זינוק בביקוש לדירות גן בחיפה | אפקט הקורונה

זינוק של 116% בביקוש לדירות גן בחיפה באוקטובר 2020

מנתוני אתרי חיפוש הדירות, דיווחי קבלנים וחברות נדל”ן: קפיצה חדה בחיפושים לדירות גן בכל הארץ

חברות הנדל”ן והקבלנים מדווחים על זינוק של עשרות ומאות אחוזים בביקושים לדירות גן בחודשים האחרונים ובחודש אוקטובר בפרט ברקע משבר הקורונה, וגם נתוני החיפושים באתר יד 2 מאשררים את הדיווחים.

בית עם גינה (צילום: אביהו האן)
בית עם גינה בחיפה (צילום: אביהו האן)

18.4 אלף חיפושים לדירות גן בחיפה

בחיפה נרשמו בחודש אוקטובר 18.4 אלף חיפושים לדירות גן באתר יד 2, לעומת 8,500 בחודשים ינואר-פברואר, טרום התפרצות משבר הקורונה – זינוק של 116%. 

חיים פייגלין יו"ר ארגון קבלני חיפה והמפרץ. (צילום: יח"צ)
חיים פייגלין יו”ר ארגון קבלני חיפה והמפרץ. (צילום: יח”צ)

חיים פייגלין, יו”ר ארגון הקבלנים מחוז חיפה:

משבר הקורונה חידד את הצורך במרחב שהייה ראוי בבתים ובצורך להרגיש בחוץ ככל האפשר, במסגרת יחידת המגורים – ונתוני הביקוש מראים זאת. באופן כללי ניתן לראות בבירור שהישראלים כבר לא נותנים למגיפה להשפיע על השיקולים שלהם ברכישת דירה, מתוך הבנה כי הקורונה לא תעזוב בקרוב ועליהם להמשיך בשגרת חייהם במציאות החדשה. עדות לכך ניתן לראות בנתוני המכירות בחודשים האחרונים שהיו נתוני שיא של כל השנה והיוו זינוק של עד 100% במכירות דירות חדשות בכל הארץ.
חיים קראדי, מנכ"ל פרשקובסקי (צילום: יח"צ)
320חיים קראדי, מנכ”ל פרשקובסקי (צילום: יח”צ)

חיים קראדי, מנכ”ל פרשקובסקי:

רוכשי הדירות הבינו את חשיבות המרחב בבית וחשוב להם מאוד גודלה של המרפסת או הגינה. אם דירות הגן נחשבו לפני הקורונה כדירות מיוחדות שמצריכות שיווק מיוחד, הרי שהיום זו השאלה הראשונה הנשאלת במשרדי המכירות – האם יש לכם דירות גן? ומהו גודל הגינה. בפרויקט פרשקובסקי בחיפה, למשל, אנחנו משווקים דירות גן בגדלים שונים: יש לנו דירת גן בת 3 חדרים, ודירות גן בנות 5 חדרים עם גינה בגדלים בין 90-116 מ”ר, כך שהרוכשים יכולים לבחור ודירות דופלקס 6 חדרים עם כ-210 מ”ר גינה.

406 אלף חיפושים של דירות גן

ברמה ארצית באוקטובר השנה נרשמו באתר יד 2 כ-406 אלף חיפושים לדירות גן, לעומת 187 אלף חיפושים בממוצע לחודש בינואר-פברואר (זינוק של 117%) ולעומת 198 אלף חיפושים באוקטובר 2019 (זינוק של 105%). 

חיפה מהערים המובילות

בין הערים המובילות בביקוש לדירות גן בתקופה זו הן חיפה, ירושלים, אשדוד, אשקלון, פתח תקווה, נתניה, כפר סבא, הרצליה, רמת גן ורעננה – הביקוש בערים אלו זינק באוקטובר עד 190% לעומת הביקוש בחודשים ינואר-פברואר טרום התפרצות משבר הקורונה. 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. ממ אמר/ה

    דירת גן שכולם יחרבנו עליכם ולקינוח סיכוני פריצות

הגיבו כאן לכתבה