עו”ד חיפאי נאשם בהעלמת הכנסות בסך כ-2.5 מיליון ₪

כתב אישום הוגש נגד עו”ד חיפאי באשמת העלמת הכנסות בסך כ-2.5 מיליון שקלים ממסעדה בבעלות משפחתו במרכז הכרמל, הגשת דוחות כוזבים למע”מ ועבירות אחרים המסתכמות במאות אלפי שקלים נוספים.

משפט-_כתב_אישום.jpg

כתב האישום הוגש אתמול (ג’) בבית משפט השלום בחיפה כנגד עו”ד חסאן בסתוני שהואשם כי יחד עם בתו ואשתו הפעיל מסעדה תאילנדית במרכז הכרמל בשם ווק אפ תאי (שנקראה מסעדת ‘ווק’ לפני שנאסר עליהם השימוש בשם זה על ידי ביהמ”ש) וכי במהלך השנים 2008 – מעת רכישת המסעדה ועד סגירתה ב-2010 – ניהלו פנקסי חשבונות מזויפים והגישו דוחות כוזבים למע”מ במטרה להתחמק ממס.

על פי כתב האישום, אותו הגישה, עו”ד רואן אבו תאיה – חמד מהמחלקה המשפטית מחוז צפון של אגף המכס ומע”מ, בני המשפחה פעלו במרמה ובתחבולה על מנת להונות את רשויות המס ובין היתר, השתמשו בקופה רושמת נוספת על מנת ליצור מצג שווא אמין של ההכנסות עליהן דיווחו. בשיטות אלו גזלו בסך הכל כ-2,800,000 ₪ מקופת המדינה.

ברשות המיסים מציינים כי, העבירות נתגלו במהלך ביקורת שגרתית של מחלקת ביקורת מע”מ חיפה, כאשר הממצאים העלו את חשדו של אחד המבקרים ולבדיקה צורפו חוקרי חקירות מס הכנסה חיפה. עוד מציינים כי, מוקדם יותר באותה שנה נעצר בסתוני על ידי מס הכנסה בחיפה בגין העלמת הכנסות של כ-1,200,000 ש”ח מעסקו הפרטי כעורך דין.

בא כוחה של משפחת בסטוני, עו”ד דוד קצוטי מסר בתגובה לחי פה: “מדובר בכתב אישום חסר בסיס כפי שיוכח בבית המשפט. טענות הנאשמים יוצגו היכן שיש להציגם, כלומר בבית המשפט ולא מעל דפי העיתון. עוד יצוין כי המדינה לא אפשרה לנאשמים להשמיע את טענותיהם בהליך של שימוע וגם טענה זו תועלה בבית המשפט”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.