תרומת זרע | מגשימים חלום ומקימים משפחה – בנק הזרע הפרטי ‘אסותא סופרם’ – מהיום גם לתושבות הצפון

בנק זרע בחיפה:

אסותא חיפה מציע היום שירות מיוחד של בנק זרע: תורמים מהארץ ומחו”ל, היכרות אישית עם תורמים, בקרת האיכות הגבוהה ביותר.


בנק הזרע הפרטי 'אסותא סופרם' (צילום: עודד קרני)
בנק הזרע הפרטי ‘אסותא סופרם’ (צילום: עודד קרני)

שלוחה של בנק הזרע הפרטי ‘אסותא סופרם’ נפתחה בחיפה, ומהיום יוכלו תושבות הצפון לבחור מתוך מאגר התורמים האיכותי של בנק הזרע הוותיק, מבלי לנסוע למרכז הארץ. השלוחה החדשה היא חלק מבנק הזרע אסותא סופרם תל אביב.

“בנק הזרע מסייע לנשים לממש את חלום ההורות גם ללא בן זוג”, מסביר ד”ר יגאל מדג’ר, אורולוג בכיר ומנהל אסותא סופרם. “כך גם לגבי זוגות עם הפרעות פריון קשות המצריכות תרומת זרע. כיום תרומת זרע היא חלק בלתי נפרד מתכנון המשפחה העתידית”.

על פי חוק, על התורם להיות אנונימי, אולם לאישה או לבני הזוג ניתנת האפשרות לבחור תורם מתוך קטלוג עשיר, בו הם נחשפים לנתונים רבים ביניהם מאפיינים חיצוניים כמו גובה, משקל, צבע עיניים ושיער, כמו גם מאפיינים אישיותיים, תחביבים ומקצוע. לאורך כל התהליך זוכה האישה לליווי אישי של צוות אסותא סופרם, שמסייע לה לבחור את התורם האידיאלי עבורה.

תורמי הזרע עוברים כולם הליך סינון קפדני, כאשר בסופו מתקבלים רק כ- 15% מהפונים. תהליך הסינון כולל ראיונות פרונטליים עם המועמדים, בדיקות גנטיות נרחבות ובדיקה של איכות הזרע. “הליך זה משאיר אותנו בסופו של דבר עם תורמים מאוד איכותיים”, מסביר ד”ר מדג’ר.

בפני הנשים עומדת גם אפשרות לבחור תרומת זרע מחו”ל, ואסותא סופרם מייבאת עבור הנשים זרע בהזמנה אישית מבנקי זרע באירופה ובארה”ב. במסלול זה ניתן לקבל יותר מידע על התורמים, ובין היתר להיחשף לראיון קולי עם התורם, לתמונת ילדות שלו, למבחן אישיות ועוד. לאסותא סופרם יש גם מסלול ייחודי (TOP), במסגרתו ניתן לבחור תורם בלעדי מחו”ל, שמוגבל ל- 3 משפחות בלבד, ובמסגרת מסלול זה ניתן לקבל גם תמונה עדכנית של התורם.

בשלוחה החדשה של אסותא סופרם יפגשו הנשים את ד”ר מקס כהן, מומחה לפריון האישה, כמו גם יועצות מקצועיות שיסייעו להן לקבל מידע על התהליך ולבחור את התורם המתאים ביותר עבורן.לכבוד פתיחת השלוחה הצפונית של בנק הזרע אסותא סופרם, מנהל הבנק, ד”ר יגאל מדג’ר, עונה על מספר שאלות נפוצות

ד'ר יגאל מדג'ר • בנק הזרע הפרטי 'אסותא סופרם' (צילום: עודד קרני)
ד’ר יגאל מדג’ר
בנק הזרע הפרטי ‘אסותא סופרם’
(צילום: עודד קרני)

מה פרופיל הנשים שמגיע לבנק הזרע?

“נשים בגילאי אמצע שנות השלושים ומעלה, מכל מגזר ורקע סוציו-אקונומי, שלכולן בקשה אחת – להיות אמא. מה שמעניין הוא שאם הגיל הממוצע של הנשים היה בעבר 42 וקצת, הרי שכיום הוא עומד על 39.2 וממשיך לרדת. נשים כבר לא ממתינות לגילאי 40 פלוס כדי להרות. היום, עם הידע שצברו הן יודעות, שכמות הביציות יורדת מגיל 37 ושאיכותן נפגמת. הן רוצות בדרך כלל יותר מילד אחד, נכנסות לתהליך בנחת, מורידות את מפלס הלחץ הביולוגי וממשיכות לשלב הבא. אוכלוסייה נוספת המסתייעת בבנק הזרע היא כאמור הזוגות וגם נשים או זוגות חד-מיניים המבקשים להביא לעולם ילדים באמצעות פונדקאות”.
הנשים מגיעות לבנק עם הפנייה מהרופא, ממלאות טפסים ופותחות תיק להתחלת התהליך, מצרפות את הבדיקות שעברו ומקבלות קטלוג ובו רשימה של תורמים פוטנציאליים ומידע מורחב על כל תורם.

אתם מסייעים בבחירת התורם?

כן אנחנו עוזרים לנשים לבחור את התורם שמתאים להן כי אנחנו מכירים את כל התורמים, בקטלוג ההתחלתי המונה כמה עשרות תורמים מצוינים גובה, משקל, צבע עיניים, צבע שיער, גוון עור, עיסוק ומוצא. לאחר שהאישה מסננת את התורמים היא קוראת עליהם בקטלוג שבו יש את כל הפרופילים המורחבים של התורמים הכוללים התרשמות של הצוות, תחביבים, שירות צבאי, מידע על המשפחה המורחבת והיסטוריה רפואית משפחתית של התורם .

כולן רוצות בהירים עם עיניים כחולות?

“לא כולן אבל חלקן, יש לזה בהחלט ביקוש. יש נשים כהות שבוחרות בתורמים בהירים ויש בהירות שבוחרות כהים. חשוב לזכור שבחירה בתורם בהיר אינה שונה מאשר נשים כהות שמביאות ילד לעולם עם בן זוג בהיר. כן חשוב שהאשה תבחר את התורם שיעניק לה את הילד שהיא מדמיינת מבחינת קווים חיצוניים וקווי האופי שנראים לה המתאימים ביותר”.
ומי שרוצה לקבל מידע יותר מורחב על התורם שלה?
“אפשרות נוספת העומדת בפני הנשים היא לרכוש תרומת זרע מחו”ל, במסגרת “מסלול פתוח” המעניק יותר מידע על התורמים. במסלול זה, הנשים מקבלות פרופיל מורחב הכולל ראיון קולי, תמונת ילדות, חומר על היסטוריה רפואית, מבחן אישיות, והתרשמות הצוות. בחו”ל אגב, יש אפשרות לפנות לתורם דרך בנק הזרע כאשר הילד מגיע לגיל 18.
במסלול Top – מסלול של תורמים בלעדיים מחו”ל שייחודיים אך ורק לבנק הזרע של אסותא – ניתן לקבל אף תמונת בגרות.

זה קיים גם בישראל?

“לא. בארץ, על פי תקנות משרד הבריאות אנחנו נדרשים לאנונימיות וסודיות. אם וכאשר זה ישתנה בעתיד, זה לא יחול רטרואקטיבית על מי שכבר תרמו אלא רק על מי שיתרמו בעתיד. חשוב לדעת שבמקומות בעולם, שבהם האנונימיות התבטלה, מספר התורמים ירד או שהתורמים מבוגרים יותר ואז גדל הסיכוי לבעיות כמו אוטיזם, שיכול להיקשר לפי הספרות, לגילאים מבוגרים. כל עוד זה אנונימי רוב התורמים הם צעירים בני 20 ומעלה, עד גיל 28”.

איך אתם מוודאים את איכות התורמים?

“מדובר בבחורים איכותיים, שנבדקים בקפדנות כדי לוודא שהם בריאים בגופם ובנפשם. כדי לדעת מי עומד מולנו אנחנו בודקים אותו לפני ולפנים – כל תורם נשלח לבדיקת סקר גנטי מורחב לגילוי למעלה מ-45 מחלות על רקע גנטי וגם הרקע המשפחתי נבדק בקפדנות. כמו כן אנחנו משוחחים עם המועמדים, עומדים על אישיותם ובוחרים את אלה שנראים לנו המובחרים ביותר, פיזית ונפשית”.

כמה מהם צולחים את המבחנים שלכם?

“מעטים. כ-85 אחוז מהם נדחים בגלל סיבות רפואיות או רגשיות. גם ככל שזה נוגע לתורמים – אנחנו שומרים על סטנדרט אסותא”.
גם הנשים צריכות להביא עמן פרופיל גנטי?
“בהחלט. ככל שיהיה בידינו יותר מידע על האשה, כך נוכל להתאים לה את הפרופיל הטוב ביותר של התורם העתידי שלה. כך למשל, אם היא נשאית של מחלה גנטית כלשהי, חשוב שהתורם לא יהיה נשא”.

איך מונעים את האפשרות שילדים שנולדו מתרומה יינשאו בעתיד לאחים שלהם?

“הכל נרשם בתוכנה פנימית משוכללת ומורכבת היושבת על שרת נפרד. כחלק מהשאלון הכללי, נרשמים אחיהם של הנתרמות והתורמים וניתן לבצע הצלבות, כך שמטופלת אפילו לא יודעת אם אחיה תרם זרע. נשים שמגיעות לכאן חותמות על מסמכים, מקבלות אסמכתאות בכל שלב לגבי פרטי התורם – הכל מאוד מוקפד כך שאין מקום לטעויות”.


צפו בווידאו – תרומת זרע – כתבה עם ד”ר יגאל מדג’ר, בית החולים אסותא


ד'ר יגאל מדג'ר • בנק הזרע הפרטי 'אסותא סופרם' (צילום: עודד קרני)
ד’ר יגאל מדג’ר • בנק הזרע הפרטי ‘אסותא סופרם’ (צילום: עודד קרני)


מידע נוסף אודות “אסותא סופרם” – בנק הזרע הפרטי הגדול והאיכותי בישראל.


בנק הזרע “אסותא סופרם”, הממוקם בקניון הסינמול (לב המפרץ) בחיפה, הוקם כדי להעניק לזוגות וליחידים את האפשרות להגשמת החלום להפוך להורים. המשימה העומדת בפני צוות אסותא סופרם היא לשמור על רמת האיכות הגבוהה ביותר בגיוס ומיון תורמים ואחסון של מנות הזרע. אסותא סופרם הינו בנק זרע מוכר על ידי משרד הבריאות, העובד לפי חוקיו ותקנותיו.

במהלך השנים, יותר מ-1,000 זוגות נשואים ולא נשואים, זוגות חד-מיניים ונשים רווקות מצאו באסותא סופרם את תורם הזרע המתאים להם.

שילוב של מומחיות רפואית עם גישה אישית ואמפתית, מבטיח ללקוחות אסותא סופרם כי יקבלו מנות זרע באיכות גבוהה, פי 5 לפחות מהמינימום הנדרש להשגת הריון.

בחירת התורם – תהליך בעל חשיבות עליונה

מאחר ואנו באסותא סופרם מבינים ויודעים שבחירת התורם הוא תהליך בעל חשיבות עליונה למטופלינו, כל התורמים שלנו כפופים לתהליך מיון נרחב. התורמים עוברים בדיקות זרע מקיפות, בדיקה גופנית, בדיקות דם ובדיקות סקר גנטיות מורחבות – הרבה מעבר למבוצע בקופת החולים. כמו כן, אנו מייבאים זרע מבנקי זרע מובילים באירופה ובארה”ב.במטרה לסייע ללקוחותינו בבחירת התורם המתאים, אנו מאפשרים פגישה עם אחד מאנשי צוות הבנק שמכיר את אוכלוסיית התורמים. בפגישה זו ניתן להתרשם מרשימת התורמים ולקבל פרופילים מורחבים יותר על כל תורם. אנו נוקטים בגישה אישית יותר גם בפגישות עם התורמים, מה שמאפשר לנו להכיר כל תורם מקרוב, להתרשם מאופיו ובכך לספק למטופלים רשמים ותובנות מדויקים יותר שיעזרו ללקוחות בבחירת התורם המתאים. כל אלה פועלים תחת סטנדרט אסותא לאיכות ומצוינות ומעניקים יתרונות ייחודיים לתורמים ולמטופלים כאחד.אסותא חיפה – פרטי קשר

שדרות ההסתדרות 55 ׀ קניון סינמול ׀ קומה 3
072-3394744
(שלוחת חיפה)
superm@assuta.co.il


הגיבו כאן לכתבה