פיקוח על כלבים בחיפה: קנסות עד 10.000 ₪

ללא_שם.png

חוק הפיקוח על כלבים ופקודת הכלבת ייאכפו על פי הוראות החוק הארצי ולא ע”פ חוקי העזר העירוניים על פיהם נאכפו עד היום

חוק הסדרת הפיקוח על כלבים ופקודת הכלבת ייאכפו על פי הוראות החוק הארצי והתקנות ולא ע”פ חוקי העזר העירוניים על פיהם נאכפו עד היום
קנסות מנהלים בשיעור 500 ₪ עד 10.000 ₪ יחליפו את הקנסות שניתנו עד כה על פי חוק העזר העירוני.

על פי הנחיית משרד החקלאות, תחל עיריית חיפה לאכוף החל מהשבוע הבא [23.11.2014] את פקודת הכלבת והחוק להסדרת הפיקוח על כלבים, בהתאם להוראות החוק הארצי ולקנסות מינהליים שנקבעו בצו ע”י שר החקלאות ולא עוד כפי שנעשה עד כה על פי חוקי העזר העירוניים.
שיעור הקנסות המנהליים בנושא משתנה על פי חומרת העבירה והוא נע בין 500 ₪ ל – 10,000 ₪ בניגוד לקנס האחיד בסך 730 ₪ שהוטל עד כה מכח חוק העזר העירוני.

כך למשל, הקנס המנהלי בגין החזקת כלב ללא רישיון הינו 500 ₪. החזקת כלב ללא חיסון או אי חסימת פיו של כלב מסוכן בזמם 1,500 ₪. הקנס בגין אי הסגרת כלב שנשך תוך 24 שעות הינו 2000 ואילו הקנס על בעלי כלבים המוגדרים כמסוכנים ומוחזקים ללא רישיון יוגדל לסך של 5000 ₪.

סגנית היועץ המשפטי לעיריית חיפה, עו”ד נורית ברעם, מסרה כי הקנסות המנהליים מוטלים במסגרת המעבר לגבייה על פי חוק עבירות מנהליות שנעשה כאמור על פי דרישת משרד החקלאות הממונה על הסדרת החוק.
סגן מנהל השירות הווטרינרי בעיריית חיפה, ד”ר יאיר וייס, ציין כי חוק הסדרת הפיקוח על הכלבים נועד להבטיח את שלום ובריאות התושבים ואמר כי פקחי השירות הווטרינרי מקיימים פעילות אכיפה שוטפת למניעת שוטטות כלבים במטרה להקטין את סכנת הנשיכות והמטרד הנגרם לתושבים כתוצאה מהשארת צואת כלבים ברשות הרבים.

עיריית חיפה תמשיך אמר ד”ר וויס בפעולות האכיפה במטרה להפחית את תופעת בעלי החיים המשוטטים וקוראת לתושבים לכבד את החוק ולהימנע מקנסות מיותרים.

הגיבו כאן לכתבה