חייו של קשיש בן 85 ניצלו בזכות ערנותם של השכנים בחיפה

אהרל’ה הורוויץ מתנדב זק״א צפון

חייו של קשיש בן 85 שהחליק ונפל בביתו ניצלו בזכות ערנותם של השכנים

הערב (יום ה' 05/11/20) סמוך לשעה 20:00 הוזעקו מתנדבי זק"א לרחוב רחל בחיפה בעקבות דיווח של שכנים במקום, שהקשיש אותו הם מבקרים כל יום לא עונה לטלפון ולא מגיב לנקישות בדלת. השוטרים ואנשי הכיבוי פרצו לבית ומצאו את הקשיש בהכרה מלאה שוכב על הרצפה מבלי יכולת לקום עצמאית.
הקשיש סיפר שזה למעלה מיממה שהוא שוכב על הרצפה, אחרי שהחליק ונפל.

הקשיש סיפר בהתרגשות רבה:

"צעקתי לעזרה בכל גרוני עד שכלו כוחותיי. דפקתי על הרצפה עם הידיים והרגלים אך לא היה מי שישמע אותי. הכי קשה היה לי הקור בלילה, כל גופי רעד מהקור. כבר הייתי בטוח שחיי הולכים ונגמרים. מזל גדול היה לי שהשכנים הטובים חשבו עלי".

אהרל’ה הורוויץ מתנדב זק״א צפון:
״מדובר בגבר בן 85 שגר וחי לבדו, שכנים סיפרו לנו שבעקבות המקרים הקשים של מציאת אנשים זמן רב לאחר מותם הם מבקרים ודואגים לשכן בכל יום, היום ביצעו מספר נסיונות לבדוק בשלומו אך ללא מענה. בערב משחששו לחייו הזעיקו את המשטרה והכיבוי. לאחר שפרצו לבית מצאו את הקשיש שוכב על הרצפה. לדבריו הוא החליק ושכב למעלה מיממה על הרצפה. ברוך השם שבזכות תשומת ליבם של השכנים נמנע כאן אסון".

מתפללים לשלומם של הערירים - יהודה משי זהב, זק"א
מתפללים לשלומם של הערירים – יהודה משי זהב, זק"א

יהודה משי זהב יו״ר זק״א: ״מרגש ומדהים, הסיפור הזה מצטרף לעשרות סיפורים של שכנים שהצילו את שכנם המבודדים בזכות ערנותם. הצלת חיים של ממש. בימים אלו אנו עובדים על מספר פרויקטים חדשניים כדי להציל יותר ויותר עריריים וגלמודים ולמנוע מקרי מוות מיותרים ומחרידים".

חייו של קשיש בן 85 ניצלו בזכות ערנותם של השכנים (צילום: זק"א)
חייו של קשיש בן 85 ניצלו בזכות ערנותם של השכנים (צילום: זק"א)
3 תגובות
  1. לודמילה אמר/ה

    איזה כייף לשמוע, תודה לאל ותודה לשכנים המבורכים.

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כל הכבוד לשכנים, אשר הצילו את הקשיש.

  3. גלעד אמר/ה

    כל הכבוד לשכנים שלקחו לתשומת ליבם את המקרים המזעזים שקרו לאחרונה, הסיקו מסקנות ועשו מעשה שהציל בן אדם, ראוי לשבח, כן ירבו !

לא ניתן להגיב