עתירת בית המלון שפעל בניגוד להנחיות הקורונה – נמחקה

פועלים בניגוד להנחיות | התמונה להמחשה (צילום: דוברות המשטרה)

בהמשך לדחיית ביטול צו הסגירה שניתן לבית מלון בטירת כרמל, הוחלט לא לדון בעתירה ולסגור אותה

בית משפט השלום בחיפה החליט לא לדון בעתירה אותה הגיש בית המלון בטירת כרמל, לאחר הוצאת צו הסגירה בגין פעילות בניגוד להנחיית תקנות החירום בקורונה.

כזכור ביום 20/12/20 לאחר שימוע, שנערך למנהלי בית המלון, סגרה המשטרה את בית המלון לאחר שפעל בניגוד להנחיות בכמה הזדמנויות.

בית המלון עתר לבית משפט השלום בחיפה לביטול צו הסגירה שניתן, אך בית המשפט דחה את הבקשה וקבע שההחלטה להוציא צו סגירה למלון הינה סבירה ומידתית ולא נפל בה פגם וקבע דיון בעתירה.

פרקליטות מחוז חיפה (אזרחי) טענה כי כעולה מנוסח התקנה, ניתן להפעיל מלון לאירוח אורחים אשר בית המלון משמש בעבורם חלופת מגורים, בין לתקופה קצרה ובין לתקופה ממושכת, והכוונה – לעובדים זרים שגרים בבית המלון, או לאדם שמקום עבודתו ומקום מגוריו אינה באותה העיר וכיוצא בכך, וכי אין המדובר בהתאווררות למטרות פנאי בבית מלון. עוד טענה הפרקליטות כי הודעת הסגירה ניתנה כדין, בהתאם לסמכות המשטרה על פי חוק, ולאחר שנמצא כי המלון הפר את הוראות התקנות שוב ושוב.

בית המשפט קיבל את העמדה הפרשנית של הפרקליטות וקבע כי ככלל אסור לפתוח בית מלון, אלא אם מדובר בבית מלון שמשמש מיתקן אירוח המיועד לאורחים, אשר בית המלון משמש בעבורם חלופת מגורים, כל זאת בהתחשבות בתפקידם או בעיסוקם או במטרת שהייתם בארץ ובלבד שלא יפעלו מתקנים משותפים וכי שימוש למגורים שונה משימוש לנופש או לתיירות ובביטוי חלופת מגורים לתקופה קצרה אין המדובר בהתאווררות בת מספר ימים בבית מלון (סעיף 35 להחלטה, בעמ’ 7).

לאחר החלטה זו בית המלון ביקש שלא לדון בעתירה ובית המשפט מחק אותה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    טוב שנמחקה.

  2. קלמן אמר/ה

    האם זה לא המלון של שלום שטרית שהוגש נגדו כתב אישום על בנייתו ללא היתר?

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.