חיסון שפעת לילדים ללא זריקה • בואו להתחסן – השנה זה חשוב במיוחד | כללית חיפה

חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)

שואפים לחיסון | בכללית מחסנים את הילדים נגד שפעת – ללא דקירה!

בכללית במחוז חיפה וג”מ הצטיידה בעשרות מנות חיסוני שפעת לילדים בשאיפה (פלומיסט) והחלה במבצע חיסוני ילדים, שחשיבותו הוכפלה עבורם ועבור המבוגרים בתקופת הקורונה. החיסון ניתן בחינם ובכל מחלקות הילדים במרפאות כללית ברחבי המחוז

החורף הגיע ועימו חיסוני השפעת לילדים. חיסון השפעת העונה, חשוב לבריאותם של הילדים, בפרט הקטנים, מציינת ד”ר יעל ויין – מנהלת המרכז לבריאות הילד של כללית ארמון בחיפה. תינוקות וילדים צעירים נוטים להידבק ולפתח מחלה משמעותית יותר ואף סיבוכים של שפעת העלולים להצריך טיפול באישפוז ולא נזכיר כאן תוצאות חמורות יותר.

חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)
חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)

הוכח, מדגישים מומחי כללית, כי חיסון מפחית בין 80-90% את התחלואה בילדים, הסיבוכים האישפוזים בעקבותיהם.

כמו כן, לחיסון הילד חשיבות רבה בהגנה על בריאות הסביבה ובמניעת מעגל הדבקויות בקרב המבוגרים – צוות מטפל, הורים, סבים וסבתות, שהם בדרך כלל בקבוצת סיכון בשל גילם. מניעת ההדבקות מונעת גם הפסד ימי לימוד, נזק כלכלי להורים ואובדן ימי עבודה, לכך משמעות יתרה בתקופה כה רגישה מבחינה כלכלית ותעסוקתית.

שילוב של קורונה ושפעת עלול להיות קטלני

השנה, בשל הצירוף של שפעת ומחלות חורף נוספות עם מגפת הקורונה, לכיסוי החיסוני של הילדים משמעות רבה עוד יותר מתמיד, כי שילוב של שתי המחלות עלול להיות קטלני. על רקע מצב זה, הוחלט בכללית הוחלט להגביר את ההיענות לקבלת החיסון על ידי הצטיידות בכמות גדולה של חיסוני פלומיסט בשאיפה שיתרונם בכך שאינם כרוכים בזריקה ולכן יש סיכוי להיענות טובה יותר מצד ההורים והילדים.

חיסונים אלה מתאימים למרבית האנשים בגילים שנתיים עד 49, כך שגם בתקופה זו, בה בשל החשש למחסור בחיסונים הוחלט שהחיסון יינתן רק למי שזומן כי נמצא בקבוצת סיכון גבוהה, מהווים חיסוני הפלומיסט אפשרות לתת חיסון למי שאינו כלול בקבוצות אלו.

חשיבות אדירה בחיסון ילדים כחלק מריסון התפרצות שפעת

על פי נתונים מאירופה, החיסון בפלומיסט הביא לשיפור משמעותי בהיענות לחיסיון והעלה משמעותית את שיעור הילדים המתחסנים כנגד שפעת, כשהתוצאה המבורכת היא ירידה בפניות לרופאים, הפחתה באשפוזים והשפעת חיסון עדר גם על האוכלוסייה הבוגרת. החשיבות שבחיסון ילדים כחלק מריסון התפרצות שפעת היא אדירה, וזאת במיוחד בעונה בה חוששים מתחלואה צולבת עם קורונה.

שימו לב:

יש לציין כי החיסון אינו מתאים לסובלים ממחלות דרכי נשימה חסימתית (כגון, אסתמה) ולסובלים ממחלות הפוגעות במערכת החיסונית או החיים בסביבתם הקרובה של חולים אלה. 

חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)
חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)

כללית קוראת לכל ההורים

רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז מסרה כי מיד עם קבלת מלאי חיסונים, שיגרה כללית הודעות להורי הילדים בקריאה לבוא ולחסן את ילדיהם. במקביל, מוזמנים גם הורים לתינוקות מגיל חצי שנה (רק אז מתחילים לחסן) ועד שנתיים ולילדים שמנועים רפואית מקבלת החיסון בשאיפה, לבוא ולקבל חיסון מותאם בעבורם שניתן בשתי מנות. 

צוות כללית תוגבר

לשם מבצע חיסוני השפעת תגברה כללית את הצוות, במטרה לאפשר מתן החיסונים במהירות האפשרית וללא התקהלויות.

רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז חיפה:

אני קוראת למי שבריאות ילדו והוריו חשובים לו, להזדרז ולהביא אל ילדיו לחיסון, שהשנה יותר מתמיד, עשוי להציל חיים.
חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)
חיסון שפעת לילדים ללא דקירה (צילום: דוברות כללית)

למוקד כללית חייגו 2700*

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אנונימי אמר/ה

    סכנה לא להתחסן

הגיבו כאן לכתבה