ערב לציון 30 למותה של יהודית זוסמנוביץ | סניף רוטרי כרמל

יהודית זוסמנוביץ, יקירת העיר חיפה לשנת 2020, הייתה דמות ציבורית חשובה בעיר.
יהודית נפטרה לפני 30 ימים, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.
חברי סניף רוטרי כרמל, שהוא שלוחה של הארגון ההתנדבותי, "רוטרי" העולמי, ציינו 30 למותה בפגישת המועדון, והוקירו את חייה ופועלה הרב.

באירוע נאמרו דברים לזכרה של יהודית ולציון פועלה. כמו כן הוצגה המצגת הבאה (לעיונכם)

יהודית זוסמנוביץ' ז"ל (צילום: יוסף הירש)
יהודית זוסמנוביץ' ז"ל (צילום: יוסף הירש)

בין התפקידים הציבוריים אותם מילאה יהודית בהתנדבות במשך עשרות שנים:

חברת הנהלת מרכז ידידי המרכז הרפואי כרמל, ממקימות תנועת “גשר” – נשים יהודית וערביות בחיפה למען דו קיום, יוזמת ומנהלת פרויקט סלי מזון וארוחות חג למשפחות נזקקות, מייסדת ומנהלת מפעל החסד “לך עם” המעניק סיוע והכוונה לנשים בעולם התעסוקה ומניעת אלימות נגד נשים, חברת הוועדה לשוויון מגדרי והאגודה למלחמה בסרטן.

וידאו – שרון חכם בשיר "כשהלב בוכה" לזכרה של יהודית זוסמנוביץ' ז"ל (צילום: נגה כרמי)


אודות "רוטרי" כרמל:

"רוטרי" הוא ארגון של מועדונים התנדבותיים הממוקמים בכל רחבי העולם, במטרה לפעול למען הקהילה בתחומים חברתיים שונים. קיימים למעלה מ־32,000 מועדונים ב־200 מדינות שונות.

מועדון רוטרי כרמל נוסד ב-  13.1.1969. במועדון נפגשים בכל יום שני, בשעה 20:00 במלון גארדן, שצמוד למרכז הקונגרסים, אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים, נשים וגברים, הפועלים כולם בהתנדבות למען הקהילה. הדגש בפעילות המועדון הוא, על מעורבות והשתתפות בפרויקטים הומניטריים וחינוכיים בקהילה.

חברי "רוטרי" כרמל, עומדים דום, לזכרה של יהודית זוסמנוביץ

לזכרה של יהודית זוסמנוביץ' ז"ל

באירוע נכחו בני משפחתה של יהודית:
הבן, עו"ד אלעד זוסמנוביץ', האחות שרית בסיס, האחות דינה לוי והאחים ראובן וניסים זיגדון ובני משפחותיהם, יו"ר הקרן הקיימת לישראל, מר דניאל עטר, נגיד רוטרי ישראל, ד"ר נחום פרנקל ורעייתו, חברת מועצת עירית חיפה, הגב' נעמה לזימי, חברת מועדוננו, נג"ל יעל לצרוס, נג"ל עו"ד מושיק יונאי ורעייתו, הנגיד הנבחר, עו"ד חיים קנת, כבוד הרב קליין ומר ישראל סביון, סגן ראש עירית חיפה לשעבר.

נשיא רוטרי כרמל, אברי רב-הון (צילום: טלי מילוא)

מדבריו של נשיא המועדון, אברי רב-הון, על יהודית:

היכרותי עם יהודית הנה בת עשרות שנים.. לפני חודש וחצי, כאן, במקום הזה, העברתי ליהודית, את שרביט הנשיאות מתוך ידיעה ואמונה ש"מועדון כרמל "- ראוי לה ומתוך תקווה שתספיק ליישם את תוכניותיה לשנת נשיאות.. למרות מחלתה הקשה, כאבי התופת והייסורים  שהיו מנת חֵלְקה,  יהודית דרשה וטרחה להיות מעורבת בכל הקורה במועדון במהלך השנה האחרונה… בערב חילופי הנשיאים השאירה לנו יהודית את צוואתה הרוטריונית – ועל פיה נפעל!!!
אלעד זוסמנוביץ (צילום: מתוך דף הפייסבוק, אלבום פרטי)

עו"ד אלעד זוסמנוביץ על אימו יהודית:

ניסיתי לחשוב עם עצמי מה אני יכול לקיים מאותה צוואה… כנראה שלא אוכל לקיים את הכל, אשת חיל זה מונח שבדיוק מתאר אותה, היא הייתה נכנסת לאולם הכדורסל וכולם באו ללחוץ לה את היד… היא הייתה אישה שנלחמת למען הזולת, זה פשוט עולם שלם שאי אפשר למלא אותו, זה חלל עצום…
קברה של יהודית זוסמנוביץ'
קברה של יהודית זוסמנוביץ'
תגובה
  1. אמה אמר/ה

    אשה גדולה מהחיים,סמל ומופת .גאה באה ובמיוחד שהיא גדלה בטירת כרמל
    יהא זכרה ברוך לעד אמון

לא ניתן להגיב