"חוסר שקיפות עירונית ויחסי ראש העיר עם התקשורת" • אביהו האן בהצעה לסדר למועצת העיר חיפה

חבר מועצת העיר ויו"ר הירוקים של חיפה אביהו האן, הגיש הצעה לסדר בנושא טיפול בחוסר השקיפות העירונית, מנהל לא תקין ויחסי ראש העיר עם התקשורת.

בהצעתו כותב האן:
בשנה וחצי האחרונות אנו חווים בעיה קשה בתחומי השקיפות העירונית. העירייה פועלת במחשכים, אין שיתוף הפעולה הנדרש עם תושבי העיר, עם הייזמים, העסקים והתעשיינים ובנוסף, יש התעלמות מוחלטת מהתקשורת המקומית והארצית.

כמו כן יש ניהול לא תקין במגוון רחב של פעילויות העירייה והתאגידים העירוניים.


אביהו האן מציין בהצעה לסדר, מספר דוגמות הדורשות התייחסות ותיקון:

1. הקמת ערוץ תקשורת "Haifa on air", בעלות כספית גבוהה, המתפקד כשופר ראשי של ראש העיר, וזאת על חשבון משלם המיסים החיפאי. הערוץ מתפקד כערוץ בסגנון פראבדה, ללא ביקורת נדרשת ותוך מצג שווא שבו הדובר מראיין באופן אובייקטיבי גורמים שונים בחיפה.

2. אנו חווים בשנה וחצי האחרונות, חוסר תגובה של ראש העיר לשאלות לגיטימיות של עיתונאים וערוצי תקשורת. מציאות זו אינה טובה לחיפה ומציגה את העיר כעיר שאינה מטפחת שיתופי פעולה, שקיפות ומנהל תקין. זה דורש תיקון מיידי!

3. בחודשים האחרונים, ללא סיבה מוצדקת, מונעים מעיתונאיי העיר כניסה לישיבות מועצת העיר. זהו אקט חמור מאין כמוהו, פגיעה קשה בדמוקרטיה העירונית ובשקיפות הנדרשת לסיקור אובייקטיבי של פעילות מועצת העיר. ערים אחרות אינן מונעות מהתקשורת המקומית לסקר באופן אובייקטיבי את ישיבות מועצת העיר. נדרשת החלטת תיקון מיידית בנושא זה.

4. לאחרונה נחשפנו למידעים שונים המעלים חשש לניגודי עניינים בפעילויות העירייה מול גופי תקשורת מועדפים. יש לטפל בהיבטים אלה באופן מהיר וחד משמעי ולעקור אותם מהשורש.

5. אנו נחשפים למנהל לא תקין במינוי חברי מועצת עיר של ועדת הכספים, שאינה תואמת את מבנה מועצת העיר כפי שנדרש בפקודה. אנו נחשפים לבעיות קשות במינוי של יו"ר תאגיד יפה נוף, בעיות קשות במינוי מקורבים כיועצים ועוד….


האן מבקש את תמיכת חברי מועצת העיר בהצעה הבאה (שתובא להצבעה במליאה):

1. יש להקים ועדת ניהול אובייקטיבית שתבחן את פעילות "haifa on air" ותהווה "מועצת על" בפעילות הערוץ.

2. הן ראש העיר והן הדובר מחויבים במתן תשובות בלו"ז קצר ומהיר לשאלות עיתונאים. אנו ממליצים על יישום נוהל מחייב לשאלות לגיטימיות של עיתונאים ותשובות מסודרות על פי הנוהל.

3. יש לאפשר באופן מיידי כניסת עיתונאים לישיבות המועצה.

4. בחינת נושא חשש לניגודי עניינים בפעילויות העירייה מול גופי תקשורת, על ידי היועצת המשפטית והכנת דו"ח בנושא בתוך שבועיים מהיום.

5. בחינה מחדש של מינוי חברי מועצת העיר בוועדות החובה, כדי להתאים את מבנה הוועדות, עד כמה שניתן, למבנה מועצת העיר.

2 תגובות
 1. מירה אמר/ה

  אוי באמת. לכל המושחתים פתאום הזיזו את הגבינה שלהם.
  ראש העיר עסוקה בלנקות את השחיתות ולא מספיקה להצטלם עם כל ארחי פרחי.
  חזקי ואמצי ראש העיר הישרה שלנו!

 2. מה עושים עם זה? אמר/ה

  לצערנו הכל נכון
  והאכזבה מובנת

לא ניתן להגיב