שלושה אחים הכו באכזריות נהג מונית בחיפה

שלושה אחים שתקפו באכזריות ושדדו נהג מונית בן 62 בחיפה – 30 חושדי מאסר בלבד

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערעור על עונש מקל של 30 חודשי מאסר בפועל בלבד, שהושת על שלושה אחים, אשר תקפו באכזריות ושדדו נהג מונית בן  62 בחיפה.  

בהודעת הערעור ציינה הפרקליטות: “חלק מהמאבק בתופעת מעשי השוד, בעיקר כלפי נהגי מוניות ובתי עסק הפעילים בלילה, מתבקש מבית המשפט מסר חד וברור של ענישה חמורה ומרתיעה, אשר יבטא את הגינוי של הפגיעה בקרבנות תמימים אשר במסגרת עיסוקם עובדים בלילות בגפם ופגיעים בשל כך למעשי שוד”.

חנקו, הכו ושדדו

האחים רואד, יניר וחמודי טאלב, הורשעו בכך שתקפו באכזריות ושדדו נהג מונית שהסיע אותם בשעת לילה מאוחרת בחודש אוגוסט בשנה שעברה. במסגרת התקיפה, הכו הנאשמים את נהג המונית בפניו, חנקו אותו מאחור, דרשו את כספו ושדדו את ארנקו ואת הטלפון הנייד שלו. כתוצאה מהאלימות הקשה נגרמו למתלונן, בן 62, חבלות חמורות.

שוד וחבלה בנסיבות מחמירות

הנאשמים הורשעו בשני תיקים נפרדים בביצוע עבירות של שוד בנסיבות מחמירות וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות וביהמ”ש המחוזי בחיפה גזר עליהם עונש של 30 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלונן.

בגזירת דינו, התחשב בית המשפט המחוזי בנסיבותיהם האישיות של הנאשמים, כל אחד לפי חלקו ובין היתר בעובדה שעקב נגיף הקורונה שירות בתי הסוהר מגביל ביקורים והעברה של ציוד אישי.

ערעור על העונש הקל

מכאן הערעור, במסגרתו מבקשת הפרקליטות מבית המשפט העליון להחמיר בעונשם של שודדים, “וזאת במסגרת המאבק בתופעת האלימות, אשר מעשי שוד הם אחד מביטוייה המכוערים… נוכח תופעת מעשי השוד, בעיקר כלפי נהגי מוניות ובתי עסק הפעילים בשעות הלילה, מתבקש מסר ברור וחד משמעי מבית המשפט אשר יבהיר את הפסול שרואה החברה בהתנהגות מעין זו ויבטא את הגינוי של הפגיעה בקורבנות תמימים שבמסגרת עיסוקם עובדים לבד ובשעות לילה מאוחרות  ובכך מהווים “טרף קל” למעשי שוד”.

עבר פלילי כבד

עוד צוין, כי בית המשפט המחוזי לא לקח בחשבון את עברם הפלילי המכביד של הנאשמים ואת המסוכנות הרבה הנשקפת מהם. “המחוקק נתן ביטוי לחומרה הרבה שיש בעבירות שוד בנסיבות מחמירות, בענייננו בחבורה,וקבע לעבירה זו עונש מירבי של עשרים שנות מאסר. בנסיבותיו של המקרה הזה, כאשר שלושת המשיבים יחדיו תקפו בצורה קשה את המתלונן, לא היה כל מקום להטיל עונש שנמוך מחמישית מהעונש המקסימלי של העבירה”, נכתב בהודעת הערעור.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

14 תגובות
 1. שמיל אמר/ה

  אין דין ואין דיין מה קרה לשופטים בארה”ב היו נכנסים ל20 שנה ופיצויים של מיליונים לנפגע רק פה מרחמים על האשמים במקום על הנפגע עצוב

  1. גוגו אמר/ה

   יש מקום להקל בעונשם על מנת שלא יווצר וואקום בתחומי הפשע בחיפה כי כידוע במקום שיש וואקום מתפתחים אמצעי פשיעה חדשים ואז למשטרה לוקח זמן ללמוד אותם בטל למנוע אותם והמשטרה מעדיפה להתמודד עם המוכר לה אם בכלל.

 2. שמשון אמר/ה

  השופט מפחד מהעבריינים.זה כל הסיפור.אולי אפילו מכיר אותם מקרוב.שווה בדיקה.מדינת עולם שלישי.

 3. סמי סמוכה אמר/ה

  בית משפט דמיקולו. צריכים לקבל 20 שנה בפנים לכל אחד .

  1. אא אמר/ה

   מה אתה אומר מאיפה אתה יודע מה היה שם אה 20 שנה שופטים אנשים בלי לדעת מי הם ומה היה שם באמת בושה איכס שתראו מצלמות ותקראה תתיק תבין כמה בית משפט עד מכניס אנשים חפים מפשע עושה אותם עבריינים בכוח די באמת די לשפוט בלי לדעת ובלי להכיר יש לאותו אנשים משפחה בבית ילדים אישה מה אתם מפגרים

   1. גוגו אמר/ה

    למה השודדים ילכו לעבוד כשיצאו מהכלא.במיוחד היום כשיש מיליון מובטלים

   2. א.א.א.חיפה אמר/ה

    הי מה לא ברור שהיכו אותו בעוצמה. אדם בן 62.;לא על הכסף אני מדברת על זה שהיכו אותו מכות שהיה צריך אשפוז. . מי יצא פגוע העבריינים או הזקן הנהג. לא משנה מה עשה ,דיבר אולי לא יפה או מה. אבל לא להכות אותו עד שצריך אשפוז.. דר המדפטים צריך לשנות את העונשים על עבריינים ובכלל.כאן בגלל עונשים מצחיקים. כדאי להיות עבריין. לגנוב מיליונים לשבת 10 שנים ולהישאר עם המיליונים. או הכאת זקן מה למד כלום. כדאי לפרוק את העצבים על זקנים .או לאונס נערות כי מה מקבלים כלום.כאן כן עדן לעבריינים, לעברייני תנועה.אונסים וגנבים. כאן יש פה מאוסף של הכל באלפים.ומסכנים כל שומרי חוק.אנשים טובים בגלל שופטים כאלה החיים לא הכי.כי המבוגרים מסתגרים בבתים שלהם ולא רוצים להתעמת איתם. בושה וחרפה

 4. ליאור אמר/ה

  מעניין כמה היו מקבלים אם היו תוקפים שופט
  חומר למחשבה

 5. לייבלה אמר/ה

  לאיזה שפל הגיעה מערכת המישפט בושה וחרפה ופסק דין כזה נותן לחלאות לגטימציה

 6. אייל אמר/ה

  אם זאת הפסיקה אז מערכת המשפט שלנו אסון. פשיטת רגל מוסרית וחברתית.
  המדינה צריכה לערער במקום שבתי המשפט יהיו עם עונשי מינימום מחמירים, כולם עסוקים בערעורים..

 7. אא אמר/ה

  לא יודעת מה קורה במדינה הזאת אנשים שופטים אנשים מי אתם שתשפטו בני אדם בלי לדעת מה קרה באותו היום אתם שכחתם מה העיתונאים אלה מנסים לעשות להוציא אנשים פושעים ורעים במקרה אני מכירה תתיק הזה מקרוב מאוד כל מילה פה היא שקר ואני לא מוכנה שישקרו וימציעו דברים משלהם מי שמכיר תתיק ידע מה המדינה הזאת שווה והשופט ששפט על פי דעתו ולא על פי העדויות ועדיין שהיו במקרה במקום לאותו אנשים יש משפחות וילדים תתביישו פשוט

  1. אא אמר/ה

   לא יודעת מה קורה במדינה הזאת אנשים שופטים אנשים מי אתם שתשפטו בני אדם בלי לדעת מה קרה באותו היום אתם שכחתם מה העיתונאים אלה מנסים לעשות להוציא אנשים פושעים ורעים במקרה אני מכירה תתיק הזה מקרוב מאוד כל מילה פה היא שקר ואני לא מוכנה שישקרו וימציעו דברים משלהם מי שמכיר תתיק ידע מה המדינה הזאת שווה והשופט ששפט על פי דעתו ולא על פי העדויות ועדים שהיו במקרה במקום לאותו אנשים יש משפחות וילדים תתביישו פשוט לא

 8. גד אמר/ה

  נהגי מוניות מסכנים את גופם ונפשם בכבישים .מסיעים שיכורים מונעים בכך תאונות.עונש קל מידייייי

 9. גיורא+ליבנה אמר/ה

  30 חודשים לתוקפי נהג המונית. זה פשוט מקומם ומרגיז, פסק דין כזה. 30 שנה היה צריך להיות. לא ברור, לא מקובל, ומרגיז. כך רוצים לבער את האלימות הפראית הזו.