ח”כ חנין לנתניהו: “בטל את החלטת דחיית פינוי מיכל האמוניה”

ח”כ דב חנין, פנה הבוקר (ב’) במכתב לראש הממשלה בדרישה לבטל את ההחלטה על דחיית העברת מיכל האמוניה לשנת 2018. חנין: “מה נאמר לתושבי מפרץ חיפה במקרה של אסון סביבתי? אדוני ראש הממשלה, אנא בטל את החלטת הדחיה”.

HCamoniaIM.jpg

מיכל האמוניה. התמונה באדיבות המשרד להגנת הסביבה. צילום: אילן מלסטר.
יו”ר ועדת המשנה לנושאי סביבה ותכנון במפרץ חיפה ויו”ר עמית בשדולה הסביבתית-חברתית בכנסת ח”כ דב חנין , פנה הבוקר (ב’) במכתב לראש הממשלה בדרישה לבטל את ההחלטה על דחיית העברת מיכל האמוניה לשנת 2018.

00-123_דב_חנין.jpg
ח”כ דב חנין
במכתב לראש הממשלה כתב ח”כ דב חנין: “הצטערתי לשמוע על החלטת הממשלה לדחות עד לשנת 2018 את ביצוע ההחלטה שלה, על העברת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה. למותר להכביר מילים, על הסכנה האורבת למאות אלפי אזרחים במקרה של דליפה או פגיעה מכוונת במיכל הענק הנמצא בלב אזור מיושב בצפיפות. מבקר המדינה מתריע על כך מזה שנים”.

“האמוניה הינה גז חסר צבע ורעיל, מסביר ומדגיש חנין במכתב ומוסיף, נשימתו מביאה לכוויות ועלולה לגרום למוות תוך זמן קצר. כל פגיעה במיכל, או באוניה המובילה את האמוניה לנמל, כתוצאה מתאונה, מפגיעת טיל או מרעידת אדמה, תגרום למותם בייסורים נוראיים של אלפי אנשים. הדחיה נומקה באי בהירות לגבי מחיר ההעברה. אבל השאלות האמיתיות הן מה יהיה המחיר הכלכלי במקרה של תקלה הקשורה למיקומו הנוכחי של המיכל? ומה לגבי המחיר האנושי? לפני כשבועיים נהרג כבאי ו- 31 בני אדם נוספים נפגעו מדליפת אמוניה במפעל בעמק חפר, ממיכל שהוא זעיר בממדיו לעומת המיכל במפרץ”.

“מה נאמר לתושבי מפרץ חיפה במקרה של אסון סביבתי? אדוני ראש הממשלה, אנא בטל את החלטת הדחיה”, סיכם חנין במכתב.

יש לציין כי נושא החלטת הממשלה על דחיית העתקת מיכל האמוניה מחיפה, הועלה ע”י נציגי המשרד להגנת הסביבה בישיבת המועצה שלא מן המניין שהתקיימה בשבוע שעבר בעיריית חיפה בנושא זיהום האוויר.
הכתבה המלאה בלינק המצורף:

[topic:3b8a0ppq]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=14581[/topic:3b8a0ppq]

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.