שטח עפר בנווה דוד הפך לחניון משאיות ולמטרד לתושבי השכונה

הילה לאופר

חברת מועצת העיר מסיעת “הירוקים של חיפה”, הילה לאופר, הגישה שאילתה בנושא שטח עפר שהפך לחניון משאיות בשכונת נווה דוד בחיפה. החניון המאולתר אותו גילו נהגי המשאיות והחלו לחנות בו עולה לתושבים בבריאותם הפיזית והנפשית, שכן הם מתעוררים בכל יום לפנות בוקר בעקבות הרעש, בנוסף החול והאבק מתעופפים באוויר ומגיעים לבתי התושבים.

הילה לאופר

שאילתה של הילה לאופר:

בסיור שערכתי בשכונת נווה דוד עם תושבת השכונה אלישבע אזולאי, הגענו לרחוב המלך שאול. ישנו גן משחקים שאליו צמוד שטח עפר גדול מאוד שלא ברור מה ייעודו ולמי הוא שייך. נהגי משאיות גילו את האוצר הזה והחלו להחנות את משאיותיהם בשטח הנ”ל.

בכל יום, החל מהשעה 3:30 לפנות בוקר, נהגי המשאיות מתחילים להגיע, מחנים רכבם ועולים על המשאית, מתניעים ויוצאים ליום עבודה. בשעות הערב חוזרים, מחנים, עולים על רכבם ונוסעים עד למחרת לפנות בוקר. החניון המאולתר הזה עולה לתושבים בבריאותם הפיזית והנפשית.

אלו שגרים בסמוך לשטח עפר שהפך לחניון משאיות באין מפריע, מתעוררים בכל יום לפנות בוקר בעקבות הרעש ומשאיות זה דבר רועש, כידוע לכל! בעת ההתנעה החול והאבק מתעופפים באוויר ומגיעים לבתי התושבים האומללים, תושבת שמספרת שכל יום, בלי יוצא מן הכלל, היא נאלצת לשטוף את הרשתות והחלונות.

תושבת אחרת, אישה בת כ-90 שבכתה מרוב כאב ותסכול, פעם ניסתה להעיר לאחד הנהגים ומטר הקללות והאיומים שקיבלה גרמו לה להסתגר בביתה מרוב פחד. מה שקורה שם זו בריונות ועבריינות של נהגי משאיות ואין מושיע. נאמר לי כי הנהגים עושים שם צרכים באחת הפינות, ריח נורא של שתן באופן קבוע וכאמור, האנרכיה הזו נמשכת באין מפריע.


לאופר שואלת:

 • למי שייך השטח המדובר?
 • מה בכוונת העירייה לעשות כדי לפטור את התושבים מהסבל הנורא הזה?

תושבת השכונה מספרת בשיחה לחי פה:

המטרד הזה נמשך כמעט שנה וזאת לאחר שהמשאיות שחנו בשטח הנמצא ברחוב התמר בשפרינצק נחסם ע”י העירייה באמצעות סלעים בעקבות תלונות של תושבי השכונה. הנהגים גילו את השטח בנווה דוד והחלו לחנות באזור. אנחנו לא יודעים למי שייך השטח וכבר נעשו פניות לעירייה בקשר למטרד, אך הנושא לא טופל. אחת התושבות, אישה מבוגרת, עברה לגור אצל הבת שלה בנווה שאנן כתוצאה מהמטרד והרעש. התושבים גם נמנעים מלהעיר ולהתעסק עם נהגי המשאיות כי חוששים להתעסק איתם. אנחנו מקווים שהנושא יטופל גם בעזרת חברת מועצת העיר הילה לאופר שהגיעה לסיור בשכונה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

6 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד הילה לאופר.

 2. דנידין אמר/ה

  תופעה ידועה זה היה גם בשכונת שער עלייה בכניסה לשכונה יש שטח עפר בו החליטה העירייה שיחנו אוהדי קבוצות בדרך לסמי עופר היום יש שם מחסומים שלא מאפשרים חנייה

 3. אבי זריהן אמר/ה

  ככה במשך לפחות 40 שנה
  פתאום מצב לה חברת מועצה שכאילו לא יודעת למי שייך השטח
  אז תבדקי לפני שאת נותנת ביקורת במשך כל השנים המקום היה חניון ובמיוחד לגזענות לחללי צה”ל

 4. זיאד אמר/ה

  חניון לגזענות?

 5. ע.ח. אמר/ה

  השטח הזה בין רח המלך שאול ובית הקברות הועבר ע”י העיריה בתחילת השנה בשקט לטובת חברה קדישא באמתלה של “החלפת יעודים” כדי יעשירו את הנוף של דיירי המלך שאול המוחלשים בנוף של קברים מתחת לאף שלהם.
  מכיוון שזה מוכרז כבית קברות סגור זה שווה להם זהב והמחירים לחלקה יהיו בהתאם.

 6. אייל אמר/ה

  כל חיפה הפקרות. מטרדים קשים בכל שכונה.
  אגפי אכיפה פשוט אין בעיר.
  רעשים, לכלוך, חניה על מדרכות, גניבת שטח ציבןרי ופלישה אליו בחצרות פיראטיות, עכשיו משאיות לא מתפלא כבר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.