מנדי רבינוביץ לתלמידיו: "גאה בבחירה שלכם לממש את הזכות האזרחית והחובה המוסרית להשפיע על מציאות החיים שלכם"

מנדי רבינוביץ' מנהל החטיבה העליונה בבי"ס הריאלי בחיפה (אלבום פרטי)

מאבק התיכוניסטים מול מדיניות הממשלה ממשיך: "איפה החינוך שלנו? איפה כל חוויות התיכון שלנו?"

מנהל החטיבה העליונה בבית הספר הריאלי – בית בירם בחיפה, מנדי רבינוביץ, העביר לתלמידיו הודעת עידוד ותמיכה במאבקם בסדרת המחאות בהן החלו, כנגד המדיניות אשר מונעת מתלמידי ישראל חינוך לערכים, לאזרחות ולידיעת הארץ, כך לטענתם. מחאה נוספת מטעם תלמידי ביה"ס הראלית תקיים מחר, שני 23/11/20 בירושלים.

כזכור, מטה מאבק התיכוניסטים, מובל על ידי תלמידות ותלמידי בית הספר הריאלי העברי בחיפה, שפתחו בסדרת הפגנות על כך שנמנע מהם ומתלמידי ישראל לקבל את החינוך לו הם ראויים וחשוב להם כל כך בשנים קריטיות אלה, לקראת יציאתם לצבא ולהמשך חייהם. ההפגנה הראשונה התקיימה ביום ראשון בשבוע שעבר (15/11/20), מחוץ לשערי ריאלי בית בירם בחיפה, וההפגנה שתוכננה ליום רביעי 25/11/20 בירושלים, הוקדמה למחר, שני 23/11/20.

בהודעה אותה שלח רבינוביץ לתלמידיו אמר:

"אני גאה בבחירה שלכם לממש את הזכות האזרחית והחובה המוסרית להשפיע על מציאות החיים שלכם, ולבטא את התחושות והעמדות שלכם. זכיתם בהזדמנות בלתי רגילה לתרגל מחאה אזרחית שהיא ערך שראוי שילווה אתכם בכל חייכם.
ההפגנה צודקת' מפני שאתם שמים את החינוך על סדר העדיפויות הלאומי ולא כעוד בייביסיטר בגיל הצעיר ומכינה לאקדמיה בגיל המבוגר יותר, אלא כבעל ערך פנימי שחשוב לכם כאן ועכשיו ומחר בבוקר, לא רק כמשהו שמשרת את הצרכים החברתיים הכלכליים הגדולים החיצוניים.
אתם כבר מספיק בשלים ובוגרים להבין שתהליך קבלת ההחלטות הלאומי אינו ניזון רק משיקולים מקצועיים, אלא גם מלחצים פוליטיים של קבוצות כוח בעלות אינטרסים ומפעילי לחץ על אלה שמקבלים החלטות.
כנראה הסיבה שאינכם בבית הספר היא לא רק סיבה מקצועית, אלא גם מפני שאין לכם מספיק ייצוג עוצמתי במערכת החינוך השלטונית. היציאה שלכם לשטח היא דרך ארוכה להבטיח שקולכם יישמע ואי אפשר יהיה להתעלם ממנו. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע לכם".

מנדי-רבינוביץ – מנהל החטיבה העליונה בבי"ס הריאלי בחיפה

רבינוביץ מסר לחי פה:

מנהלי בתי ספר רבים תומכים בהחזרה מלאה ללימודים, תוך קבלת אחריות מלאה. עלינו לשמור על בריאותם של תלמידינו ומחזקים את ידי שר החינוך במאבקו לשם כך.
רותם ארנברג (צילום: אלבום אישי)

רותם ארנברג, תלמידת י”ב מסרה לחי פה:

כשאין מדיניות ברורה לגבי החינוך, אנחנו התלמידים, לוקחים אחריות ויוצאים לטיול השנתי הגדול בארץ. אנחנו כאן כדי להגיד מספיק. הגיע הזמן לדבר על החינוך, על הערכים. בית הספר הוא מעבר לציונים ובגרויות, יש כאן אלפי תלמידים שחודשים רבים יושבים בבית והגיע הזמן שלנו להעלות את המודעות לחינוך ולגרום לדיון ציבורי על מהות החינוך ובתי הספר.

אנחנו מאמינים שרק יחד נוכל לגרום לשינוי! אנו מעריכים ומודים מאוד להנהלת בית הספר ולהורים שתומכים בנו, וקוראים לכלל תלמידי ישראל להצטרף למאבק. כי רק ביחד נוכל לגרום לשינוי ולהביא לשיח אמתי.

"כשאין מדיניות, דור הנוער לוקח את המושכות לידיים״

ממטה מאבק התיכוניסטים נמסר לחי פה:

תלמידי ישראל יגיעו ביום שני לטיול שנתי אלטרנטיבי מול משכן הכנסת: ״בזמן שאין מדיניות, דור הנוער לוקח את המושכות לידיים״, מטה מאבק התיכוניסטים, אשר הפגין בשבוע שעבר בחיפה, יגיע בליווי עשרות תלמידי תיכון לטיול שנתי אלטרנטיבי, מבנייני האומה ועד לגן הוורדים שמול משכן הכנסת.
בני הנוער קוראים להעלות את החינוך לראש סדר העדיפויות הציבורי.
לא רק ציונים, לא רק תגבורים ולא רק בגרויות, אלא הרבה יותר מזה!
איפה החינוך לאהבת הארץ?
איפה ההכנות לצבא?
איפה ההכנות לחיי האזרחות?
ואיפה כל חוויות התיכון שלנו? איפה!?
בני הנוער מאמינים שמגיע להם יותר מזה ולכן, כולם כאחד, יוצאים למאבק ולטיול השנתי הגדול בארץ!
יום שני 23.11 בשעה 11:00, מתחילים בבנייני האומה בירושלים וצועדים יחד עד הכנסת.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רוני אמר/ה

    "חוויות תיכון" הן דבר שלילי ופסול ואידיוט מי שתומך באיוולת. תתחילו לחיות את החיים שלכם ולחוות אותם במקום לחפש "חוויות תיכון" ושאר קשקושים והבלים

הגיבו כאן לכתבה