מבצע ניהול ספרים רחב נערך במוקדי הבילוי בחיפה

קופה_רושמת.jpg

מבקרי מס הכנסה בילו את ערב השנה האזרחית החדשה בדרך מקורית: הם הצטרפו להמוני אנשים שיצאו לחגוג ובדקו דו”חות, ספרים וקופות הרושמות. “מעולם לא הוצאתי דו”ח כשלהו” הייתה הטענה שהעלתה בעלת פאב בחיפה כשהתבקשה להוציא דו”ח ביניים בעת ביקורת מס הכנסה שנערכה בעסקה.

צוותי ביקורות משרדי מס הכנסה חיפה ותל אביב 1 הצטרפו אמש (ד’) למתחמי הבילוי אליהם יצאו לחגוג ולבלות המוני אנשים את השנה האזרחית החדשה. כל צוותי ניהול הספרים נכנסו לעסקים והזדהו בשעה 22:00, שעה שנקבעה מראש כשעת השין. במסגרת המבצע בוקרו כ-60 עסקים באזור חיפה ות”א בעלי נפח פעילות גואה בערב זה, כמו: מסעדות שף, פאבים, קיוסקים וכד’. ממצאי המבצע מצביעים כי 9% מבעלי העסקים שבוקרו אינם רושמים את ההכנסות בהתאם לדרישות החוק.

באחד הפאבים בחיפה נתבקשה בעלת העסק על ידי המבקרים לבצע דו”ח סיכום ביניים, המראה את מצב ההכנסות עד לאותו היום. בעלת העסק טענה כי אינה יודעת להפיק דו”ח זה. בדו”ח סיכום ביניים שהופק נרשמה הכנסה בסכום של 1,000,000 ₪. מבדיקה שביצעו המבקרים עולה כי בעלת העסק לא הפיקה דו”ח סוף יום מיום פתיחת העסק, אותו חייב להפיק כל בעל עסק לצרכי הנהלת החשבונות. תמונת מצב זו מצביעה על העובדה כי ככל הנראה מדובר בקופה לצורך הסוואה בלבד וכי העסק כלל אינו מבצע רישום הכנסות כנדרש בחוק.

מס הכנסה בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.