רס״ן א מחיפה קיבל אות הצטיינות בטקס מצטייני הרמטכ״ל

רס״ן א׳ (26) מחיפה קיבל את אות ההצטיינות בטקס מצטייני הרמטכ”ל

א׳ משרת כיום כראש מדור במספן ציוד לפני כן שירת בתפקיד מפק״צ צוללות בשלב המתקדם של קורס חובלים.

לא׳ היה חשוב לצאת לקצונה ולשרת שירות ארוך מכיוון ששירות משמעותי הוא חלק מהמשפחה.
אביו, שירת 30 שנה באגף הלוגיסטיקה ובסוף שירת גם בזרוע הים בדרגת סגן- אלוף.
אמו, שירתה 25 שנה בצה״ל בשלישות והשתחררה בדרגת רב- סרן

גם אחיו היו קצינים

הבכור, היה קצין בתקשוב והיום מהנדס תקשורת. אחותו, הייתה קצינת שלישות, ואחות נוספת קצינת הדרכה בשריון. בנוסף לכך, גם בת זוגתו, אותה הכיר בקורס חובלים הייתה קצינה במורן וכיום לומדת רפואה בטכניון.


“הסיבה שהלכתי למסלול שירות ארוך היא שאני אוהב את התחום בו אני עוסק, ובנוסף, מה שהשפיע עליי היה זה שההורים שלי היו המון זמן בצה”ל וראיתי שזה אפשרי לחלוטין להקים משפחה בזמן השירות.”

א׳ יצא לקורס חובלים. בשלב האקדמיה, בו עושים תואר באוניברסיטת חיפה, והתקבל למגמת צוללות בקורס. לאחר הקורס שירת במספר תפקידים כמו סגן קצין טכני הצוללת אח״י דולפין, קצין מכונה (צ׳יף) בצוללת אח״י תקומה כשנה ושמונה חודשים. לאחר מכן עבר לפקד בקורס חובלים, בעקבות תפקיד הפיקוד קיבלת את אות הצטיינות הרמטכ״ל. בעבר היה מצטיין בה”ד חיל הים, ומצטיין מפקד חיל הים. א’ משתף כיצד הרגיש כאשר נודע לו כי עתיד להיות מצטיין רמטכ”ל:
“מאד שמחתי, לא ציפיתי לקבל מצטיין רמטכ”ל, אני מרגיש שפשוט עשיתי את מה שמוטל עליי בתפקידי. היה קשה לי להאמין. המשפחה והחברים שמחו, הם פחות הופתעו כי ראו כיצד אני משקיע בעבודתי.”

לאחר ההודעה על קבלת ההצטיינות עבר לתפקיד במספן ציוד בזרוע ובקרוב יתחיל לימודים שאחריהם ימשיך במסלול טכנולוגי בזרוע במספן ציוד של כ-9 שנים נוספות.

לא’ מסר חשוב:

“בסוף מצטיין זה מי שעושה את המוטל עליו בצורה הטובה ביותר,הסיבה שאני קיבלתי הצטיינות, היא שנתתי את כל מה שאני יכול כדי שהתפקיד שלי יעשה בצורה טובה ביותר. קצונה ברב התפקידים משמעותה להיות מפקד. הפיתוח של מי שנמצא תחתייך הוא אחד הדברים החשובים ביותר ביציאה לקצונה.”
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור אישים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו