אדם פיש הובא למנוחות בחיפה – ההספדים + וידאו

אלפי אנשים, משפטנים, עורכי דין, אישי ציבור, דת, חברים ובני משפחה הגיעו אל בית העלמין בחיפה ללוות את עו”ד אדם פיש ז”ל בדרכו האחרונה. ראש עיריית חיפה יונה יהב: “אני הלום וכל רבבות האנשים שהגיעו לכאן באו באותה תחושה. אנחנו לא מאמינים שזה אמיתי”.

צילום וידאו: באסל זהר – מערכת חי פה

אל בית העלמין בחיפה, הגיעו היום (א’) כ-2000 איש ללוות את עורך הדין אדם פיש בן 57, שמצא את מותו ביום שישי האחרון 26.12 בעת רכיבה על אופני שטח, באזור הר הנגב בדרום. פיש שהיה מוכר כאחד מעורכי הדין הטובים, החזקים והמבריקים בחיפה ובישראל, וידוע כבן אדם, צנוע, רגיש שתרם לחברה ועזר לזולת הותיר אחריו אם, אחות, בת זוג, בת ונכדים והרבה חברים, מכרים ולקוחות כואבים והמומים.

“אני הלום וכל המאות והרבים שהגיעו לכאן באו באותה תחושה. אנחנו לא מאמינים שזה אמיתי”, אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב בהספדו של פיש. “אלוהים, אלוהים שבשמיים אנחנו יודעים שאתה לוקח את הטובים ביותר אבל מה איתנו ? למה אתה לא משאיר לנו אותם? למה אתה לא משאיר לנו את אדם שהיה לנו למגדלור? אנחנו הכרנו במועצת העיר חיפה. ברגע שהוא נבחר מיד היה הבולט והמרתק בין חברי המועצה, ולי הוא הפך להיות חבר נפש. אבל הוא לא רצה להמשיך למרות השכנועים. לא רצה להיות שם, הוא אמר אני אתרום לחברה בדרכים משלי וכך הוא עשה לאורך שנים בשקט ובהסתר. אנחנו יודעים על מעט שהוא עשה לטובת אלה שנזקקו, אבל אנחנו לא יודעים את כל הסיפורים כי הרבה מאוד נעשה בסתר. חיפה תחסר אותך מאוד מאוד אדם, אנחנו לא שזורים ורבים כמוך. שם למעלה אדם יקירנו תמשיך להיות פטריוט של העיר חיפה והמדינה הזאת. היתם צריכים לראות איך מבקר המדינה קיבל את אדם כשהגיע לחיפה, כאילו הגיע נשיא ארצות הברית”.

נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה: “כמשפטן אדם היה מהבולטים שבעורכי הדין שאני מכיר. לא היה תחום משפטי שהוא לא הכיר והופעותיו בבית המשפט יהא הליך אשר יהא, מנהלי, אזרחי ופלילי גילה אדם בקיאות יוצאת דופן ועשה זאת בדרכו באופן רהוט בתבונה ורגישות”.

חבר מקורב: “אדם שייך לסוג נדיר של אנשים. שאת כל דברי השבח אמרו עליו גם בחייו . כאשר אדם השתכנע שאדם חף מפשע ללא אמצעים כלכליים הוא התנדב עבור זיכויו ורתם את עבודת המשרד כולו ללא שכר טרחה. הסבלנות ויכולת הנתינה האין סופית היא כזאת במבט מהצד אפשר לטעות ולחשוב שמדובר באיש שיצא לפנסיה ואין לו עיסוקים אחרים”.

אלמנתו של פיש: “אדם היה שלי ושל כל העולם כולו ומי שרצתה לחיות לצדו היתה חייבת להבין את זה ולאפשר לו להיות כזה. עשיתי זאת באהבה רבה וזו היתה תמצית חייו: להעניק, לפרגן ולתמוך בכולם. אדם תמיד אמר לי שהוא לא מוכן להרשות שמשהו יקרה לו כי יש כל כך הרבה אנשים שתלויים בו אבל כשאמר את זה לפני עשר שנים זה נשמע מוזר “.

003-_אדם_פיש_הלוויה.JPG

הלווית עו”ד אדם פיש ז”ל. צילום: סמר עודה
פיש, יליד חיפה, היה בוגר בית הספר עירוני ה’ בעיר. את התואר הראשון במשפטים רכש באוניברסיטה העברית בירושלים ב-1981, הוסמך אז לעריכת דין מטעם לשכת עורכי הדין בישראל, ואחר כך רכש גם תואר שני, במשפט בינלאומי וזכויות אזרח, של American University בבירת ארה”ב, וושינגטון. הוא כיהן כחבר מועצת העיר חיפה, היה מרצה מבוקש בהשתלמויות ובמסגרות מקצועיות שונות במגוון תחומי עיסוקו והשתתף בייסודן של עמותות חשובות בתחומי זכויות האזרח ואיכות הסביבה. עם שותפתו עו”ד בן ארי, היה עו”ד פיש ממייסדי המרכז לסיוע משפטי ע”ש השופט חיים כהן ז”ל. בשנה שעברה העניק לו הנשיא דאז, שמעון פרס, את אות מתנדב נשיא המדינה, על תרומתו במתן שירותי משפטי “פרו בונו”, בהתנדבות, במשך כשלושה עשורים, לאוכלוסיות חלשות ובהגנה על זכויות האדם בתיקים משפטיים מורכבים.

בהלוויה השתתפו חברי המועצה: אורי גרינברג, בועז גור, אורי בלום, מהנדס העירייה אריאל וטרמן. עורכי הדין החיפאים: יובל זמר, תמי אולמן ושאדי סרוג’י, דן סביון, זכי כמאל, יוסי חכם יו”ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין בישראל. בנוסף השתתפו ח”כ לשעבר עסאם מחול, והארכיבישוף של העדה היוונית-קתולית אליאס שקור. חברי כנסת משפטנים רופאים ועוד.

אדם_פיש_הלוויה.JPG

הלווית עו”ד אדם פיש ז”ל. צילום: סמר עודה

הגיבו כאן לכתבה