גל פריצות מערער (שוב) את תחושת הביטחון של תושבי השכונה בחיפה

רמת אשכול (צילום - ירון כרמי)

(חי פה בשכונות) – גל פריצות מדיר שינה מעיני התושבים בשכונת רמת אשכול בתקופה האחרונה. תושבים מדווחים על תחושת הביטחון שמתערערת ובינתיים הם מנסים להתמודד באמצעות סיורים של משמר השכונה.

מספר פריצות ביום

תושבים מרמת אשכול מספרים לחי פה כי בשבועות האחרונים סובלת השכונה ממכת פריצות. יו"ר שכונת רמת אשכול, עמית גונן: "בשבועיים האחרונים אנו עדים לגל של פריצות בשכונה. היו מקרים בהם התרחשו מספר פריצות ביום. לעיתים זה נעשה בשעות הערב ולעיתים בשעות הלילה. כדי להתמודד עם למצב, התאגדנו כמה תושבים בשכונה והתחלנו לקיים סיורים בערבים ובלילות", מספר גונן.

"כבר לפני כמה שנים פניתי לעירייה בבקשה להתקנת מצלמות בשכונה כדי להתמודד עם בעיית הפריצות. לצערי, מסיבות שונות, עד היום לא הותקנו מצלמות. אני מקווה שגם המשטרה וגם העירייה יתגברו סיורים בשכונה ויעזרו לנו להחזיר את הביטחון לתושבים".

יו"ר ועד רמת אשכול עמית גונן (אלבום פרטי)

"3 דירות נפרצו בערב שישי"

תושבת השכונה שמתגוררת ברחוב ראול ולנברג ושיחידת הדיור שלה נפרצה, מספרת: "ביום שישי בערב (26/1/24) שמעתי רעשים מהחלק המערבי של הבית. יש לנו יחידת דיור ושמעתי משם רעשים. צלצלתי בדלת של היחידה והיה שקט. צלצלנו לדייר שלנו בנייד וביקשנו את רשותו להיכנס", היא מספרת וממשיכה: "נכנסנו וראינו שכל הדירה הפוכה ושהתריס והחלון בסלון פתוחים. כנראה כשניגשתי לשם הפורץ שמע אותי אומרת שהחלון פתוח ואז הוא קפץ מהחלון. זה לא גבוה, וכנראה שמכונית חיכתה לו.

עוד קודם קלטתי שבשביל הגישה יש מכונית שאני לא מכירה. המשטרה היתה ביחידת הדיור, לדייר נגנבו שעון ושיקים. הפריצה היתה בשעה 19:30, והבנתי שהיתה עוד פריצה לדירה ברחוב אחר בשכונה.

בשבת בבוקר דיברתי עם אחת השכנות בבניין שאמרה לי שבאחת הדירות בבניין שלנו החלון במטבח פתוח. התקשרתי לבעלת הדירה שאצלה החלון היה פתוח, שלא זכרה אם השאירה פתוח או סגור. היא בדקה עם השוכרת שלה שאמרה שהיא השאירה סגור.

בעלת הדירה הגיעה לבדוק וגילתה שגם החלון וגם דלת הכניסה פתוחים. הדירה עצמה היתה ריקה כיוון שהשוכרת בדיוק סיימה את השכירות, לכן לא היה טעם להזמין משטרה.

כנראה שבאותו ערב הם פרצו ל-3 דירות. שתי דירות בבניין שלנו ועוד דירה ברחוב אלברט שווייצר. זה המון לערב אחד בשכונה אחת. לפני כמה שנים גם היה פה גל פריצות ואני זוכרת שהמשטרה תפסה את הגנבים. נראה שצריך לעשות את זה גם עכשיו".

רמת אשכול (צילום: מיכל גרובר)

"אנשים איבדו אמון במערכת"

עידן, ממקימי משמר השכונה, מספר כיצד מנסים בשכונה להתמודד עם גל הפריצות: "מדובר בסוג של משמר שכונה, מתנדבים שמסיירים ללא נשק בשעות הערב. המשמר הוקם בתחילת המלחמה, אבל בפועל אנחנו עושים בערך שלושה שבועות, בעקבות מכת הפריצות בשכונה. תושבים חוששים ואנחנו מנסים לסייע. אין הצלחות מיוחדות, למעט קריאות למשטרה כמצבים שראינו אנשים חשודים או רכבים חשודים. הקשר עם המשטרה קיים רק במקרים שזיהינו משהו חשוד. אני חושב שאנשים איבדו אמון במערכת ואני יודע שכמעט בכל השכונות בחיפה קם ומתנהל אירגון דומה שמנסה להחזיר תחושת ביטחון מסוימת, לאו דווקא בהקשרים של המלחמה".

ממשטרת חיפה נמסר כי לא מוכר להם מספר גבוה של פריצות בשכונת רמת אשכול.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
דיור מוגן – רחב
הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. אשר אמר/ה

  משטרה דמיקולו…

 2. שמואל אוהב צדק אמר/ה

  תתחמשו עם מבוא רק כח הגנבים מבינים ואסור לרחם עליהם.

 3. אלי כהן אמר/ה

  ראינו מה הבגץ עושים בעניין הפרותקשן הפריצות והגנבות נגד החקלאים והקבלנים ובעלי העסקים היהודים משחררים אותם הם קיבלו חסינות שי להם חופש פעולה

 4. אדיר אמר/ה

  אין מה לעשות חייבים התושבים לקחת תחוק לידיים עד נפיל תבגץ ימח שמם הדמוקרטים

 5. איזי בן דרשני אמר/ה

  להציב מייד מצלמות לפיקוח ושליטה הדוקים על כל תנועות התושבים בכל רחובות העיר , להגביל את חופש התנועה והביטוי ולהציב שוטר על כל בית בעיר …..

 6. ירון אמר/ה

  כן כמובן שיש מי שניסה להכניס פוליטיקה לעניין הפריצות אפשר לחשוב שאצל בר לב לא היו פריצות, פריצות היו ותמיד יהיו למרבה הצער המשטרה לא יכולה להיות בכל מקום והאחריות היא גם של האזרחים שישנים בעמידה.

 7. דור אמר/ה

  קוראים ליו"ר עמיתגונן 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆

 8. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

  משטרת ישראל תדע לטפל בזה.המשך יום מקסים

 9. בבר התפכח אמר/ה

  לירות על מנת לפגוע.
  הסיכון עובר מהקורבן לגנב !!

 10. אלי קופטר אמר/ה

  הקלגסים של הטרוריסט בן גביר עסוקים בלהרביץ למפגינים ומשפחות החטופים במקום לעשות את העבודה שלהם

 11. כרמל אמר/ה

  כל כך הרבה ארועים של פריצות גניבות חזירים ושריפות שחיפה נהפכה ל"שיקגו". ממש מפחיד!
  מה קורה לראשת העיר? היא לא
  קוראת מה קורה בעיר שלה?
  מה עם ביטחון לתושבים?????

 12. טלח אמר/ה

  המשטרה לא תופסת את שורפי המכוניות. איך תתפוס גנב פשוט?

הגיבו כאן לכתבה