תכנים מיניים של מאות נערות ונשים ישראליות הופצו ברשת • החשוד: עובד עיריית חיפה

עבריין רשת - האקר אילוסטרציה (צילום - ירון כרמי)

עובד עיריית חיפה נאשם כי הפיץ תכנים מיניים של מאות נשים ונערות ישראליות

הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות , פרסום שירותי זנות מרמה והפרת אמונים

כתב אישום נגד רונן שיך, בן 29, עובד בעיריית חיפה, הוגש מטעם מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, לבית משפט השלום בחיפה, בגין הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות, מרמה והפרת אמונים.

כתב האישום שהוגש נגד הנאשם מתאר כיצד הנאשם הקים, הפעיל וניהל עשרות קבוצות וערוצים באפליקציית טלגרם, אשר שימשו פלטפורמה להפצה של תמונות וסרטונים המכילים תוכן מיני מפורש של מאות נשים ונערות ישראליות, חלקן קטינות.

שירותי מין - אילוסטרציה shutterstock
אילוסטרציה shutterstock

תמונות אינטימיות

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה”ד איתי גוהר ומורן אשול, הנאשם נהג להפיץ תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני של נשים ונערות ישראליות, ללא הסכמתן. הנאשם פרסם תמונות וסרטונים בהן נחזות צעירות ישראליות, על פי רוב, בצירוף של פרטיהן האישיים והפרופיל האישי שלהן ברשתות החברתיות, וזאת לשם זיהוין, וכדי להוכיח לחברי הקבוצות כי מדובר בנשים ישראליות שאינן עובדות בתעשיית המין. בקבוצות אותן יצר וניהל הנאשם היו למעלה מ-100,000 משתמשים בטלגרם שצרכו את התכנים המופצים.

פגיעה קשה בחיי המתלוננות

בכתב האישום מפורט עניינן של כ-190 מתלוננות אשר מסרו תלונות במשטרה בגין הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן בקבוצות שניהל הנאשם, זאת לצד פרטיהן האישיים שאפשרו את זיהויין.

רבות מהנפגעות דיווחו על נזקים משמעותיים שנגרמו להן כתוצאה מהפרסומים, הכוללים בין היתר חרדות חברתיות, הטרדות מיניות ברשתות החברתיות, עזיבה של מסגרות, צורך בתמיכה נפשית מקצועית, נטילה של כדורים פסיכיאטריים, קושי ביציאה למרחב ציבורי, קושי ביצירה של קשרים זוגיים ובמתן אמון בבני המין השני ואף ניסיונות אובדניים.

אחת הנפגעות אף דיווחה על קושי תפקודי משמעותי ביציאה למרחב הציבורי עד כי לאחרונה עברה ניתוח פלסטי לשינוי תווי פניה, על מנת להימנע מזיהויה ברחוב.

(אילוסטרציה - ירון כרמי)
(אילוסטרציה – ירון כרמי)

פרסם שירותי זנות

עוד מתואר בכתב האישום כיצד בנה הנאשם והשתמש ב”פאנל שליטה” אשר אפשר לו לשלוט בעשרות הקבוצות שיצר בטלגרם באמצעות בוטים שונים. נוסף על כך, מתואר כיצד הנאשם השתמש בקבוצות וערוצי טלגרם, על מנת לפרסם מודעות בדבר שירותי זנות בעבור תשלום. הנאשם אף הציע את שירותי הפרסום שלו לנשים בזנות, אשר סבר כי הן מעוניינות בשירותי פרסום באפליקציית טלגרם. בגין פעולות אלה, מ לנאשם עבירות של פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות.

מרמה, הפרת אמונים ופגיעה בפרטיות

כמו כן, במהלך החקירה התגלה כי הנאשם, בעת עבודתו במחלקת הגבייה בעיריית חיפה, נהג להעתיק במרמה פרטים של כרטיסי חיוב אליהם נחשף בעת עבודתו, הכל ללא רשות או ידיעת מעסיקיו ובעלי הכרטיסים. בגין מעשים אלה יוחסה לנאשם עבירה של מרמה והפרת אמונים ופגיעה בפרטיות.

כתב האישום הגדול ביותר שהוגש בישראל בתחום ‘חוק הסרטונים’

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד”ר חיים ויסמונסקי, מסר:

כתב אישום זה הוא חלק מפעילות אכיפה ממוקדת שמתבצעת כלפי קבוצות ייעודיות להפצת תכנים אינטימיים של נשים ללא הסכמתן (עבירות על “חוק הסרטונים”). תיק זה מצטרף למספר כתבי אישום נוספים שהוגשו על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות בשנה האחרונה נגד מנהלים דומיננטיים ובולטים בקבוצות מעין אלה.

מדובר בכתב האישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על “חוק הסרטונים”, הן מבחינת מספר נפגעות העבירה והן מבחינה היקף התפוצה של התכנים המיניים (אשר הופצו אל למעלה מ-100,000 משתמשי טלגרם).

החקירה בפרשה התנהלה על-ידי מחלק הסייבר בימ”ר תל-אביב במשטרת ישראל. במהלך החקירה, פעלה היחידה החוקרת, באישור הפרקליטות, ל”תפיסת” מרבית הקבוצות שהתנהלו בטלגרם והפסקת הפרסום וההפצה של התכנים האינטימיים של המתלוננות.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. אילן+זיוון אמר/ה

  מאסר ל10 שנים

 2. ניסן אמר/ה

  זה רצח נפשי.21 שנה בפנים.

 3. חיפני אמר/ה

  פעם אחרי פעם מזכירים שאין פרטיות ברשת וכל מה שעולה דולף.
  כל פעם מגלים מחדש משתמשות חסרוח אחריות.
  את העבריין צריך להעניש, אבל הגיע הזמן להפקת לקחים.

 4. רפי חסון אמר/ה

  זו פעילות אכיפה.

הגיבו כאן לכתבה