“דורשים מראש עיריית חיפה להתנצל” | נקש ובן דיין

סופי נקש - חברת מועצת העיר חיפה (צילום: נגה כרמי)

חברי המועצה סופי נקש ואלי בן דיין, פנו לראש עיריית חיפה, עינת קליש, בדרישה להתנצלות על התבטאותה כלפי יו”ר ועד קריית חיים שלמה אוחיון

נקש ובן דיין שלחו מכתב, בו הם דורשים מראש עיריית חיפה להתנצל, בעקבות סיכום ישיבת מועצה, שנערכה בשבוע שעבר דרך ה’זום’, במסגרתה הוצגו מגוון פתרונות יצירתיים, שאחד מהם היה הירתמות של כלל חברי מועצת העיר, פעילים חברתיים, תושבי שכונות וועדי שכונות.

רו"ח אלי בן דיין (הליכוד) (צילום: ירון כרמי)
רו”ח אלי בן דיין (הליכוד) (צילום: ירון כרמי)

“אינו יכול להרים את המיזם והוועד מפורק לגמרי”

בדיון הציעו נקש ובן דיין, ליצור קשר עם אוחיון על מנת לרתום את הוועד לשיתוף פעולה עם הגורמים העירוניים ועם פיקוד העורף, למשימה להקטנת היקף התחלואה, עזרה בקטיעת שרשרת ההדבקה, וכמובן, מתן תמיכה ועזרה, ככל שנדרש, כולל תרומה כספית או עזרה במימון פעילויות (בהתאם ליכולות הכלכליות של הוועד ובאישור יו”ר והנהלת הוועד). ראש העיר נענתה לכך ואף אמרה “כולם מוזמנים וזה הזמן לשיתוף פעולה”.

אלא שנקש ובן דיין, גילו לתדהמתם כי ראש העיר קבעה, לאחר מה שסוכם במועצת העיר, שיו”ר הוועד בקרית חיים שלמה אוחיון, אינו איש שיכול להרים את המיזם וכי הוועד מפורק לגמרי.

נקש ובן דיין ציינו במכתב, כמי שמכירים אוחיון שנים רבות, באופן אישי וגם ציבורי, לא רק שהוא יכול “להרים את המיזם” אלה גם פעל ופועל רבות למען תושבי קריית חיים ולמען העיר חיפה.

נקש, ציינה כי כחברת מועצה פעלה בשיתוף פעולה עם הוועד בראשותו של אוחיון, וגם ברשות קודמיו בהיותו סגן יו”ר ויו”ר קרן קהילתית. הוועד תמיד ידע לשתף פעולה עם הגורמים העירוניים והנהלת העיר לבטח בעתות של צורך באחדות השורות ( דוגמאת מלחמת לבנון השנייה) .

סופי נקש

לא מאוחר להביע התנצלות

בן דיין הוסיף, כחבר הנהלת וועד קריית חיים כעשר שנים, אני אומר בצורה חדה וברורה: לא רק שהוועד לא מפורק, אלה שהיום הוא מאוחד מתמיד ופועל בצורה מדהימה לטובת הקהילה במספר רב של פרויקטים ומיזמים, שקצרה היריעה מלהרחיב אודותיהם ואודות עשרות המיזמים שנעשו רק בשנה האחרונה, כמעט ללא שום עזרה עירונית כלל!

נקש ובן דיין, ציינו כי לא מאוחר להביע התנצלות, לחשב מסלול מחדש וליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים. לדבריהם, הקורונה לא מבחינה בין שמאל לימין, יהודים ומוסלמים, קואליציה ואופוזיציה, היא פוגעת בכולנו ולכן, בעת הזאת, עלינו, קודם כול ומעל הכול, לאחד שורות.

עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)

לשון המכתב שהעבירו חברי המועצה סופי נקש ואלי בן דיין לעינת קליש, אמש 11/10/20:

הנידון : התבטאותך כלפי ועד קריית חיים

גברתי ראש העיר,

במציאות שבה נגיף הקורונה חוזר במלוא עוזו נדרשת מאתנו אחריות וסולידריות חברתית אף מעבר לימים שתיקונם. על בסיס זה נתקיימה ישיבת מועצה בזום ב-7 לחודש בהשתתפות מרבית חברי המועצה ובראשותך. בישיבה, הוצגו מגוון פתרונות יצירתיים שאחד מהם היה הרתמות של כלל חברי מועצת העיר, פעילים חברתיים , תושבי שכונות וועדי שכונות.

כתושבי קריית חיים, זכינו להכיר את פעילותו רבת השנים של נציגי הוועד השונים לרבות, יו”ר הוועד הנוכחי מר שלמה אוחיון. בדיון הצענו ליצור עמו קשר על מנת לרתום את הוועד לשיתוף פעולה עם הגורמים העירוניים ופיקוד העורף למשימה להקטנת היקף התחלואה, עזרה בקטיעת שרשרת ההדבקה וכמובן מתן תמיכה ועזרה ככל שנדרש כולל תרומה כספית אם נדרש או עזרה במימון פעילויות (בהתאם ליכולות הכלכליות של הוועד ובאישור יו”ר והנהלת הוועד).

לשמחתנו, נענית לכך ברצון ואף הגדלת לאמור כי ” כולם מוזמנים וזה הזמן לשיתוף פעולה “.
כחברי מועצה וכתושבי העיר והשכונה נקראנו ליוזמתך .
לתדהמתנו, לא יבשה הדיו מסיכום הדברים ואנו מגלים כי מילים לחוד ודיבורים לחוד. כנאמר בתלמוד “אחד בפה אחד בלב”.
אנו מגלים כי קבעת ש”יו”ר הוועד בקרית חיים (שלמה אוחיון) הוא לא איש שיכול להרים את המיזם וכי הוועד מפורק לגמרי”.

אז גברתי, טולי קורה מבין עינייך!!!
כמי שמכירים את מר אוחיון שנים רבות באופן אישי וגם ציבורי נאמר לך באופן חד וברור. לא רק שהוא יכול (וצריך לעניות דעתנו) “להרים את המיזם” במילותייך, אלה שהוא פעל ופועל רבות למען תושבי השכונה (וגם העיר חיפה).

במקום להתעסק ברכילות זולה ולקבל מידע שרחוק מהמציאות ממספר מלחכי פנכה שספק אם הם פעלו או יפעלו לטובת ציבור כלשהו , אנו מציעים לך להקשיב!
אנוכי כחברת מועצה פעלתי בשיתוף פעולה עם הוועד בראשותו (וגם ברשות קודמיו בהיותו סגן יו”ר ויו”ר קרן קהילתית). הוועד תמיד ידע לשתף פעולה עם הגורמים העירוניים והנהלת העיר לבטח בעתות של צורך באחדות השורות (דוגמאת מלחמת לבנון השנייה).

אנוכי כחבר הנהלת וועד קריית חיים כעשר שנים אומר לך בצורה חדה וברורה (וכמי שמכיר את המערכת מבפנים), לא מיני ולא מקצתי גברתי! לא רק שהוועד לא מפורק, אלה היום הוא מאוחד מתמיד ופועל בצורה מדהימה לטובת הקהילה במספר רב של פרויקטים ומיזמים שקצרה היריעה מלהרחיב .אם תרצי תוכלי לבקש כי יעבירו לך את עשרות המיזמים שנעשו רק בשנה האחרונה ללא כמעט ללא עזרה עירונית כלל!

לא מאוחר גברתי להביע התנצלות ולחשב מסלול מחדש וליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים.
הקורונה לא מבחינה בין שמאל וימין, יהודים ומוסלמים , קואליציה ואופוזיציה ועוד. היא פוגעת בכולנו ולכן בעת הזאת עלינו קודם כול ומעל הכול אחדות השורות.
אנו כחברי מועצת העיר ותושבי העיר נשמח לעמוד לרשותך בכול נושא לרבות פעילות בקרית חיים.

בכבוד רב,
סופי נקש חברת מועצה סיעת חיפה שלנו
אלי בן דיין חבר מועצה וחבר הנהלת וועד קריית חיים סיעת הליכוד

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

6 תגובות
 1. דינה אמר/ה

  לא מסוגלת לנהל את העיר ולא מאפשרת לאנשי ציבור ופעילים חברתיים לתרום מניסיונם לשיפור המצב…

  כילידת חיפה לא זוכרת ראש עיר כל כך כושלת!

 2. רמבי אמר/ה

  שוב טעות ועד ולא וועד!
  הן במכתב המקורי וציטוטו ע”י סמר עודה הכתבת.
  פעמיים וו רק באמצע מילה ואחת בתחילת מילה: וילה, וסת, ורד, וינה, ויכוח, ודאי….
  הווילה, הווסת, הוורד, בווינה, שוויכוח, בוודאי….

 3. אייל אמר/ה

  אין לנו זמן לועד המטורלל ולניהול הכושל של הקריות.
  א. ביטול ועד קרית חיים, עיריית מוצקין, עיריית קרית אתא, עיריית ביאליק ועיריית קרית ים, והפיכתן ל-5 עיריות רובע קטנות
  ב. הקמת עיר הקריות מ-5 הקריות, שתכלול מעל 200 אלף תושבים.
  ג. הקמת עיריית-על של עיר הקריות ברובע העירייה לאורך כביש ביאליק בין קרית ביאליק לקרית אתא.
  ד. תוכנית לרובע היי טק ביו טק ורפואה בצמוד לרובע העירייה החדש.
  ה. עיריית הקריות תפעל לסילוק חוות IPC ויצירת רובע מלונות, מעגנת ענק והמשך פיתוח טיילת משכונת המרינה עד עכו.

 4. ערן אמר/ה

  סופי נקש היתה ונשארה פופוליסטית ופטטית. “פוליטיקאית” סוג ז’. קליש צודקת 100%, תמשיכו לחכות להתנצלות

 5. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  צריך שכולם יגיעו להסכמה.

 6. יעלה אמר/ה

  יש לכתוב “אלא” ולא “אלה”. כתיב בסיסי בעברית.