חיפה: גולש גלים הותקף, נפצע ואושפז כי לא “ויתר על גל”

ילדים גולשים בחוף נירוונה. כאן התקיימה התקיפה צילום: חי פה בשטח
צוערים לשלטון המקומי – רחב

גולש גלים מתחיל בן 28 תושב נהריה, הותקף בחוף נירוונה בחיפה ע”י חבורת גולשי גלים שמנתה ככל הנראה 4 תוקפים. המותקף הועבר לבית החולים כשהוא סובל משברים בלסת ובאף וקרע בעור התוף, הוא אושפז ושוחרר לביתו. המשטרה עצרה חשוד חיפאי בן 31 ומעצרו הוארך.

ילדים גולשים בחוף נירוונה. כאן התקיימה התקיפה (צילום: חי פה בשטח)
ילדים גולשים בחוף נירוונה. כאן התקיימה התקיפה צילום: חי פה בשטח

ביום חמישי האחרון, 18/09/2014, הותקף גולש גלים תושב נהריה בחוף נירוונה בחיפה, ע”י חבורה של 4 גולשים אחרים וזאת בגלל שהגולש המתחיל תפס גל יחד עם אחד מבין ארבעת הגולשים’ מבלי “לתת לו כבוד” ולוותר על הגל. כך נודע לחי פה.
עוד נודע לחי פה כי התוקפים התנפלו יחד על הגולש המתחיל באגרופים ובעיטות , אך הוא לא איבד את הכרתו על החוף, אלא חילץ את עצמו לבית החולים ושם טופל.

חוף נירוונה בחיפה נקרא בפי הגולשים “החוף הסגור” והוא נמשך בין מסעדת הנירוונה לבין חוף מרידיאן. חוף זה ידוע בשל תנאי הגלישה המיוחדים שלו ומהווה מוקד משיכה לגולשי גלים רבים, ביניהם ילדים ובני נוער רבים, המגיעים לשם דרך קבע לצורך קייטנות וחוגים במועדון הגלישה המקומי.

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

תת_תופסים_גלים_בחוף_הסגור_בחיפה.jpg

ילדים תופסים גלים בחוף הסגור בחיפה

הסבר מפי המקצוענים

 

גולשי הגלים והליין אפ – המומחים של חי פה מסבירים: גולשי גלים ממתינים במים לבואו של גל גדול. נקודת ההמתנה נקראת בפי הגולשים “ליין אפ”. כאשר מגיע גל גדול, הגולשים חותרים ומנסים לתפוס את הגל בנקודת השבירה. בשלב הזה בדרך כלל מנסים הגולשים להימנע ממגע זה עם זה, מגע אשר עלול לסכן את הגולשים שנמצאים יחד ותופסים גל אחד. הבעיה עם הגולשים המתחילים היא שהמתחילים נמצאים בדרך כלל בקשיי התמצאות ושליטה וכך קשה להם להימנע מקרבה לגולשים אחרים. על פי רוב, הגולשים הוותיקים בענף נוהגים להדריך את המתחילים, לפרגן להם ולסייע להם להימנע ממגע, אך לא כולם כך. לחי פה נמסר מפי גולשים וותיקים ב”חוף הסגור”, כי קיימת בחיפה קבוצה של גולשים וותיקים אשר מנסים להלך אימים על המתחילים המתקרבים ל”ליין אפ” בחוף הסגור, על מנת לנסות ולהרחיק אותם כאשר הוותיקים במים. ברוב המקרים מסתיים העניין באיומים על גולשים מתחילים, אך לעתים האיומים גולשים גם לאלימות.

 

תגובת משטרת ישראל

 

משטרת_ישראל.jpgבמשטרת חיפה אישרו את המקרה ומסרו לחי פה: “האירוע אכן היה בסופ”ש בחוף נירוונה תושב נהריה בן 28 שהינו גולש מתחיל חסם דרכו של גולש אחר, הותקף ע”י הגולש האחר שהינו תושב חיפה בן 31 ונחבל בפניו. החשוד בתקיפה נעצר אתמול (א’) מעצרו הוארך בבימ”ש חיפה עד היום (ב’) ובכוונת החוקרים לבקש ולהאריך את מעצרו בפעם השנייה.

 

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
תגובות
בטעינה...
ספורטן – כללי – רחב
ספורטן – כללי – רחב
משתלות יגור – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב