שלמה קפון, קיבל אות הצטיינות מהרמטכ”ל

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי ושלמה קפון, אזרח עובד צה"ל (צילום: דובר צה"ל)

שלמה קפון, אזרח עובד צה”ל בחיל הים בחיפה, קיבל אות הצטיינות מהרמטכ”ל

ביום שני 10.08.20, התקיים טקס עובדי צה”ל מצטייני ראש המטה הכללי לשנת התש״ף. הטקס נערך במחנה “רבין”, במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי וחברי פורום המטה הכללי.

אחד העובדים המצטיינים השנה הוא מר שלמה קפון (קיפי), מנהל מחלקת מכ”ם גילוי וזיהוי במספנת חיל הים.

שלמה החל את שירותו הצבאי בשריון, שירת כטנקיסט בשירות הסדיר, והשתתף במלחמת שלום הגליל. לאחר שירותו הסדיר למד אלקטרוניקה וחזר לצבא כאזרח עובד צה”ל בזרוע הים. בשיחה איתנו שלמה סיפר שהוא רואה חשיבות רבה בעבודתו בזרוע הים ובצבא ההגנה לישראל.

שלמה עובד בחיל הים מזה 37 שנים. תחילה עבד על מערכות המכ”מ בתחנות החוף, ובהמשך על מערכות המכ”מ שבספינות הטילים. במסגרת עבודתו במספנה הוא היה מעורב במציאת פתרונות לבעיות ואתגרים טכנלוגיים מגוונים ומורכבים איתם צה”ל היה צריך להתמודד במלחמות ובזירות השונות לאורך השנים. כיום, הוא מנהל את מחלקת מכ”מ גילוי וזיהוי ועתיד לקלוט את מערכות המכ”מ בספינות סער 6 אשר צפויות להגיע לזרוע הים.

שלמה פגש את אשתו שולמית במהלך שירותה הצבאי כטכנאית מכ”מ בחיל הים, ולזוג ארבעה ילדים. הוא הגיע לטקס בליווי בנו הבכור בלבד, שכן בשל מגפת הקורונה, הותר רק לבן משפחה אחד להצטרף.

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי ושלמה קפון, אזרח עובד צה"ל (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ”ל, רא”ל אביב כוכבי ושלמה קפון, אזרח עובד צה”ל (צילום: דובר צה”ל)

בשיחה עם חי פה, שלמה סיפר שהוא התרגש מאד לשמוע על קבלת אות ההצטיינות ואמר את הדברים הבאים:

״הנוכחות בטקס היוותה כבוד גדול עבורי, קבלת אות ההצטיינות מחזקת את רצוני להמשיך לתת ולתרום למען המדינה״.
שלמה (מומו) כהן (צילום: אלבום אישי)

שלמה (ממו) כהן מספר על שלמה קפון
קפון הוא ממייסדי קהילת שייטי הכרמל, שייט ותיק עוד ממועדון כרמל המיתולוגי שהתחרה בארץ ובעולם בדגש על מפרץ סן פרנסיסקו והים התיכון.

קיפי משמש כקצין התחרויות של קהילת שייטי הכרמל ומסייע בקידום וטיפוח תחום השייט בצפון. קיפי מאופיין בדרך ארץ ראוייה להערכה וחיקוי, תמיד מחייך אמפתי, מסביר פנים ונכון לכל משימה. בנוסף לכך הוא שייט מעולה ותמיד ספינתו משתבצת באחד המקומות הראשונים בתחרויות השייט של קהילתנו. קיפי ושותפיו, ג’לו ויאיר הם האור בקצה המגדלור של השייטים בצפון. אין ראוי ממנו להוקרה והכרה על מקצועיותו, אישיותו והעשייה הברוכה שלו בכל תחום.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. Avino אמר/ה

  יישר כוח.

 2. שלמה+מומו+כהן אמר/ה

  קיפי הוא תותח והוא משלנו. קצין התחרויות של קהילת שייטי הכרמל. אדם משכמו ומעלה. נתינה וסיוע בהצנע לכת הם ערכים מרכזיים באישיותו. כבוד גדול לחיפה לחיל הים ולקהילת שייטי הכרמל שאלו המצטיינים בראש המחנה. יישר כח קיפי.

 3. יוסי עזרא אמר/ה

  קפון
  שמח לשמוע על האות, אני רואה את הענווה והפשטות בפגישות במרינה, מאחורי כל זה יש גם מקצוען בעל הערכה מקצועית רבה שבאה לידי ביטוי באות הצטיינות
  כל הכבוד.
  מהשכנים ברציף. ״חאליסי״

 4. אבי אמר/ה

  שלמה קפון, ברכות על קבלת אות הצטיינות הרמטכ”ל. אתה ראוי להערכה על פועלך ותרומתך יחד עם צניעותך ויושר דרכך, ובטוחני כי אנה משמש אות ומופת לזרוע חיל הים. מאמין כי אתה מעניק מנסיונך ומידיעותך למערך צהל ובעיקר לדור הבא.

הגיבו כאן לכתבה