סרטן השד • שירות חדש בלעדי ומהפכני במרכז הרפואי בני ציון בחיפה

צוות מרפאה אונקו-גריאטרית במרכז הרפואי בני ציון (צילום: ניר קופלר)

לראשונה בישראל • מרפאה אונקו-גריאטרית במרכז הרפואי בני ציון' המעניקה טיפול הוליסטי לנשים מעל גיל 65 המאובחנות עם סרטן שד

שיתוף פעולה רב תחומי מיוחד בין מרפאת השד במרכז הרפואי בני ציון, לבין מחלקות נוספות, ייתן לראשונה בישראל מענה לנשים בגיל השלישי אשר מאובחנות עם סרטן השד.

ד"ר אסיה ברודסקי, מנהלת מרפאת השד במרכז הרפואי בני ציון:

השירות החדש הוא מהפכני ואנו מאמינים כי יאפשר לצוות לקבל החלטה שקולה לגבי סוג הטיפול המתאים ביותר למטופלת בהתבסס על נתוניה הרפואיים.

טיפול במקום אחד וצוות רב מקצועי

השירות החדש הבלעדי והמהפכני במרכז הרפואי בני ציון – טיפול הוליסטי לנשים מעל גיל 65 המאובחנות עם סרטן שד, יאפשר טיפול במקום אחד, ע"י צוות רב מקצועי, אשר כולל את מנהלת מרפאת השד, ד"ר אסיה ברודסקי , מנהלת המערך הקרדיולוגי ד"ר עידית מרי דוברצקי, מנהל היחידה הגריאטרית, ד"ר רון אוליבן , אונקולוגית ד"ר ילנה שכטמן , עובדת סוציאלית טניה דרבקין , אחות מתאמת דנה בינסון, ומזכירת המרכז רעות לוי , כאשר ייעוצים נוספים יינתנו לפי הצורך של המטופלת.

מנהלת מרפאת השד במרכז הרפואי בני ציון, ד"ר אסיה ברודסקי, מוסיפה:

שירות זה יאפשר לצמצם את כמות הביקורים של המטופלת בבית החולים ולבצע ריכוז של הבדיקות במספר ימים בודדים, הכולל הכנה מבחינת רקע רפואי ותמיכה של עובדת סוציאלית.

אבחון שיקום ומעקב

המרכז לבריאות השד במרכז הרפואי בני ציון מאגד מענה ושירות למטופלות ומטופלים עם מחלות שד וכן לנשים בריאות לפי המלצות הגיל- בהתאם להנחיות בינלאומיות מקובלות. המרכז שואף לתת את המענה הכולל משלב האבחון ועד שלב השיקום והמעקב. כמו כן, קיים שיתוף פעולה ניכר עם עוד מחלקות בבית חולים, מחלקת נשים ומחלקת גנטיקה בין היתר וקשר הדוק עם רופאי הקהילה.

צוות מרפאה אונקו-גריאטרית במרכז הרפואי בני ציון (צילום: ניר קופלר)
צוות מרפאה אונקו-גריאטרית במרכז הרפואי בני ציון (צילום: ניר קופלר)

שירות ב-4 שפות

השירות של המרכז לבריאות השד ניתן בארבע שפות – עברית, אנגלית, רוסית וערבית, וכן נותן מענה למגזרים השונים באוכלוסייה הישראלית.

גם רפואה מרחוק

מן הראוי לציין כי, כי כיום לנוכח התקופה המאתגרת – קורונה, מציע המרכז לבריאות השד במרכז הרפואי בני ציון שירותי רפואה מרחוק: שיחה מקוונת עם רופאה למענה למטופלות המעוניינות בהתייעצות לגבי תשובות מעבדה או דימות לאחר בדיקה ידנית במרפאה.

4 תגובות
 1. בלסקי אמר/ה

  חשיבות עצומה ליוזמת ריכוז הטיפול והבירוקרטיה עבור קהל היעד של הגיל השלישי – מה שהיום מתברברים חודשים יקודם בשבועיים – משמעות רחבה למהלך המלחמה בסרטן ואופי הטיפול.
  ישר כח לד"ר ברודסקי אסיה.

 2. אהובה אמר/ה

  אני בת 66 חולה בסרטן שד גרורתי לעצמות מטופלת באיברנס ופסלודקס איך מגיעים אליכם אני שייכת לקופ"ח כללית.
  אשמח לתשובה.

 3. אהובה אמר/ה

  אני בת 66 חולה בסרטן שד גרורתי לעצמות. מטופלת באיברנס ובפסלודקס

 4. קלר זימרה אמר/ה

  נשמע מעניין, איך אני יוצרת קשר עם המרכז הזה
  קלר זימרה. 0544984710

לא ניתן להגיב