משה כחלון חי פֹּה בחיפה – וידאו מהכנס בקסטרא – 02/01/2015

בכנס בחירות שקיים כחלון בקסטרא, הציג השר לשעבר את עיקרי משנתו: "מחלפים הם חשובים, אך לב העניין הוא התעסוקה ואיכות החיים בפריפריה". בעוד שרוב הפוליטיקאים מרוחקים מאד מהפריפריה בכלל ומחיפה בפרט, משה כחלון חי פֹּה בחיפה ומבין היטב את מצוקת הפריפריה. לדבריו, הוא גם יודע מה צריך לעשות כדי לתקן את המצב.

הנה הווידאו מכנס הפעילים בקסטרא.


צילום ועריכה: ירון כרמי. רזולוציה: FULL HD

כחלון חי פֹּה בחיפה, הוא מבין היטב את מה שקורה כאן, בניגוד לרוב הפוליטיקאים בישראל שבאים, מקשקשים קצת ועפים בחזה לתל אביב.

עיקרי דבריו של משה כחלון:


הטרגדיה של ישראל היא שהכסף נשאר למעלה ואינו מחלחל למטה.
המדינה מתעשרת והאזרחים נשארים ללא הכסף.
מצוקת הדיור: לפני 10 שנים נזקקנו ל-45 משכורות כדי לקנות דירה והיום נדרשות 150 משכורות
מרכז חיים אחד – תל אביב: זוהי סיטואציה חסרת תקדים בעולם
הכבישים והרכבות הם מצוינים, אך הם מרוקנים את הפריפריה: כל עוד לאזרח בחיפה אין חינוך ואין תרבות ואין בטחון תעסוקתי, הוא תמיד יבחר לעלות על הרכב שלו ולחזור לתל אביב.

הוסיף כחלון ואמר: אסור להתייאש. כשאנחנו , האזרחים הקטנים, מתייאשים, הם (הטייקונים) חוגגים…הטייקונים מתייחסים לציבור כאילו שאנחנו העבדים שלהם.

בהתייחסו ליאיר לפיד אמר כחלון: הפוליטיקאים שרצו לבחירות הקודמות הבטיחו הבטחות שלא קוימו. הם משולים לאדם שהצ'ק שלו חזר.
לעומתם, הצ'ק שלנו כובד.

"מולנו עומד צבא אדיר. כשאנחנו נקנה שלט בכניסה לחיפה, הם יקנו את כל חיפה, אבל מה שיש לנו אין להם – לנו יש קבלות".

משה כחלון בקסטרא, חיפה: תמונות מהכנס


צילום: ירון כרמי
03_-_כחלון_-_נואם.JPG

משה כחלון נואם בקסטרא, חיפה
חיפאים_בכניסה_לכנס_-_קסטרא.JPGמאזינים.JPGמפיק_הכנס.JPGנישליס_ובנו.JPGקהל_-_זוית_רחבה.JPGקהל_בכנס_כחלון.JPGשולחן_ערוך.JPGשיחות.JPG

תגובה
  1. abmm אמר/ה

    כחלון הולך יד ביד עם יהב?לא להאמין.יהב שמכר את העיר לעובדי עיריה שמחזיקים את העיר בגרונה.מכר את העיר למנהיגי קהלים המצביעים בשיטת העדר(ערבים+חרדים).משקיע את כספי הארנונה היקרים והמעטים בפרויקטים של ספורט שאולי משם תבוא תהילתו(ראו דוח מבקר המדינה על אצטדיון סמי עופר).כחלון חובר לראש עיר שמאיים על צלמת/עיתונאית שישבור לה את המצלמה בהפגנת חסידי איכות הסביבה בפסטיבל הסרטים?ראש עיר שמשמר את רמת הסרטן הכי גבוהה בארץ בחוסר המעש שלו.ראש עיר שנצפה בכל ארוע תרבות בטלויזיה שמתקיים בתל-אביב ובמקביל מותח ביקורת על אישורי ממשלה להתיר בניה מאסיבית במרכז שכאילו מה שיביא להפסקת ההגירה השלילית ובריחת הנוער והצעירים לתל-אביב היא הבניה ולא מקומות עבודה ואיכות סביבה וחיים.
    כחלון.איכזבתני.יהב הוא המודל שלך?
    אצביע אם כך לאחד הגדולים.

לא ניתן להגיב