מעבדת הקורונה של כללית חיפה קיבלה עוד שני “כוכבים”

צוות המעבדה עם המיכשור החדש (צילום: דוברות כללית)

מעבדת הקורונה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, צוידה בשני מכשירי סטאר, ראשונים מסוגם באזור, שמאפשרים הגדלה ניכרת בהיקף הבדיקות המבוצעות ביממה | עלות כל מכשיר כמיליון שקלים

מעבדת הקורונה של כללית הוקמה בתוך המעבדה המחוזית של כללית בנשר, סמוך לתחילת משבר הקורונה. המעבדה היא ייחודית בהיותה מעבדה הפועלת בקהילה. לאורך כל התקופה הוכיח צוות המעבדה, בניהולה של ד”ר שפרה קן דרור, יכולות יוצאות דופן שהתבטאו באיכות גבוהה ובמתן תוצאות בלוח זמנים קצר במיוחד. עתה צויידה המעבדה בעוד שני מכשירים חדשים מסוג סטאר, בעלות של למעלה ממיליון שקלים למכשיר. החלפת המכשירים התבצעה ללא צורך בהגדלת שטח המעבדה וללא פגיעה ועצירת השירות.

ד"ר שפרה קן דרור (צילום: דוברות כללית)
ד”ר שפרה קן דרור (צילום: דוברות כללית)

ד”ר יוליה שניידר, מנהלת המעבדה המחוזית של כללית במחוז חיפה וג”מ, מסבירה כי מכשיר STAR מהיר פי 2 מקודמיו ומייצר תפוקות של 188 תוצאות בדיקות קורונה PCR בכל הרצה. הצטיידות המעבדה במכשירים חדישים אלה, היחידים באיזור, יחד עם הגדלת שעות פעילות מעבדת הקורונה מעלות את יכולות הביצוע ל-3500 בדיקות קורונה ביממה.  

ד"ר יוליה שניידר (צילום: דוברות כללית)
ד”ר יוליה שניידר (צילום: דוברות כללית)

רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי, מציין כי רכישת המכשור המתקדם, כמו הקמת המעבדה הייחודית בקהילה, יחד עם תגבור הצוות כך שניתן להפעיל את המעבדה בשלוש משמרות, 7 ימים בשבוע, הם חלק ממאמץ מקיף של כללית במאבק בקורונה. כללית מפעילה אתרי בידוק קבועים הפרוסים בכל רחבי המחוז וכן מקימה לפי הצורך ובתגובה מידית מתחמים באיזורי התפרצות. כמו כן, הקימה מחלקת קורונה בקהילה שליוותה עד כה למעלה מ- 17 אלף חולי קורונה שאושפזו בבית או במלוניות, מרפאה ראשונה מסוגה בקהילה לפוסט קורונה ומערך שירותי מותאם לתקופה המתבסס על טיפול טלפוני או בוידאוצ’ט, הזמנת תרופות לבית ועוד. 

צוות המעבדה עם המיכשור החדש (צילום: דוברות כללית)
צוות המעבדה עם המיכשור החדש (צילום: דוברות כללית)

רכישת המכשירים החדשים למעבדה בהשקעה נוספת, הינה חלק מהתגייסות זו. יש להדגיש כי קיים אתגר להשיג טכנולוגיה מתקדמת, מהירה ואיכותית יותר בימים אלה, נוכח התחרות בארץ ובעולם ואני שמח כי תודות ליכולות של כללית, המסירות והמקצועיות של הצוות נוכל לספק למבוטחי כללית ולתושבי האזור שירותי אבחון קורונה משודרגים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.