעילות של בית הבושת במקום ואף הדריך את מנהל בית הבושת למסור גרסה שקרית בחקירתו.

רבינוביץ’ הורשע, לאחר ניהול הוכחות, בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. בשלב הטיעונים לעונש, טענה המחלקה לחקירות שוטרים כי מדובר במערכת יחסים שוחדית בין שוטר האמון על מניעת עבריינות שיש למגרה, ועתרה להשית על הנאשם עונש מאסר ממושך ומרתיע.

בית המשפט המחוזי בחיפה נתן משקל לנסיבותיו האישיות של הנאשם וגזר עליו עונש של  18 חודשי מאסר בלבד וקנס בסך 10,000 ₪. בית המשפט המחוזי ציין בגזר הדין, כי “דווקא בגלל מורכבות תפקיד רכז המודיעין ומעמדו, נדרשת ענישה ממשית המבהירה את חובת הזהירות, השקיפות וההקפדה על עבודה לפי נהלים מדויקים, נהלים שבאו לעולם גם כדי למנוע התדרדרות במדרון חלקלק לעבר מערכת קשר בלתי חוקית עם אותם מקורות הנטועים בעולם העברייני, מדרון בו החליק הנאשם”.

בהודעת הערעור, שהוגשה באמצעות מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עו”ד רחל מטר, מבקשת המדינה מבית המשפט העליון להחמיר באופן משמעותי בעונש המאסר שהוטל על הנאשם, שכן, לעמדת המדינה, הפגיעה במילוי תפקידו, השימוש לרעה בכוח שניתן לנאשם, והפגיעה באמון הציבור- היא אנושה.

בהודעת הערעור צוין, כי הנאשם “איפשר במעשיו המשך ביצוע עבירות חמורות- העסקת נשים בזנות והבאתן מחו”ל לצורך זה- וזאת בשעה שמכח תפקידו, כמי שאמון על אכיפת החוק, היה עליו לפעול למיגור תופעות עברייניות כגון אלה”. עוד צוין, כי טעה בית המשפט המחוזי שלא נתן משקל מספיק בענישה לחומרה היתרה שיש בלקיחת שוחד והפרת אמונים, שסייעה לביצוע עבירות מוסר חמורות כל כך.  

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. Dadi אמר/ה

    להחמיר בענישת הנאשם ביתר הקפדה ” למען יראו וייראו ”
    אלו בדיוק הם האנשים והמקרים בגללם כולנו חווים כאוס ותחושת כישלון המערכת .

הגיבו כאן לכתבה