משקיעה זמן ומעמיקה בחומר – ציפי לבני בחיפה – ווידאו מהשטח

ציפי לבני בעת תצפית על התעשייה הפטרוכימית מרחוב הגליל בנווה שאנן (צילום: חי פה)

ציפי לבני בסיור שטח עם פעילים בנווה שאנן ובקריית חיים

 

מעמיקה בחומר, מקשיבה ונוגעת בפרטים: ציפי לבני היא פוליטיקאית שונה ממה שאתם ואנחנו מכירים. הפעם היא משקיעה את הזמן שלה בהבנה מעמיקה של הבעיות שלנו בחיפה.
לפניכם מאמר בליווי כתבות וידאו מהשטח, אשר צולמו ביום 05.02.2015


ציפי לבני פועלת כבר מספר שנים בפוליטיקה וצודק מי שיאמר כי עד היום לא ראינו ממנה גדולות ונצורות בכל מה שקשור לפתרון בעיות הליבה של חיפה. ויחד עם זאת, הפעם הגיעה לבני לסיור שטח, שעצם קיומו מעיד על כוונתה להקצות זמן להקשבה ולהתמודדות עם מצוקות הציבור החיפאי.

אלה מביניכם, אשר קוראים בחי פה באופן קבוע, מכירים אותי מזמן ויודעים שלא קונים אותי במתק שפתיים, אלא רק בעשייה ממושכת של העמקה בפרטים ופתרון בעיות. לכן אין די בביקור יחיד, מעמיק ככל שיהיה. יחד עם זה, לזמן יש משמעות רבה, בעיקר בערב בחירות. לכן, כאשר פוליטיקאי בכיר מגיע לחיפה, בעיצומה של מערכת בחירות לחוצה ומטה אוזן קשבת לאזרחים הפשוטים, זו אמירה משמעותית לטעמי.

ציפי לבני מעיינת בתכניות הנמל עם ירון חנן ומוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)
ציפי לבני מעיינת בתכניות הנמל עם ירון חנן ומוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)

פגשתי כאן פוליטיקאים רבים ברבות השנים. יצאתי לכנסי בחירות, צילמתי וסיקרתי. רובם עסוקים בעצמם עד מעל לראש. מעטים מקשיבים למה שקורה כאן ועוד יותר מעטים טורחים לעשות עם זה משהו. אבל מסתבר שלא חייבים להתאכזב מפוליטיקאים. לפחות לא מכולם. יש גם כאלה שרוצים להקשיב, לגעת בפרטים הקטנים והכואבים ולהתמודד עם המציאות החיפאית הקשה מנשוא. שבעוד שפוליטיקאים מגיעים הנה לסטוצים קצרים ושטחיים, מנסים לגעת בבוחר לרגע, לשחרר כמה ססמאות נבובות וריקות מתוכן ולעוף הלאה לבועה של גוש דן, ציפי לבני בחרה בסיור מעמיק עם תושבים, פעילי איכות סביבה ואיכות שלטון.

הביקור עצמו הוא הישג משמעותי לעורכת הדין אליס גולדמן גולדמן פעילה למען האדם והסביבה כבר מספר שנים ועושה בכל כוחה כדי לקדם את האג’נדה שלה, לרווחת הפרט.

ירון_חנן_אליס_גולדמן_יעל_פארן_ואבי_בינמו_-_תצפית_על_המפעלים_הפטרוכימיים_מנווה_שאנן.JPG

ירון חנן אליס גולדמן יעל פארן ואבי בינמו – תצפית על המפעלים הפטרוכימיים מנווה שאנןזו אג’נדה שקשה לקדם אותה, כי ברוב המקרים מוצאת את עצמה אליס גולדמן מתמודדת מול התאגידים העשירים. קשה לממן קמפיין מהפוזיציה הזאת.

והנה הפעם הצליחה גולדמן לגייס לאג’נדה החיפאית את יעל פארן, נציגת התנועה הירוקה, המדורגת במקום ה-25 במחנה הציוני, יחד עם ציפי לבני, לסיור שטח עם פעילים במוקדי החיכוך: המפעלים הפטרוכימיים ושדרות דגניה בקריית חיים. הסיור הסתיים במפגש עם פעילי סביבה בחנות היין של פעיל הסביבה וזכויות האדם, אנדרי סוידאן – ה”ספיישל ריזרב”, במרכז פנורמה.

בכתבת הווידאו שלפניכם מראיין פעיל הסביבה עופר ברקן את לבני, פארן וגולדמן בנושאים הקרובים לליבנו.

לאחר סיור השטח, התפנתה לבני למפגש של שעתיים עם פעילים בנושא אדם וסביבה בחיפה. המפגש התקיים במתכונת של שאלות ותשובות, כאשר באופן מפתיע הפוקוס היה דווקא על שאלות והקשבה מצידה של לבני.
רוב הפוליטיקאים מתחילים תמיד בהרצאה מעייפת, בה הם ממחזרים שוב ושוב את המנטרה המפארת את שמם ומעשיהם. אני חושב שכל פתרון מתחיל בהקשבה אמתית וניתוח הבעיה. לכן קל לי להתחבר לגישה הרצינית הזאת ויוצאת הדופן של לבני.

 

מפגש ב”ספיישל ריזרב”, באירוח של אנדרי סוידאן עם תושבים פעילים בנושא איכות סביבה ואיכות שלטון

 

תמונות מהמפגש של ציפי לבני, יעל פארן ואליס גולדמן עם תושבי חיפה

ירון_חנן_אליס_גולדמן_יעל_פארן_וציפי_לבני_עם_נציג_תושבי_קרית_חיים.JPG

ירון חנן אליס גולדמן יעל פארן וציפי לבני עם נציג תושבי קרית חיים. רחוב דגניה בסמוך לחוות מכלי הדלק

03_-_לבני_במפגש_עם_פעילי_סביבה.JPG

לבני במפגש עם פעילי סביבה

יעל_פארן_ואליס_גולדמן.JPG

יעל פארן ואליס גולדמן. מפגש עם פעילי סביבה ואיכות שלטון

פעילים_במפגש.JPG

פעילים במפגש עם ציפי לבני

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. eran אמר/ה

    ציפי לבני כמו כל חברי מפלגת העבודה גרים בבועת תל אביב – גוש דן.
    העובדה שהיא באה לתעמולת בחירות של שעתיים בחיפה לא גורמת לי לחשוב שמעניין אותה קצה של יוד מה קורה בעיר ובטח לא הזיהום שרק גבר פה בתקופת היותה של ממשלת השמאל קדימה בשלטון (ממשלת שמאל שגם הביאה לנו את שיתוק חיפה במלחמת לבנון 2 וגם באי הפקת לקחים והצטיידות קבלנו את אסון הכרמל ב-2010)

    השבוע נחשף שציפי גם אוגרת דירות במרכז כמו בוז’י, לפיד, שיטרית ואולמרט, גם לה יש שם 2 דירות ועוד דירה שירשה ברעננה..
    היא צברה חובות של 36 מליון שקל בקדימה, לפני שברחה לתנועה, לפני שברחה לעבודה, לפני שברחו לתחפושת המחנה הציוני.. קודם שתחזיר את הכסף מכספי מימון המפלגות של התנועה, החצופה הזו