פרשת הטלגרם | רונן שיך עובד עיריית חיפה לשעבר הורשע בהטרדה מינית והתנכלות (בהתאם ל”חוק הסרטונים”), פגיעה בפרטיות, פרסום שירותי זנות מרמה והפרת אמונים

עבירות ברשת (אילוסטרציה)

כתב אישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על “חוק הסרטונים”, הן מבחינת מספר נפגעות העבירה והן מבחינה היקף התפוצה של התכנים המיניים

בית משפט השלום בחיפה הרשיע היום, שלישי 12/1/21, את רונן שיך, עובד בעיריית חיפה לשעבר, בריבוי עבירות של הטרדה מינית והתנכלות (בהתאם ל”חוק הסרטונים”), פגיעה בפרטיות, פרסום שירותי זנות ומרמה והפרת אמונים. כל זאת בגין הקמת, הפעלת וניהול קבוצות וערוצים באפליקציית טלגרם, אשר שימשו פלטפורמה להפצה של תמונות וסרטונים המכילים תוכן מיני מפורש של מאות נשים ונערות ישראליות. בכתב האישום המתוקן בו הודה הנאשם, ישנן 186 מתלוננות. מדובר בהרשעה בכתב אישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על “חוק הסרטונים”, הן מבחינת מספר נפגעות העבירה והן מבחינה היקף התפוצה של התכנים המיניים.

על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עוה”ד איתי גוהר ומורן אשול ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ובו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון, הנאשם נהג להפיץ תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני של נשים ונערות ישראליות, ללא הסכמתן. הנאשם פרסם תמונות וסרטונים בהן נחזות צעירות ישראליות, על פי רוב, בצירוף של פרטיהן האישיים והפרופיל האישי שלהן ברשתות החברתיות, וזאת לשם זיהוין, וכדי להוכיח לחברי הקבוצות כי מדובר בנשים ישראליות שאינן עובדות בתעשיית המין. בקבוצות אותן יצר וניהל הנאשם היו עשרות אלפי משתמשים בטלגרם שצרכו את התכנים המופצים.

בכתב האישום המתוקן מפורט עניינן של 186 מתלוננות אשר מסרו תלונות במשטרה בגין הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן בקבוצות שניהל הנאשם, זאת על פי רוב לצד פרטיהן האישיים שאפשרו את זיהוין. עוד מתואר בכתב האישום כיצד בנה הנאשם והשתמש ב”פאנל שליטה” אשר אפשר לו לשלוט בעשרות הקבוצות שיצר בטלגרם באמצעות בוטים שונים. נוסף על כך, מתואר כיצד הנאשם השתמש בקבוצות וערוצי טלגרם, על מנת לפרסם מודעות בדבר שירותי זנות בעבור תשלום. בגין פעולות אלה, הורשע הנאשם בריבוי עבירות של פרסום שירותי זנות.

כמו כן, הורשע הנאשם בריבוי עבירות של מרמה והפרת אמונים ופגיעה בפרטיות בגין כך שבעת עבודתו במחלקת הגבייה בעיריית חיפה, נהג להעתיק במרמה פרטים של כרטיסי חיובי אליהם נחשף בעת עבודתו, הכל ללא רשות או ידיעת מעסיקיו ובעלי הכרטיסים.

הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. הפרקליטות תטען לעונש ראוי של 6 שנות מאסר בפועל וההגנה חופשית בטיעוניה.

תיק זה הוא חלק מפעילות אכיפה ממוקדת המובלת על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, כלפי קבוצות ייעודיות להפצת תכנים אינטימיים של נשים ללא הסכמתן (עבירות על “חוק הסרטונים”). התיק מצטרף למספר כתבי אישום נוספים שהוגשו על-ידי המחלקה בשנה האחרונה נגד מנהלים דומיננטיים ובולטים בקבוצות מעין אלה.

עבירות ברשת (אילוסטרציה)
עבירות ברשת (אילוסטרציה)

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. עזיז אמר/ה

    למה רק 6 שנים.???
    מה זה מחיר הדמוקרטיה.???
    אצלנו באירן היה באדמה מזמן בלי קבר….!!!

  2. זיאד אמר/ה

    איך יצא שאדם מוכשר שכזה נתקבל לעבודה בעירית חיפה? לשעבר…

הגיבו כאן לכתבה