מנהרות הכרמל – חינם, במחיר מופקע

מינהרות הכרמל – חינם, במחיר מופקע. שים לב לשורות באדום

המאבק נגד התייקרות האגרה עבור נסיעה במינהרות הכרמל, לא החל היום, וראש העיריה יהב לא החל במחאה ואינו מוביל אותה, אלא היה רק מהאחרונים להצטרף אליה. הראשונים שצפו את התרחיש ומחו נגדו, היו הירוקים של חיפה, עוד לפני שהמינהרות אושרו לביצוע. גם “נערי האוצר” באגף התקציבים התריעו מראש: “החלופה נבחרה לפי הכדאיות לזכיין ולא למשק. לא הובאו בחשבון עלויות תיפעול ותחזוקה, ומבחן הוצאות והכנסות”.

003-מנהרות_הכרמל_(1).jpg

המינהרות נועדו להתבצע בשיטת .B.O.T. – Build, Operate, & Transfer. ובתרגום לעברית עיסקית: בנה [אותן מכספך, מיליארד ורבע ש’], הפעל [אותן 35 שנה, והרווח כולו שלך], והעבר [אותן למדינה להמשך הפעלתן]. תחזית חברת “יפה נוף” ל-55 אלף נסיעות ביום, מכל הסוגים, הבטיחה הכנסה שנתית של 160 מיליון שקל, והחזר ההשקעה תוך 10-15 שנה.

ארוחת חינם דליקטס? אשרי המתפתה להאמין, כי ארוחות חינם יש כידוע רק בבתי תמחוי, ו/או בבתי סוהר…
נסיעה ברכב פרטי עלתה בתחילה 5.70 ש’ לכל קטע, ו-11.40 לחציית העיר כולה. משאיות היו אמורות לשלם פי 10 מכך, 57 ש’ כפול 2. מדוע רק “היו אמורות”? כי במחיר כזה הן מעדיפות לשמור אמונים לפקקים ולזיהום האויר בעיר התחתית. היום מתאמתת גם טענתנו מראש, כי מנהרות בציר מזרח-מערב, אינן רלוונטיות לתנועת מטעני נמל בציר צפון-דרום. מה גם שחלקם מסוכנים, אסורים במנהרות, ומותרים למעבר רק בעיר התחתית הומת האדם…

על זכיין המינהרות העמיסו את כל החבילה: השלמת סקרים ובדיקות, תכנון מפורט וביצוע. כמובן בפיקוח השלטונות. אך בהיותם גוף פוליטי, ושרידות ראשיו תלויה בפרוייקט, צפינו מראש שהרגולציה תעבור דפורמציה, וגם תנאי המכרז ישתנו בדיעבד על כל המשתמע, ואכן – גם השתנו, וגם השתמע…
הזכיין התחייב לסכום אגרת הנסיעה במינהרות, למימון עצמי של הפרוייקט, ולתשלום תמלוגים לממשלה בסך 266 מיליון ש’.

במועצת העירייה הצגתי את התרחיש הבא:
כתום הטקסים החגיגיים יתחילו העבודות, ואח”מינו ימתינו בלשכותיהם לאירוע הפתיחה. אולם עד מהרה הזכיינים יציפו קשיים בלתי חזויים כביכול, יפצחו בהפסקות עבודה, ויאיימו בהעתקת הפעילות מהשטח, לבתי המשפט.
בלית ברירה יקראו לזכיינים חזרה מהדלת, לרצות אותם ואת דרישותיהם. הכל ייפתח מחדש, גם תנאי המכרז, לבל ישארו השלטונות טרף לתקשורת ולביקורת. בכל העולם התנסו בתרחיש הזה, בשכר לימוד גבוה. במקום ללמוד מנסיונם בחינם, עלינו לשלם עתה ביוקר, כי זה בערך מה שקרה לפרוייקט המינהרות.
תחילה התקררה דעתה של הזכיינית הראשית, חברת דרגדוס מספרד, היא פרשה מהפרוייקט ומחיפה. נגוזו ההבטחות להשקעת הון זר בפרוייקט, והייזמים המקומיים החלו לחזר על פתחי בנקים ומשקיעים משלנו.
נגוזה גם התקוה לתעסוקה מקומית כחול-לבן. עבודת המינהרות הקטינה את האבטלה… בסין הרחוקה. הפרוייקט, שהתיימר לקום על הון זר ועבודה מקומית, קם על הון מקומי ועבודה זרה…

בעקבות הספרדים, ניסו גם ראשי “דיסקונט השקעות” להבריז מהפרויקט, בגין “התפתחויות משקיות, שינויים תכנוניים, הפרות חוזיות”, ומה לא. עד מאוחר דלקו האורות וכוססו ציפורניים במשרדי העירייה, ו”יפה-נוף”, עד שנגררו הדיסקונטאים בצוארוניהם חזרה לעיסקה, בתמורה לתמורות בתנאי המכרז המקורי, על חשבון מי, אם לא הממשלה, קרי הציבור? מבקר המדינה קבע כי עד 2002 עלו לנו “מינהרות החינם” 130 מיליון ש’. מי יודע כמה עוד עלו לנו מאז? וכעת לאחר העלאה נוספת של אגרת הנסיעה במינהרות?
בשלב זה ויתרו לזכיין גם על 100 מיליון ש’, מתמלוגים של 266 מיליון במקור, שהתחייב לשלם עם זכייתו במכרז. האם היו גם ויתורים שלב ב’ ושלב ג’? והאם באמת כל הפרוייקט במימון הזכיין? לשאלתי במועצת העירייה, השיב מצנע במפתיע: הייזם יממן רק עבודות בתחום התכנית הסטטוטורית. אבל חלק גדול מהעבודות הוא מחוץ לתחום התכנית! שהרי צריך גם להגיע למינהרות ולצאת מהן, לפני ואחרי שנוסעים בהן! והנה מגלים שעבודות אלו הן על חשבוננו.

צ’ופר נוסף לזכיין נולד במכתב חסוי מאוקטובר 97, מאת המפקח על התעבורה, ולימים מנכ”ל משרד התחבורה: “ב-15 השנים הבאות אין למשרדנו כל כוונה להתחרות במינהרות”. בשורת איוב לתקועים בפקקי פרויד-חורב, ומייחלים לחיבור נוסף בין הכרמל למישור החוף. קשה היום לבוא בטענות לאותו מנכ”ל, לאחר שסולק בגין פרשת אורגיות המין במשרדו…

השקט התעשייתי במינהרות הושג רק לאחר שממשלתנו העניקה לזכיינים את “אם כל ההטבות”, מעל ומעבר לתנאי המכרז: רשת בטחון! היא תשלם מכיסה, קרי מכיסינו, עבור נסיעות שיחסרו להשלמת התחזית האופטימית של “יפה-נוף”, אם שוב תתבדה כמו תחזיות קודמות שלה. עתה, גם אם ירצו הזכיינים להפסיד – פשוט לא יוכלו!

מה שמסביר מדוע אין לממשלה כל עניין בהוזלת אגרת הנסיעה, להפך: ככל שתעלה, יצטרכו לשלם לזכיינים כל שנה פחות “השלמות”, שגם ככה כבר הגיעו לעשרות מיליוני ש’!

לכן גם אין לממשלה כל עניין להקל על התנועה בחיפה, היא מעדיפה שהנהגים יעדיפו את המינהרות… בינתיים הן עברו לשליטת חברות “שיכון ובינוי” ו”אשטרום”, ולהן מה איכפת? יסעו או לא יסעו – הן את שלהן יקבלו. אם לא מהנהגים – מהממשלה…

תוך שבועיים מפתיחת המינהרות כבר ידע מנכ”ל “יפה-נוף” לדווח על כ-20 אלף נסיעות ביממה. אמנם פחות ממחצית מהציפיות, אבל סביר כהתחלה. מי שפנו לזכיין, חברת “כרמלטון”, לאמת את הדיווח, הופתעו מהתשובה המתחמקת: מדיניות בעלי המניות היא לא להעביר נתוני תיפעול לגורמים חיצוניים, למעט דיווחים מחוייבים עפ”י דין. ומה דינו של דין חופש המידע? גם מכך התחמקו.
גם מפעילת המינהרות, חברת “כביש חוצה ישראל”, לא גילתה פתיחות יתר: כחברה פרטית, מדובר בסודות מסחריים שלנו… סודות? הרי אינם בתחרות עם עוד מינהרה. הציבור, המשלם אגרה הולכת ותופחת, רשאי לדעת כמה באמת נוסעים במינהרות, שהרי ממשלתו משלמת, גם זאת על חשבונו, עבור נסיעות שלא בוצעו, החסרות לתחזית “יפה-נוף”. רשת בטחון, זוכרים? בפרוייקט שלא יעלה לציבור אף שקל…
עיתון “מעריב”, שנדחה באותו תרוץ, הציב סוקרים משלו בשעות שיא, ומצא כי הנסיעות הגיעו רק ל-25% מהצפי לשעה ממוצעת. כ-500 ניספרו, מתוך 2000 שהובטחו. בהתחשב בתנועה הדלילה ביתר שעות היממה ובסופ”שים, ספק אם הגיעו לרבע מתחזית “יפה-נוף”, שעמדה על 55 אלף ביממה.

רק בזכות השר מיכאל איתן הממונה על השירות לציבור, קבלתי נתוני הנסיעה במינהרות מתחילת 2011: בממוצע 24,250 ביום, מכל הסוגים ובכל הקטעים, רק 44% מתחזית “יפה-נוף”. חלפה שנה, ולא נראתה עליה בביקוש למינהרות, וגם לא אור בקצותיהן, מבלי שהמצב ידאיג כהוא זה את הזכיינים מוגני רשת הבטחון… צפוי שהתנועה במינהרות עוד תפחת, עם הארכת כביש 6 צפונה, ביצוע כביש נחל גיבורים, והרחבת השימוש ב”מטרונית”, ובתחבורה הציבורית בכלל.
ומה חושבים יוזמי הפרוייקט היום, לאחר שדחו בלעג את התראותינו אתמול? יתכן שהתחזית שלנו היתה אופטימית, אומר הממונה על תיפעול המינהרות היום, ומבכירי “יפה נוף” אתמול, לכתבת “הארץ”. אנחנו שוקלים להוזיל את התעריף, יש מקום לחשיבה מחדש… ועכשיו דווקא העלו!!!

בפברואר 2012 יצא המרצע מן המינהרות: ממשלת ישראל העבירה לזכיינים סכום של 22.2 מיליון שקל, כמתחייב מרשת הבטחון, עבור הנסיעות שלא בוצעו בשנת 2011, למרות שנחזו בשנת 2001. תשלומים כאלה מקבלים הזכיינים כל שנה, ויקבלו במשך 35 שנים, מכספי אזרחים שרובם מעולם לא נסעו במינהרות, או אין להם מכונית בכלל, או אפילו רשיון נהיגה…
חזרה למאבק הנוכחי ולאמת, שהיא רחוקה מאד מגירסת יהב ודובריו:
במאבק החלו הירוקים של חיפה עוד לפני אישור הפרוייקט, הם צפו מראש את ההמשך. הירוקים חידשו את המאבק באוגוסט 2013, אעביר לך בנפרד כרזות שפירסמנו כבר אז. יהב, אינו מוביל, אלא נגרר אחרי יוזמות של אחרים, ומנכס אותם לעצמו באמצעות מערך דובריו ויחצניו, על חשבון הציבור. משיקום העיר התחתית ועד איצטדיון חיפה – הכל יוזמות של אחרים!

 

 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אופירה לינדנפלד אמר/ה

    הבוחרים מעלים על כס המלוכה עוד ועוד קדנציה את מר יהב ומאפשרים לו להמשיך את הרס העיר בראשותו, בתי ספר נסגרים ריאות ירוקות נעלמות בז"ן מתרחבת ורמת זיהום האויר עולה. קשה להסביר את התנהגות התושבים

הגיבו כאן לכתבה