משחתת הצי האמריקאי “יו.אס.אס. קול” הגיעה לביקור בנמל חיפה !

יום ראשון ה 14.9.2014 , עגנה בנמל חיפה משחתת הצי האמריקאי “יו.אס.אס. קול” ( U.S.S. COLE ) , המשחתת הגיעה לביקור והתארגנות של מספר ימים בנמל חיפה וזאת במסגרת תחילת פעילותה המבצעית שהיא תקיים במהלך החצי שנה הקרובה .

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”
משחתת_הצי_האמריקאי_יו.אס.אס._קול_הגיעה_לביקור_בחיפה.jpg

משחתת הצי האמריקאי יו.אס.אס. קול הגיעה לביקור בחיפה
המשחתת הנושאת טילים מונחים התפרסמה לפני 14 שנה , באחד מפיגועי ההתאבדות של אירגון “אל-קאעידה” שהתקיים בתאריך 12 באוקטובר 2000 כשהיתה מטרת תקיפה בנמל עאדן שבתימן , בו נהרגו על סיפונה של המשחתת 17 מלחים ו 39 נפצעו . בפיגוע זה המחבלים הגיעו עם סירת תופת ליד המשחתת , נכנסו בה ופוצצו אותה , תוך כדי הפיצוץ הגדול נפער במשחתת חור בקוטר של 12 מטר .

המשחתת “קול” חזרה לארה”ב על גבי אוניית מטען כבד “MV Blue Marlin” לצורך תיקונים שנמשכו יותר משנה ועם סיום התיקונים חזרה לנמל הבית שלה בוירג’יניה , ארה”ב .

המשחתת “קול” היא אחת מיותר מ 60 משחתות מסדרת ארלי-בורק , המשחתת נושאת כ – 100 טילים שונים הניתנים לשיגור מהסיפון באמצעות מערכת שיגור משוכללת , וכמו כן מצוידת המשחתת במערכת רדאר מתוחכמת ביותר המאפשרת לה לעקוב במקביל על יותר מ – 100 מטרות . היא מצוידת גם בשני תותחי “פלנקס” , המיועדים להגן עליה מפני טילים .

בתאריך: 4 בנובמבר 2002 סגרה “סוכנות הביון המרכזית” של ארה”ב ( C.I.A ) חשבון עם מי שנחשד כעומד מאחורי המתקפה הרצחנית , אבו עלי אל-חאריתי , וארה”ב חיסלה אותו בתימן מהאוויר באמצעות כלי טייס בלתי מאוייש . עבד אל רחים אל נשירי המוחזק במתקן המעצר האמריקאי בגואנטנמו בקובה , הואשם כי תיכנן את המתקפה , הוא צפוי לעונש מוות אם יורשע במשפט שעדיין מתנהל עד היום נגדו .

בנוסף , יש לציין , כי הבוקר , יום שני 15.9.2014 , תגיע לביקור בנמל חיפה משחתת אמריקאית נוספת הזהה והתואמת למשחתת “קול” , שמה של המשחתת “יו.אס.אס. רוס”.

צילומים: הצי האמריקאי אדיריאן נאורסטון

משחתת_הצי_האמריקאי_יו.אס.אס._קול_לאחר_הפגיעה_בתימן_2.jpg

משחתת הצי האמריקאי יו.אס.אס. קול לאחר הפגיעה בתימן
משחתת_הצי_האמריקאי_יו.אס.אס._קול_לאחר_הפגיעה_בתימן.jpg
משחתת הצי האמריקאי יו.אס.אס. קול לאחר הפגיעה בתימן

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.