חיפה: גולש גלים הותקף, נפצע ואושפז כי לא "ויתר על גל"

ילדים גולשים בחוף נירוונה. כאן התקיימה התקיפה צילום: חי פה בשטח

גולש גלים מתחיל בן 28 תושב נהריה, הותקף בחוף נירוונה בחיפה ע"י חבורת גולשי גלים שמנתה ככל הנראה 4 תוקפים. המותקף הועבר לבית החולים כשהוא סובל משברים בלסת ובאף וקרע בעור התוף, הוא אושפז ושוחרר לביתו. המשטרה עצרה חשוד חיפאי בן 31 ומעצרו הוארך.

ילדים גולשים בחוף נירוונה. כאן התקיימה התקיפה (צילום: חי פה בשטח)
ילדים גולשים בחוף נירוונה. כאן התקיימה התקיפה צילום: חי פה בשטח

ביום חמישי האחרון, 18/09/2014, הותקף גולש גלים תושב נהריה בחוף נירוונה בחיפה, ע"י חבורה של 4 גולשים אחרים וזאת בגלל שהגולש המתחיל תפס גל יחד עם אחד מבין ארבעת הגולשים' מבלי "לתת לו כבוד" ולוותר על הגל. כך נודע לחי פה.
עוד נודע לחי פה כי התוקפים התנפלו יחד על הגולש המתחיל באגרופים ובעיטות , אך הוא לא איבד את הכרתו על החוף, אלא חילץ את עצמו לבית החולים ושם טופל.

חוף נירוונה בחיפה נקרא בפי הגולשים "החוף הסגור" והוא נמשך בין מסעדת הנירוונה לבין חוף מרידיאן. חוף זה ידוע בשל תנאי הגלישה המיוחדים שלו ומהווה מוקד משיכה לגולשי גלים רבים, ביניהם ילדים ובני נוער רבים, המגיעים לשם דרך קבע לצורך קייטנות וחוגים במועדון הגלישה המקומי.

תת_תופסים_גלים_בחוף_הסגור_בחיפה.jpg

ילדים תופסים גלים בחוף הסגור בחיפה

הסבר מפי המקצוענים

 

גולשי הגלים והליין אפ – המומחים של חי פה מסבירים: גולשי גלים ממתינים במים לבואו של גל גדול. נקודת ההמתנה נקראת בפי הגולשים "ליין אפ". כאשר מגיע גל גדול, הגולשים חותרים ומנסים לתפוס את הגל בנקודת השבירה. בשלב הזה בדרך כלל מנסים הגולשים להימנע ממגע זה עם זה, מגע אשר עלול לסכן את הגולשים שנמצאים יחד ותופסים גל אחד. הבעיה עם הגולשים המתחילים היא שהמתחילים נמצאים בדרך כלל בקשיי התמצאות ושליטה וכך קשה להם להימנע מקרבה לגולשים אחרים. על פי רוב, הגולשים הוותיקים בענף נוהגים להדריך את המתחילים, לפרגן להם ולסייע להם להימנע ממגע, אך לא כולם כך. לחי פה נמסר מפי גולשים וותיקים ב"חוף הסגור", כי קיימת בחיפה קבוצה של גולשים וותיקים אשר מנסים להלך אימים על המתחילים המתקרבים ל"ליין אפ" בחוף הסגור, על מנת לנסות ולהרחיק אותם כאשר הוותיקים במים. ברוב המקרים מסתיים העניין באיומים על גולשים מתחילים, אך לעתים האיומים גולשים גם לאלימות.

 

תגובת משטרת ישראל

 

משטרת_ישראל.jpgבמשטרת חיפה אישרו את המקרה ומסרו לחי פה: "האירוע אכן היה בסופ"ש בחוף נירוונה תושב נהריה בן 28 שהינו גולש מתחיל חסם דרכו של גולש אחר, הותקף ע"י הגולש האחר שהינו תושב חיפה בן 31 ונחבל בפניו. החשוד בתקיפה נעצר אתמול (א') מעצרו הוארך בבימ"ש חיפה עד היום (ב') ובכוונת החוקרים לבקש ולהאריך את מעצרו בפעם השנייה.

 

10 תגובות
 1. אלדד אמר/ה

  מקווה שיחשפו את שמם של התוקפים, המשטרה תתן להם צו הרחקה מהחוף וקהילת הגולשים תקיא אותם מתוכה

 2. אנדי איירונס אמר/ה

  בולשיט אחד גדול… זה שאין שופט בגלישה לא אומר שאין חוקים. וגולש שבא ומתארח בחוף מסויים צריך לדעת לכבד את המקומיים במיוחד אם הוא גולש מתחיל (אף אחד לא צריך לסבול בגלל שהוא נזכר ללמוד גלישה לעת זיקנה). גולשים מתחילים צריכים להבין שמעבר לכך שהם הורסים לותיקים את הגלים הם גם מסכנים אותם ואת הציוד שלהם שעולה כמה אלפי שקלים. במקרה הספציפי הזה הגולש קיבל הסבר מנומס מאד לעבירה שהוא עבר ובמקום להוריד ראש ולהתנצל הוא החל לאיים, ומי שגולש יודע שלחוף הביתי מתייחסים כמו בית ואף אחד לא היה נותן שיאיימו עליו בביתו, ומעבר לכך החבטה הראשונה בקטטה הזאת נשמטה מידיו של "הנפגע". מכן יוצא שאיך שלא תסתכלו על העניין הבחור הזה יצא עלוב, איים, ניסה לתקוף ולבסוף גם הגיש תלונה.
  מילה לנפגע: אח שלי את גר בנהריה ושם כנראה כבר רגלים אליך תעשה לעצמך ולנו טובה תישאר שם!

  ובנימה אופטימית זו שיהיה לכולנו חג שמח ושנה טובה ומלאה גלים !

  1. איתמר אמר/ה

   החוף לא של אבא שלך אדון חי בסרט !
   כל הכבוד לבחור שהגיש תלונה במשטרה רק ככה מטפלים בעבריינים ואנשים אלימים .
   מקווה מאוד שהילד שלך יתחיל לגלוש גם יקבל מכות מהותיקים

 3. דנית אמר/ה

  זוועה, אנשים כאלה הורסים את כל השם של הגלישה, וגם של עצמם כבני אדם

 4. צדיק אמר/ה

  לאנדי. ראשית לידיעתך בזמן שאתה גלשת ונהנת מהגלים בחודשים האחרונים (יחד עם החבורה העלובה עליה אתה מגונן) הבחור לחם למענכם במבצע "צוק איתן".

 5. גולש ותיק אמר/ה

  הבחור שמואשם אחלה גבר הוא לעולם לא היה תוקף במיוחד משהו חדש ובזמן המלחמה הוא אירגן תרומות למען החיילים וזה שהבחור לחם לא עושה אותו מיוחד הוא צריך לדעת להתנהג והשיעור שקיבל הוא קטן כי בכל מקום בארץ או בעולם הוא היה מפונה לבית חולים אז להבא נא להתנהג בהתאם ואין תקווה למלשינים

 6. אל סלוודור אמר/ה

  וואו! 4 על אחד!!! איזה בושה!!!! פשוט בושה ונמוך!!! איכס!!!! להרחיק אותם מהחברה!!!

 7. גלים גלים אמר/ה

  להביא מכות ארבעה "גברים" על אחד ?

  לזה אתה קורה "אחלה גבר" ???

  ל"גולש הותיק" – אין לך מושג מה זה גבר !!!

 8. גולש ותיק אמר/ה

  אתה אמיץ מאחורי המקלדת כמו החבר המלשין שלך כנראה שזה מה שנהריה שווה בלי מיכאל מור

 9. רוצי שמוליק אמר/ה

  אנדי ,
  אתה והדעות שלך יותר נמוכות מהביוב בקישון.
  את הדעות ואת סימוני הטריטוריה שלך ביחד לאלימות שאתה מייצר תשאיר בד' אמותיך. נאלח . סמרטוט רצפה. הים שייך לכולם ובוודאי שהאגרופים וההתלהמות שלך לא ירתיעו אף אחד . תישאר בנהריה? פחחחחח! תישאר אתה בבית או שתצא עם זמם קשור לרצועה

לא ניתן להגיב