שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות...

גל פריצות מערער (שוב) את תחושת הביטחון של תושבי השכונה בחיפה

(חי פה בשכונות) – גל פריצות מדיר שינה מעיני התושבים בשכונת רמת אשכול בתקופה האחרונה. תושבים מדווחים על תחושת הביטחון שמתערערת ובינתיים הם מנסים להתמודד באמצעות סיורים של משמר השכונה.

מספר פריצות ביום

תושבים מרמת אשכול מספרים לחי פה כי בשבועות האחרונים סובלת השכונה ממכת פריצות. יו"ר שכונת רמת אשכול, עמית גונן: "בשבועיים האחרונים אנו עדים לגל של פריצות בשכונה. היו מקרים בהם התרחשו מספר פריצות ביום. לעיתים זה נעשה בשעות הערב ולעיתים בשעות הלילה. כדי להתמודד עם למצב, התאגדנו כמה תושבים בשכונה והתחלנו לקיים סיורים בערבים ובלילות", מספר גונן.

"כבר לפני כמה שנים פניתי לעירייה בבקשה להתקנת מצלמות בשכונה כדי להתמודד עם בעיית הפריצות. לצערי, מסיבות שונות, עד היום לא הותקנו מצלמות. אני מקווה שגם המשטרה וגם העירייה יתגברו סיורים בשכונה ויעזרו לנו להחזיר את הביטחון לתושבים".

יו"ר ועד רמת אשכול עמית גונן (אלבום פרטי)

"3 דירות נפרצו בערב שישי"

תושבת השכונה שמתגוררת ברחוב ראול ולנברג ושיחידת הדיור שלה נפרצה, מספרת: "ביום שישי בערב (26/1/24) שמעתי רעשים מהחלק המערבי של הבית. יש לנו יחידת דיור ושמעתי משם רעשים. צלצלתי בדלת של היחידה והיה שקט. צלצלנו לדייר שלנו בנייד וביקשנו את רשותו להיכנס", היא מספרת וממשיכה: "נכנסנו וראינו שכל הדירה הפוכה ושהתריס והחלון בסלון פתוחים. כנראה כשניגשתי לשם הפורץ שמע אותי אומרת שהחלון פתוח ואז הוא קפץ מהחלון. זה לא גבוה, וכנראה שמכונית חיכתה לו.

עוד קודם קלטתי שבשביל הגישה יש מכונית שאני לא מכירה. המשטרה היתה ביחידת הדיור, לדייר נגנבו שעון ושיקים. הפריצה היתה בשעה 19:30, והבנתי שהיתה עוד פריצה לדירה ברחוב אחר בשכונה.

בשבת בבוקר דיברתי עם אחת השכנות בבניין שאמרה לי שבאחת הדירות בבניין שלנו החלון במטבח פתוח. התקשרתי לבעלת הדירה שאצלה החלון היה פתוח, שלא זכרה אם השאירה פתוח או סגור. היא בדקה עם השוכרת שלה שאמרה שהיא השאירה סגור.

בעלת הדירה הגיעה לבדוק וגילתה שגם החלון וגם דלת הכניסה פתוחים. הדירה עצמה היתה ריקה כיוון שהשוכרת בדיוק סיימה את השכירות, לכן לא היה טעם להזמין משטרה.

כנראה שבאותו ערב הם פרצו ל-3 דירות. שתי דירות בבניין שלנו ועוד דירה ברחוב אלברט שווייצר. זה המון לערב אחד בשכונה אחת. לפני כמה שנים גם היה פה גל פריצות ואני זוכרת שהמשטרה תפסה את הגנבים. נראה שצריך לעשות את זה גם עכשיו".

רמת אשכול (צילום: מיכל גרובר)

"אנשים איבדו אמון במערכת"

עידן, ממקימי משמר השכונה, מספר כיצד מנסים בשכונה להתמודד עם גל הפריצות: "מדובר בסוג של משמר שכונה, מתנדבים שמסיירים ללא נשק בשעות הערב. המשמר הוקם בתחילת המלחמה, אבל בפועל אנחנו עושים בערך שלושה שבועות, בעקבות מכת הפריצות בשכונה. תושבים חוששים ואנחנו מנסים לסייע. אין הצלחות מיוחדות, למעט קריאות למשטרה כמצבים שראינו אנשים חשודים או רכבים חשודים. הקשר עם המשטרה קיים רק במקרים שזיהינו משהו חשוד. אני חושב שאנשים איבדו אמון במערכת ואני יודע שכמעט בכל השכונות בחיפה קם ומתנהל אירגון דומה שמנסה להחזיר תחושת ביטחון מסוימת, לאו דווקא בהקשרים של המלחמה".

ממשטרת חיפה נמסר כי לא מוכר להם מספר גבוה של פריצות בשכונת רמת אשכול.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

 1. אה פריצות לבתים חשבתי גל פריצות שתושבי השכונה מתערטלים בלי בגדים ברחובות ועושים חילופי זוגות ואורגיות. silly me.
  על זה עוד לא דיווחתם – לא, פשוט יש גם את זה ברמת אשכול

 2. ראינו מה הבגץ עושים בעניין הפרותקשן הפריצות והגנבות נגד החקלאים והקבלנים ובעלי העסקים היהודים משחררים אותם הם קיבלו חסינות שי להם חופש פעולה

 3. אין מה לעשות חייבים התושבים לקחת תחוק לידיים עד נפיל תבגץ ימח שמם הדמוקרטים

 4. להציב מייד מצלמות לפיקוח ושליטה הדוקים על כל תנועות התושבים בכל רחובות העיר , להגביל את חופש התנועה והביטוי ולהציב שוטר על כל בית בעיר …..

 5. כן כמובן שיש מי שניסה להכניס פוליטיקה לעניין הפריצות אפשר לחשוב שאצל בר לב לא היו פריצות, פריצות היו ותמיד יהיו למרבה הצער המשטרה לא יכולה להיות בכל מקום והאחריות היא גם של האזרחים שישנים בעמידה.

 6. הקלגסים של הטרוריסט בן גביר עסוקים בלהרביץ למפגינים ומשפחות החטופים במקום לעשות את העבודה שלהם

 7. כל כך הרבה ארועים של פריצות גניבות חזירים ושריפות שחיפה נהפכה ל"שיקגו". ממש מפחיד!
  מה קורה לראשת העיר? היא לא
  קוראת מה קורה בעיר שלה?
  מה עם ביטחון לתושבים?????

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פריחת החמנייה – צהוב עולה

חודש יוני 2024 ושוב צבע צהוב עז נותן את אותותיו בשדות עמק יזרעאל והקריות. ג'יימס הנרי לי האנט, עיתונאי ומשורר אנגלי שנולד במאה ה 18...

גבר נמשה מהמים מחוסר הכרה בחוף בת גלים

nמד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בת גלים 15/06/24 בשעה 10:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר שנמשה מהמים מחוסר...

הפגנה נגד ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו – שבת 15/6/24

(חי פה) - על רקע כשלון ממשלת נתניהו-בן גביר-דרעי במגוון רחב של תחומים וביניהם הביטחון, הכלכלה, לכידות החברה הישראלית, השיוויון בנטל ועוד, נמשכות ההפגנות...

כיבוי רכב בוער ברחוב עבאס בחיפה

מכבאות והצלה נמסר לחי פה: הלילה (בין שישי לשבת 15/6/24), צוות לוחמי אש מתחנת חיפה, בפיקודו של רס''ר טל איזנבנד, פעלו ברחוב עבאס שבחיפה שם...

שייט בתעלות של ברייר-צרפת עם יין קר וגבינה ריחנית: ניקוי ראש בסגנון צרפתי • סיפור מסע

עמק הלואר. הרבה מים, הרבה ירוק, עצים ושיחים כמו שאירופה יודעת לתת עם מזג האוויר הקריר והשמש המלטפת שמגיחה מדי פעם מבין העננים. העיירה...