גונבים כרטיסי אשראי מתיבות הדואר ויוצאים “לחגוג” | צפו

מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)

חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה כתב אישום נגד תושב חיפה ובן דודו, תושב הדרום, בחשד שגנבו כרטיסי אשראי שנשלחו ללקוחות ועשו בהם שימוש בהיקף של מאות אלפי ש”ח.

עוד לפני שהלקוחות קיבלו את הכרטיסים

המשטרה פתחה בחקירה סמויה לפני מס’ חודשים, עם קבלת עשרות תלונות מחברות האשראי השונות בדבר חשד כי נעשה שימוש בכרטיסי אשראי חדשים שנשלחו ללקוחות בדואר, עוד בטרם נמסרו לידיהם.

בתוך כך, חוקרי תחנת חיפה ניהלו חקירה ארוכה ומורכבת שכללה גביית עדויות, סריקת צילומי אבטחה ושימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, במהלכן חשפו השוטרים את זהותם של החשודים, תושב העיר בן 43 ובן דודו, תושב אשקלון בן 42 ועצרו אותם.

מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)
מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)

חיפשו בתיבות הדואר

מכתב האישום ומחומר החקירה עולה כי החשודים נהגו לערוך חיפוש אקראי בתיבות דואר של בניינים רבי קומות בחיפה, אחר מכתבים ובהם כרטיסי אשראי חדשים שנשלחו ללקוחות מחברות האשראי ובהמשך יצרו קשר עם לקוחות החברה אליהם נשלחו הכרטיסים, הזדהו כנציגי חברות האשראי והוציאו מהם במרמה את הקוד הסודי של הכרטיסים, שאיפשר את השלמת העבירה.

גונבים מתיבות הדואר (צילום: משטרת ישראל)
גונבים מתיבות הדואר (צילום: משטרת ישראל)

עסקאות במאות אלפי שקלים

כאמור, החשודים ביצעו באמצעות כרטיסי האשראי עסקאות בבתי עסק שונים ואף משיכות של סכומים כסף גדולים במזומן בכ- 65 כרטיסי אשראי, כאשר עפ”י החשד היקף העסקאות ומשיכות הכספים מסתכם במאות אלפי שקלים.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת וחטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום ובקשה למעצרם של החשודים עד תום ההליכים נגדם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)
מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)
מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)
מתועדים משתמשים בכרטיסים הגנובים (צילום: משטרת ישראל)

הגיבו כאן לכתבה

17 תגובות
 1. יוסף חדד אמר/ה

  מגעילים איזה עבודה מגעילה,ן מי האשם? רק בתי המשפט שנותנים להם עונשים קלים,ועד שתופסים אותם הם חוגגים ולא מחזירים פרוטה ועוד עורך דין מהמדינה הם מקבלים,אז מי האשם? כולם אשמים מי שולח בדואר כרטיס אשראי,מי נותן את הקוד הסודי, איפוא אמצעי הגנה? אפסים כולם.

 2. המלאך גבריאל אמר/ה

  אשמים חברות האשראי שנותנים להם את הקוד
  מדינת חלם

 3. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  הפורץ מחיפה הוא תומר בן דוד משכונות רוממה, גנב לשכנים כרטיס אשראי חדש מהתיבת דואר וחגג עליו בסכום של עשרות אלפי שקלים. הגישו נגדו תלונה במשטרה, פרץ גם לבית הכנסת בשכונה פעמים רבות וגנב קופות צדקה..כניראה יזכה לעבודות שירות..

 4. בורי אמר/ה

  איכס איכס איכס איזה רמה נמוכה של אנשים בתקופות קשות פוגעים באנשים נראה כאילו הכל אפשרי כאן מקסימום עבודות שירות חצי שנה לא נתפס מה שקורה פה

 5. נץ צופה אמר/ה

  קנה עם הכרטיסים מנה חמה ותפוציפס ⁦🤦🏻‍♂️⁩

 6. ולרי אמר/ה

  בכל העולם נדרש קוד

 7. שמעון אמר/ה

  שלא יראו אור יום

 8. אני אמר/ה

  גועל נפש אבל גם השיטה לשלוח בדואר ממש לא בטיחותית

 9. מיקי אמר/ה

  מי שאשם פה זה רק מערכת המשפט. השוטרים תופסים אותם ומערכת המשפט משחררת אותם. העונש לא מידתי לנזק. אם אחד ככה זה היה יושב 5-7 שנים בכלא על מעשה כזה ועוד להחזיר את הכסף שגנב כולל ריבית לכל המעורבים (הלקוח ממנו גנב, הבנק שהפסיד את הכסף, חברת האשראי שהשקיעו זמן וכד’.. הוא היה חושב על זה כמה פעמים לפני כן..

 10. מל אמר/ה

  תודה לאלוהיי הצדק,הבן אדם הזה עקץ אותי ועוד נשים רבות,גנב לנו תכשיטים יקרי ערך טלפונים וכל דבר אפשרי,מקווה שסוף סוף.יעשה צדק עם החלאה.
  עבד בבתי זיקוק וגנב צקים מהוועד וחילק אותם על מנת לשלם חובות,גם שם נתפס ונזרק מהעבודה רק שהם החליטו להשתיק ולא להתלונן,אולי הין נמנעים כמה פשעים בדרך

 11. רפי רפול - חסון. אמר/ה

  כל הכבוד למשטרת ישראל.שנה טובה ומתוקה

 12. גוליית אמר/ה

  הרבה כבוד

 13. נירו אמר/ה

  במקומם…
  משתמש באשראי במנוי לחדר כושר
  למה הבטטה בתמונה חייב להוריד,😁

 14. הרצל אמר/ה

  הגנבים במדינה והפושעים חוגגים לי פרצו הביתה גנבו כספת עם צקים על סך 3 מליון שקל מחקו למוטב בלבד זיפו חיתימות הודעתי למשטרה מי הפורץ.ומי הגנבים סגרו את התיק בתוענה שאין עברה פלילית

 15. אד דורדון אמר/ה

  על תדאגו השופטים , כבר ידאגו לתת להם מאסר על תנאי ולשחרר אותם אחרי שבוע ……. בית המשפט הפכו להיות הבעייה האמיתית שלנו. הגיע זמן לקבוע עונשי מינימום כך שלא יהיה שיקול דעת לשופט

 16. זומזום אמר/ה

  הבחור הנוכל הזה יש כבר על תנאי זה לא הפעם הראשונה שהוא עושה את זה.צריכים לתת לו 5 שנים בכלא שימות שם מבושה.נוכל שעוקץ זקנים

 17. אירק אמר/ה

  בנקים-קמצנים אשמים. הם שולחים את כרטיסי אשראי בדואר רגיל ולא בדואר שליחים. ואז גנבים שודדים את האמא של תאי דואר ועם קצת תושייה משיגים פרטים חסרים להם כדי לחגוג על חשבון אחר. כנראה עדיין המצב יותר משתלם לבנקים מאשר להוציא המון כסף על דואר שליחים.

הגיבו כאן לכתבה