חשד לעבירות פליליות, לכאורה, וניגוד עניינים | מוטי בליצבלאו בעתירה נגד עינת קליש ויואב רמתי

מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)

מוטי בליצבלאו, חבר מועצת חיפה וחבר דירקטוריון יפה נוף, הגיש תלונה נגד קליש ורמתי – יו”ר דירקטוריון יפה נוף, בחשד לעבירות פליליות, לכאורה, וניגוד עניינים, בעת כהונתו של רמתי כיו”ר יפה נוף


מוטי בליצבלאו מסיעת הירוקים של חיפה, חבר מועצת העיר חיפה וכן חבר דירקטוריון וחבר ועדת הביקורת של התאגיד העירוני יפה נוף, הגיש השבוע (ב’, 13/7/20) תלונה במשטרה נגד ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם ונגד יואב רמתי, חבר המועצה מסיעת הבית היהודי ויו”ר דירקטוריון יפה נוף.

עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)

חשד לעבירות פלילות לכאורה וניגוד עניינים

בליצבלאו מסר לחי פה כי התלונה הוגשה בעקבות חשד לעבירות פליליות לכאורה, בהתנהלות רמתי בתפקידו כיו”ר הדירקטוריון.

מצטרף לעתירה קודמת

בליצבלאו כבר הגיש קודם לכן, יחד עם עמותת “שומרי הסף”, עתירה נגד עיריית חיפה, קליש-רותם, יפה נוף ורמתי, בביה”מ המחוזי – להורות לעירייה ולראש העיר לבטל את מינויו של רמתי עקב ניגוד עניינים.

בליצבלאו, בעזרת משרד עו”ד א. שילה ושות’, צירף לתלונה את העתירה המנהלית וכן מכתב תלונה ליחידה הארצית לחקירות הונאה, נגד עיריית חיפה, קליש רותם ורמתי.

פניות לראש העיר לא נענו

לטענת בליצבלאו, הוא פנה פעמים רבות לראש העיר בדרישה להשעות את רמתי, עקב ניגוד עניינים מהותי וחשד לעבירות פליליות, לכאורה, והיות שלא נענה, לא נותרה לו ברירה, אלא להגיש תלונה, על מנת שבית המשפט יטפל בהדחת רמתי. בליצבלאו מצפה כי המשטרה תחקור את הנושא.

מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)
מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)

בליצבלאו, סיפר בשיחה לחי פה:

הזלזול המתמשך, בשמירה על מנהל תקין מצד ראש העיר , מטריד. בסופו של יום מי שנפגע מאירועים כגון אלו הם תושבי העיר, שרצו שינוי , התייחסות אחרת לתיקון ליקויים. הזדמנות שפוספסה וחבל.
יואב רמתי - חבר מועצת העיר ויו”ר יפה נוף (צילום: ירון כרמי)
יואב רמתי – חבר מועצת העיר ויו”ר יפה נוף (צילום: ירון כרמי)

יו״ר דירקטוריון יפה נוף, יואב רמתי, מסר לחי פה בתגובה:

החל מדצמבר 2018, דירקטוריון החברה בראשותי פועל כדי לייצב את החברה. חשפנו תרבות ארגונית כושלת, שכללה התקשרויות ורכש ללא נהלים מסודרים. התנהלות זו קיבלה בעבר גיבוי בשתיקה מצד גורמים שונים ודו״חות ביקורת, שיפורסמו בקרוב, יחשפו זאת.

הובלנו רפורמה, שכללה חיזוק התשתית הארגונית בחברה, הבאת מנכ״לית מנוסה בתחום, הבאת מומחים לבניית לוחות זמנים ולהכנסת סדר בפרויקטים והטמעת נהלים ושקיפות בחברה. נעשו בהובלתי מאמצים אדירים להאריך את ההסכם עם משרד התחבורה באמצעות פגישות, שיחות רבות ומכתבים לשר התחבורה הקודם, לשרת התחבורה הנוכחית, למנכ״ל משרד התחבורה ולכל גורם ממשלתי רלוונטי, כשהכל מתועד.

רתמתי את ראשי הערים לפעול להשארת פרויקטי התשתיות בחברה. אנחנו מיישמים כעת את הפיכת ׳יפה נוף׳ לחברה ממוקדת בקידום פרויקטים במרחב של חיפה למען 300 אלף תושבי העיר.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.


מצ”ב קישורים לתלונה שהגיש בליצבלאו במשטרה וכן לעתירה שהגיש נגד קליש ורמתי לבית המשפט:

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו