חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

״ארמון״ – מבית קולנוע למגדל משרדים מן הגבוהים בחיפה

מגדל ארמון הינו מגדל משרדים שהוקם במקום בית הקולנוע ״ארמון״...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

"בזבוז של מליונים בעיריית חיפה" • האופוזיציה דורשת ישיבה דחופה

חברי האופוזיציה פנו לראש העיר בדרישה לקיים ישיבה שלא מן המניין בנושא מנהלת 2030 ובנושא חברת יפה נוף

בזבוז כספים בהיקפים של מליונים

נושא ראשון – מנהלת 2030: הפסקה מידית של בזבוז כספים בהיקפים של מיליוני שקלים. כספים מיותרים לחלוטין, של מנהלת 2030 בתקופה קשה מאוד עבור תושבי חיפה, כשעסקים קורסים, הארנונה מהגבוהות במדינה וראש העיר קליש פועלת כתמול שלשום ומעסיקה יועצים רבים, רובם כלל אינם מהעיר חיפה, תחת חוזי יעוץ פרטיים, בסך מיליוני שקלים, כאשר התפוקות והתרומה שלהם לעיר שולית ואף מיותרת.

בתקופה קשה כלכלית לתושבים

חברי האופוזיציה ציינו בבקשה, כי בחודשים האחרונים גויסו מספר רב של יועצים בתחומי אסטרטגיה, שייט, תיירות ובימים אלה מקודמים חוזים נוספים במאות אלפי ש"ח של יועץ לענייני תחבורה ויועץ לחדשנות טכנולוגיה עירונית. פשוט בזבזנות שאין כדוגמתה. בתקופה זו יש לפעול לצמצום הוצאות כספים מיותרת, יש לקדם פתרונות של עסקים של תושבי העיר ולא של מקורבים כאלה או אחרים!

חברי האופוזיציה מציעים:

 1. להפסיק מיידית את העסקתם המיותרת של:
  אורנה אנג'ל, יועצת תל אביבית שמוגדרת כיועצת אסטרטגית מנהלת 2030 ומועסקת בשכר שעה של כ 290 ₪ לשעת עבודה ובשכר של כ 40,000 שח בחודש.
  איתן קרבצ'י, יועץ מאזור המרכז שמוגדר כיועץ שייט ומועסק בשכר שעה של 290 ש"ח לשעה ובשכר של כ 40,000 ₪ בחודש.
  אמיר נפתלי, יועץ מטבעון שמוגדר כיועץ תיירות ומועסק בשכר של יותר מ 30,000 ₪ בחודש.
  לעצור מידית את המכרז ליועץ תחבורה ציבורית שמתנהל בימים אלה.
 2. המועצה מנחה את מבקר העירייה לבחון את פעילות מנהלת 2030 מיום הקמתה ולהכין בלו"ז של 3 חודשים דו"ח ביקורת שיוצג במועצת העיר בתחילת נובמבר 2020.

הידרדרות עסקית ומקצועית

נושא שני – חברת יפה נוף: בשנה וחצי האחרונות אנו חווים הידרדרות עסקית ומקצועית חמורה בתאגיד יפה נוף. המצב הנוכחי הגיע לסף משבר ומהווה איום על עצם קיום החברה.

לאחרונה קרו מספר אירועים הדורשים את התייחסות מועצת העיר:
א. המלצת הועדה "למניעת ניגודי עניינים של נבחרי ציבור ברשויות המקומיות" של משרד המשפטים, כי "חבר המועצה מר יואב רמתי אינו יכול לכהן כדירקטור בחב' יפה נוף" וכמובן כיו"ר הדירקטוריון. לצערנו ראש העיר עיכבה במשך שבועות רבים את ההחלטה המתבקשת להפסיק מידית את כהונתו של רמתי. בתקופה זו חלה הידרדרות נוספת בתאגיד.

ב. החלטת שרת התחבורה הגב' מירי רגב לא לחדש את ההסכם הרב שנתי בין משרד התחבורה לחב' יפה נוף שהסתיים ב 30.6.2020 , החלטה שמביאה מכת מוות לחברה.

חברי האופוזיציה מציעים:

 1. למנות את חבר המועצה שמשון עידו, ליו"ר דירקטוריון חב' יפה נוף במקום חבר המועצה רמתי אשר השעה את עצמו.
 2. להחזיר לדירקטוריון יפה נוף את חבר המועצה אריה בליטנטל, במקום סגן ראש העיר נחשון צוק.
 3. למנות כנציג ציבור את ליאור אפט, לדירקטוריון יפה נוף.
אביהו האן (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן (צילום: ירון כרמי)

אביהו האן מסר לחי פה:

אני וחברי לאופוזיציה מודאגים מאוד מהמצב התשתיתי, הכלכלי והתפעולי של העיר.
לצערינו ראש העיר מנותקת לחלוטין מההוויה החיפאית וממצב העיר. אנו רואים איך אבני בניין מרכזיים של העיר קורסים אחד אחרי השני. תאגיד יפה נוף, שהביא לעיר מיליארדים רבים על סף סגירה, פסטיבל הסרטים בסכנה, מוזיאון המדע המדעטק משווע לעזרה, תשתיות הכבישים והמדרכות במצב קשה, מנהל ההנדסה אינו מתפקד ועוד ועוד.

העיר נמצאת במצב כלכלי קשה ובזבוזי הכספים בעירייה למקורבים כאלה ואחרים עוברים כל גבול. אנו מקווה שחברי הקואליציה שאינם מסיעת חיים בחיפה של קליש יבינו את המציאות ויצביעו איתנו חברי האופוזיציה כדי לעצור את הסחף והקריסה של העיר שאנו כל כך אוהבים.
חתימות כל חברי האופוזיציה

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. לא יאומן. מתגאים בחסכון אך מבזבזים כסף על בניית מערכת שירותים עירונית נוספת/מקבילה.

 2. עיר מתנהלת על ידי שלטון מקומי הפועל לפי החוק. השלטון המקומי, בכלל זה הועדה המקומית המורכבת מכל חברי מועצת העיר הנבחרים גם היא כפופה לחוק. משבוטל למעשה בפועל, בעיר חיפה, החוק החל על מדינת ישראל – והדבר מאפיין את ההתנהלות בעיר חיפה כבר שנים רבות, הרי שאין מקום להעביר ביקורת על התנהלות לא חוקית שהיא המאפיין המרכזי של ההתנהלות היום, ואנחנו כידוע מצויים עמוק-עמוק בתחתית. לכן, אין חובה על השלטון בעיר לקיים את החוק, לא את ההחלטות השיפוטיות ופסקי הדין, בוודאי ובוודאי שאין כל צורך לקיים את החלטות הועדה המחוזית או אלו של ועדת הערר – באין חוק – לא יאה ולא נאה לפעול בחוסר שוויון כלפי האזרחים, ביחס לחלקם לקיים את החוק והפסיקה וביחס לאחרים לא לקיים את החוק והפסיקה. אז מה עושים, הקרובים לצלחת מתנהגים כפי שמצופה מקרובים לצלחת ואלו שאינם קרובים אצל צלחת השלטון (והכוונה, בין השאר גם לאלו המקורבים אצל הפונקציות השלטוניות הנוספות (למעשה העיקריות) בחיפה – ממלכת הפקידים – אותם אלו המניעים למעשה בפועל את מה שבאמת קורה בעיר). כאשר הועדה המחוזית קובעת כי כותב שורות אלו יציג בדיון הועדה המקומית את התכנית המעולה אותה הכין ביחס לשכונה חשובה מאוד לעיר חיפה (תל אהרון – לינקולן) תכנון המייצר פתרונות תחבורה חשובים ביותר לעיר חיפה, כמו גם פיתוח שכונה בריאה שאיננה פוגעת באדם ובסביבה – פועלים הגורמים השולטים בעיר חיפה (פקידים שאינם נבחרי ציבור אשר מקדמים פרויקטים תכנוניים הפוגעים באופן אנוש בעיר חיפה ובתושביה) – שלא לקיים את החלטת הועדה המחוזית ולמנוע מהדיון להתקיים – חלילה נבחרי הציבור ומי שמתעניין בדיוני הועדה המקומית יכירו את התכנון המעולה ואת עקרונות התכנון החשובים העומדים ביסודו – סתימת פיות של רבים מבעלי הקרקע התומכים בתכנון. מה עושה השלטון בעיר חיפה, מציית באופן עיוור ומלא להנחיות הדרג השליט – אותם פקידים חשוכים. מה עושה ראש העיר הנכבדה, היא מייצרת מעקף, מנהלת 2030, ובה שלל יועצים ומומחים – שעלות העסקתם יקרה – והם אין בכוחם לשמוע את רחשי הציבור, אין בכוחם לקיים דיון בוועדה המקומית, ואין הם מסוגלים לעשות דבר מלבד לקבל את שכרם בגין הייעוץ שלא ניתן בעניין האמור. יצוין כי העניין איננו חדש, בשנת 2016 ניתן פסק דין כנגד עיריית חיפה ובעקבות אי-קיום פסק הדין ניתנה החלטה על ביזיון בית המשפט – הנוגעים לתכנון המעולה – ודבר לא עזר – שלטון הפקידים ממשיך במנהגו למנוע פיתוח איכותי ולהרוס את העיר. עוד יוזכר כי כותב שורות אלו הציע תכנון נוסף, 6 שכונות, הכוללות פתרונות מעולים למחדלי התחבורה בעיר חיפה והם אמורים להצעיד את העיר חיפה למשהוא אחר ושונה המיטיב עם הציבור, האדם והסביבה – אך לשווא – התכנון עלול לייצר תחרות למפלצות הבינוי המקודמות בעיר חיפה – שיש רבים (חזקים ומשפיעים) שנהנים כלכלית מקידומן. כך אין עתיד לעיר וחבל לייצר משכורות ותפקידים מלאכותיים המרוקנים עוד יותר את פשיטת הרגל המכונה גם קופת העירייה.

 3. לא אופתע אם יתברר שכל היועצים הם חברים אישיים של ראשת העיר וסגנה. גם לא אופתע אם אחרי שניפטר מהגב' קאליש ומר צוק הם עצמם יועסקו בעמדות בכירות באותן חברות מהן באים היועצים כיום. הם כולם כמו החתול המסורס שאינו מסוגל לעשות כלום אזי מיללים על תקן יועצים ושומרים חזק האחד על השני. ו "שמור לי ואשמור לך" הוא אבן היסוד במגילת חוקי העבודה של היועצים….

 4. יש עניין אחר עם המנהלת. מדובר ביועצים נטולי ביצוע. הם מייצרים ניירת או ישיבות. לבצע אין להם כלים, אין להם שום עשייה בפועל. זה כמו שאני אשכור יועץ לענייני שירותים שיגיד לי שצריך לקנות נייר טואלט ולנגב. יופי מה עשינו בזה? אלו יועצים שבאים בעיקר לחלק לאחרים הוראות, אתם תעשו, והאחרים האלו זה לרוב אגפי עירייה שבהם יש נתק מוחלט עם אותם יועצים, אפילו יש מנהל אגף שלא מקבל "פקודות" מאיזה יועץ חיצוני לא ברור. ככה העירייה בשיתוק. למה צריך יועץ תיירות אם יש עמותת תיירות, אז תסגרו את העמותה. למה צריך יועץ תחבורה אם יש את חברת יפה נוף מלאה במהנדסי תחבורה שלקחו להם עכשיו פרויקטים, בבקשה קחו משם. בשביל מה צריך מנהל פעילות ימית ויועץ שייט? שמנהל הפעילות הימית יהיה עם ידע בקידום שייט. בשביל מה צריך יועץ טכנולוגיה האם בכל אגף המחשוב בעירייה ובכל החברה הכלכלית איש לא מבין בטכנולוגיות? באמת זה פשוט לעג לשכל הישר של התושבים ולכספם

 5. ראש העיק עינת קליש מתנהגת כאילו שחיה בסרט. לא מציאותית. מה שמרגיז אותי . קודם כל מדוע מעסיקה יועצים או סגן שלה. באיזה חוצםה מכבע-הנאנשים שלא תושבי חיפה. מדוע לא מעסיקה תושבי חיפה. לתת לתושבי חיפה יונה יהב נהג נכון ותמיד התמיד להעסיק רק תושבי חיפה. התאמץ כך לנהוג. תדאג לתושבי חיפה לתעסוקה. דבר נוסף הסכומים משעורות בשמיים. איזה יעוץ מקבלת כאילו שהיועצת מנהלת פירסומים. מה שאני עוקבת ורואה שכל הזמן היא קובעת פגישות עם תושבי ומבטיחה חהם ןמשל כל רחוב דגניה תפרק ותגדיל את בתים תכפיל מאת מסםר הבתים. ותבנה לגובה. קנתה אותם בהבטחות בשמיים תקים רחובות ובתים הכל תגדיל כאילו קבלנו שטחים דעליהן תבצע כל הגדלת השטחים. במקום לדבר על פינוי המכלים. שהם מסכנים את חיי התושבים. מחפשת כותרות הצגה אבל תאכלס מכשה לטובת התושבים זה אין.אני מאוד מאוכזבת מעינת אני בירתי בה. וכועסת על עצמי על החלטתי חבחור בה. דיברו עליה המון. גודל האכזבה הוא עצום. אני רוצה להתנתק מחיםה. כי אינת צוחקת עלייו אנחנו לא בראש שלה. הקריה נראית כמו ערמת זבל. היום קרית חיים מלאים כלכת הכי מכל הקריות. סימני חניות,כבישים חוף קרית חיים לא משהו. ביחס לשאר הקריות
  מצבנו נורא. קרית ים היתה נראית נורא. היום כיף להסתובב
  בעיר נקיה יפה אבל מטופחת .כל הכבוד לראש העיר שלהם. אני דורשת להפרד קרית חיים וקרית שמואל מחיפה.לא צריך . נמאס שיתיחוסו עלינו כחצר האחורית .מי שלא אכםת להם מקרית חיים שיכולה להיות יפה מכל שכונותיה

 6. האם לא ניתן למצוא יועצים שיעבדו עבור 100 שקל לשעה? מה הסכומים השערורייתיים האלו. יועץ שייט? יועץ תיירות? מה הבבל"ת הזה. אם החברה הכלכלית צריכה יועצים שתשכור יועצים על בסיס מזדמן, במחירים שפויים.
  מליוני שקלים על משכורות, זה אבסורד מוחלט מצד אחד מספרים שהקופה ריקה מצד שני משכורות של 30-40 אלף שקל לכל יועץ? מה הולך פה באמת?
  אפשר היה לחשוב שכל 4500 עובדי העירייה לא מוכשרים באף אחד מהתחומים האלו ולא עוסקים בהם ואז מתברר שכל יועץ בעצם קיים מקבילה לו בעירייה שיושבים במשרדים ולא עושים כלום, באמת מה יהיה הסוף עם הבזבוזים? בעירייה אין מומחה מחשבים? אין מהנדסי תחבורה ביפה נוף שיכולים לטפל בתחבורה ציבורית? מה הבזבוז להעסיק עוד ועוד יועצים?

 7. הדיון הצפוי להתקיים במועצה בנושא מינהלת 2030 חשוב ובעל ערך. מינהלת 2030 היא גוף בזבזני ומיותר, שפועל בחוסר שקיפות, ולפחות עד עכשיו, גם לא פתוח לביקורת. פרט לסיפוק השאיפה לניהול ריכוזי של העיר על ידי ראש העיר וממלא מקומה שעומד בראש המינהלת, תרומת המינהלת לעיר זניחה ומוטלת בספק, בעוד שהעלויות למימון היועצים הלא נגמרים, שנהנים מתנאי שכר של בכירים, באות מכספי התושבים ונוסקות לשמיים. מצד אחד קליש וצוק זועקים שאין כסף בקופה הציבורית ומצד שני הם מבזבזים מיליונים על שום דבר פרט אולי גמול תודה לחברים ותומכים. מינהלת 2030 היא מינהלת מיותרת וצריך לפעול לביטולה.

 8. ראשת עיר סתומה והזויה שתלך לשחק לגו עם מקורוביה במקום לנצל את משאבי העיר ולפגוע בעיר חיפה ולהרוס כל חלקה בה .זה מה שקורה שנותנים לשמאלנית הזויה לנהל

 9. אפשר לקצר הליכים. להציע לראשת העיר לפנות מקומה בגין אי התאמה. אך נראה שממילא זה יגיע בקרוב.

 10. רק אתמול התבשרנו על שני מינויים חדשים, כמו קודמיהם מיותרים, במנהלת 2030: סבסטיאן אג׳ימן, יועץ כלכלי, ויניב מסאש, יועץ לחדשנות וטכנולוגיה. העסקתו של כל יועץ כזה עולה לתושבי חיפה מאות אלפי שקלים בשנה! יש להוסיף את שני היועצים החדשים לרשימת הארוכה של יועצים מיותרים ולהפסיק את עבודתם אף בטרם החלה! תרומת היועצים החיצוניים שצוק וקליש מביאים לחיפה שולית עד אפסית ורובם כלל אינם גרים בעיר! בזבוז כספים אדיר! יועצת אסטרטגית (מה הקשקוש הזה בכלל?) שגרה בתל אביב? יועץ שיט (כן, מה ששמעתם, יועץ שיט!!!) שגר במרכז? יועץ תיירות (נפסל על ידי משרד הפנים לכהן כמנכ״ל!!) שגר בטבעון? טירוף מערכות גמור!!! עינת קליש ונחשון צוק, אטומים, מנותקים ומנוכרים לציבור, מתנהלים כמו בתוך בועה, ממשיכים להקים לעצמם בלישכה אורווה נוצצת ויקרה, עירייה בתוך עירייה, יוצרים כפל תפקידים (לדוגמא: החברה הכלכלית ועפת״ח- עמותה לפיתוח תיירות בחיפה), תוך שהם מדירים מנהלי מחלקות ואגפים, ומייתרים מאות עובדי עירייה חרוצים ומוכשרים, שממשיכים לקבל משכורות אבל באים לעבודה כשידיהם כבולות, מודרים מקבלת החלטות ומעשייה משמעותית עבור התושבים. יש לסגור את מנהלת 2030 ולהדיח את שני ראשי העיר הכושלים שלה לאלתר!!! כי חיפה חשובה לנו וכואב לנו לראות אותה קורסת. וזה כבר מעבר לשיקולים של אופוזיציה וקואליציה. זה מתוך צורך אמיתי ודחוף להציל את חיפה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

שיקוע הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...