היום – אנחנו צופים באסון – בואו בהמוניכם!

היום – הפגנת הצופים – שומרים על הבית

זה קורה היום!
למעלה מ 20 אלף משתתפים ב – 170 מוקדי מחאה בכל רחבי הארץ.
ובשעה 19:00 בעצרת ענק בכיכר רבין.
תנועת הנוער הצופים נלחמת על הבית
תנועת הצופים עומדת בפני משבר שלא ידעה כמותו למעלה מ – 100 שנות קיומה.

מצ”ב רשימת מוקדים בהם תתקיים ההפגנה בחיפה והסביבה:

 • מרכז חורב
 • מרכז הכרמל
 • מרכז זיו
 • צומת מת”ם
 • כניסה לעתלית
 • נשר – רח’ השיטה 17
 • קריון
 • צומת קריית אתא

היום תערך הפגנה, עקב החלטת הממשלה להפסקת פעילויות תנועות הנוער עד להודעה חדשה וקיצוץ בתקציבים שעלול לגרום לסגירת שבטים רבים ברחבי הארץ.
אנו מזמינים אתכם לבוא ולהפגין יחד איתנו.

אנחנו זקוקים לכולכם

התכנסות בשעה 18:30, תחילת ההפגנה בשעה 19:00.
ההפגנה מאושרת על ידי המשטרה, שמירה על הנחיות הקורונה והתנהגות הולמת בעת ההפגנה תיאכף על ידי נציגים מהשבט ומהתנועה.
כמו כן חובת עטיית מסיכות פה ואף ושמירה על מרחק בין המפגינים, ומילוי הצהרת בריאות ממוחשבת לפני ההגעה להפגנה בקישור הבא:

מומלץ להביא בקבוק מים אישי.

הירשמו להפגנה בקובץ הבא כדי שנוכל לדעת כמות משתתפים צפויה – https://forms.gle/A1r6bzeqJRKT1oba6

נשמח לראות אתכם יחד עם הילדים ולהילחם על הבית שלנו ושלהם


הכתבה שעלתה בחי פה ביום א’ 12/7/20

תנועת הנוער ‘הצופים’ – כל הפעילויות הופסקו והתקציב קוצץ באופן שמאיים על המשך קיום התנועה

איום ממשי על הקיום

ביום שישי האחרון (10/7/20) הופצו בקבוצות וואטסאפ רבות ברחבי חיפה, הודעות משלוחות שונות של תנועת הצופים, המבשרות בדאגה על המשבר אליו נקלעה תנועת הצופים הארצית וההנהגה החיפאית בפרט.
הודעות אלה הופצו בקרב קבוצות חניכי הצופים בחיפה, בקבוצות הורים, קבוצות בוגרי התנועה ולמעשה פנו לכל מי שתנועת הצופים קרובה ללבו ומבין, ולו במעט, את החשיבות הרבה שיש לה עבור הנוער הישראלי, שגדל והתחנך על ברכיה וספג את ערכיה המצוינים.

הפסקת פעילות וקיצוץ תקציבי

הסיבה לזעקה הבהולה שיצאה מהנהגת הצופים ביום שישי, היא צו שהוציאה הממשלה, המודיע על הפסקה מיידית של כל הפעילויות מטעם הצופים ובנוסף לכך, החלטת משרד החינוך, לקצץ את תקציב תנועות הנוער במיליוני שקלים, דבר המהווה איום ממשי על עצם קיומן.

מחאת הצופים
מחאת הצופים

הרבה (מידי) זמן פנוי…

כעת, כשגם כך אנו בתקופת החופש הגדול ופעילויות רבות קוצצו ונסגרו עקב הגבלות הקורונה, היכן ימצא עצמו הנוער החיפאי בכל הזמן הפנוי שברשותו?

הפגנת הצופים (צילום: אינסטגרם 'הצופים')
הפגנת הצופים (צילום: אינסטגרם ‘הצופים’)

מבין ההודעות הרבות שהופצו בחיפה:

אהלן לכל בוגרי ובוגרות הנהגת חיפה.
איזה כיף שאתם/ן איתנו!

נספר ונחבר אתכם/ן לכל מה שקורה אצלנו בהנהגה ובתנועה.
אתמול פורסם צו שאוסר על קיום פעילות פרונטלית של חינוך בלתי פורמלי לחניכי/ות כיתה ה ומעלה.

המשמעות היא ביטול של כל הפעילות הפרונטלית בכל מתווה שהוא – מחנה הקיץ, פרידות משכבת השמיניות, פעולת פרידה, ישיבות חפיפה, ועוד.
מעבר לכך, איסור קיום פעילות פרונטלית (שבהרבה סקטורים כן מאושרת היום) מבטלת את כלל ההכשרות לשנה הבאה – לא יהיה קורס מסכם, לא יהיו תעודות מדריך/ה, ישיבות הכשרה, קורס מפ״ס וסמפ״ס לצופי ים, קורס מרכזים/ות צעירים/ות וכו וכו.

במקום להיות במסגרת, בתנועת נוער, בפעולות – החניכים/ות שלנו יסתובבו ברחובות.
בנוסף לכל זה, משרד החינוך החליט לעשות קיצוץ משמעותי בתקציב שהובטח לתנועות הנוער, זאת בנוסף להפסדים הכלכליים שכבר נגרמו לשבטים, להנהגה ולתנועה עקב ביטול פעילויות החל מחודש מרץ נוכח משבר הקורונה.
הקיצוץ הזה מהווה פגיעה אנושה ביכולת של התנועה להמשיך להתקיים.

לכן, אנחנו יוצאים למאבק קיומי על עתידה של תנועת הצופים, על עתיד בני ובנות הנוער של החברה הישראלית.
ואם אתם פה, אתם כנראה מסכימים שהיא הבית של כולנו ואף אחד לא רוצה שזה יקרה.
אנחנו יוצאים למחאה,
אנחנו צריכים אתכם להשמיע את הקול שלנו.

מצ”ב דף המסרים שהועבר לחניכים והוריהם מתנועת הצופים:

הצופים במסר לחניכים ולהורים
הצופים במסר לחניכים ולהורים

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

עיריית חיפה תומכת במאבק תנועות הנוער!תושבים יקרים, לצערנו תנועות הנוער נמצאות בסכנת סגירה. גם הן נאלצות לשלם מחיר כבד בעקבות הגבלות הקורונה והחלטת הממשלה לקצץ בתקציבן. כמובן שיש להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, אך עם זאת יש להבטיח את המשך קיומן של תנועות הנוער שמזה עשרות שנים מקנות ערכים חשובים לילדינו ותורמות רבות לחברה ולקהילה. כולנו תקווה שהממשלה תמצא דרך להבטיח את המשך קיומן של תנועות הנוער. אנחנו, בעיריית חיפה, נעשה הכל על מנת לתמוך ולסייע לכם כי את הפעילות המבורכת שלכם אסור לגדוע


הודעה נוספת שפורסמה בקבוצות השונות:

שלום לכולם,
“כמו שבטח כבר שמעתם התנועה שלנו בסכנת סגירה.
התקציבים שמגיעים לנו קוצצו במיליוני שקלים ועכשיו יותר מתמיד התנועה שלנו צריכה אותנו!
הגיע הזמן שכל אחד מאיתנו ירים את הכפפה ויתחיל להילחם בשביל הבית השני שלנו.
אנחנו קוראים לכם להעלות פוסטים בהם אתם מסבירים על המצב ועל כמה שהתנועה חשובה לנו. גורל התנועה בידיים שלנו”.

מ’הצופים’ נמסר בתגובה לחי פה:

תנועת הנוער הצופים – יוצאת למאבק על הבית
בעקבות משבר הקורונה והחלטות ממשלה שבאו בעקבותיו, תנועת הצופים נמצאת על סף קריסה כלכלית. חרף פניות לממשלת ישראל לתמוך בתנועה במשבר קשה זו, הוחלט באופן מפתיע וחסר תקדים על קיצוץ תמיכת המדינה בתנועות הנוער כבר בשנת 2020 – החלטה שדינה אסון כלכלי.

רז פרל, יו”ר תנועת הצופים: .

אנחנו צופים באסון! תנועת הצופים מתריעה על אסון המתרחש כאן ועכשיו, אני קורא לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, אל תסגור את החינוך הבלתי פורמלי, אל תהיה ראש הממשלה שחתום על קריסת הערכים, רוח ההתנדבות ואהבת הארץ של מאות אלפי חניכים בישראל. אל תיתן יד לרמיסה של מסורת תנועתית של מאה שנות פעילות

ביום שלישי 14/7/20, תקיים תנועת הצופים את הפגנת המאה – על עתידה ועל הבית של חניכיה.
מחאות יתקיימו במאה מוקדים בכל רחבי הארץ, לצד עצרת מחאה מרכזית בכיכר רבין בת”א, שתחל בשעה 19:00 בערב.

הצופים דורשים שממשלת ישראל תבטיח רשת ביטחון לתנועות הנוער בישראל, תעמוד בהתחייבות שלה ותעביר את תקציב התנועות במלואו. בנוסף, דורשים תקציב נוסף שיכסה את הגרעון הגדול שנוצר בשל החלטות הממשלה שהביאו לצמצום משמעותי בפעילות התנועה מחודש מרץ, לרבות טיולי פסח ומחנות הקיץ.

עוד אמר יו”ר תנועת הצופים רז פרל:
“לא ניתן לממשלה להרוס לנו את הבית של מאות אלפי חניכים. אנחנו צופים באסון ויוצאים למאבק על עתיד ילדינו ועל עתידו של החינוך הבלתי פורמלי. החלטות ממשלת ישראל פוגעות פגיעה אנושה בנוער האיכותי והערכי של ישראל, בחיילים איכותיים מלאי מוטיבציה ואזרחים למופת.
אנו מודעים למגבלות בעקבות משבר הקורונה ונוהגים באחריות רבה, יחד אם זאת, רוצים לוודא שביום שאחרי יהיה למאות אלפי החניכים לאן לחזור. החלטות הממשלה עצרו את פעילות התנועה, הן מבחינת פעילות חינוכית, והן מבחינה תקציבית.
פוליטיקאי שיהיה שותף לסגירת תנועת הצופים מאבד את אמון הציבור ואת הזכות להוביל את מדינת ישראל. אם לא נתעורר עכשיו, יתכן ונקום ב – 1/9/2020 ולא יהיו עוד תנועת נוער בישראל!”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  לסגור את כל הפעילויות של החילונים.אין להם מקום בארץ ישראל.תרבות הכפירה לא כאן!!!

 2. דן אמר/ה

  כל הכבוד על הכתבה החשובה ובהצלחה במאבק.

  אולי כדאי לתקן 2 טעויות כתיב:
  חרף פניות לממשלת ישראל לתמוך בתנועה במשבר קשה זו [זה]?
  יחד אם [עם] זאת

 3. חסוי אמר/ה

  אני לא מוכנה לסגור את הצופים!!!!!!!!!!!

 4. אייזאק אמר/ה

  תנועת הצופים ככל הנראה מנוהלת באופן בזבזני ! תכנסו לאתר העמותה ותראו שיש שם יותר מידי מנהלים משכורתם עולה על 50,000 שח לחודש ! זה לא כולל הטבות עקיפ7ת כמו רכב ונסיעות לחו”ל. גם בסניפים עצמם יש בלאגן .בניהול התקציבי וכל מיני עסקנים שמונים לגברים, ראשי סניפים וכו’ , מסדרים לעצמם שכר, נסיעות לחו”ל ועוד. כאשר הורה מבקש דו”ח כספי, הגזבר יצחק מלתת תמונה אמיתית. לכן הם אשמים במצבם הכלכלי. צריך לקצץ בחצי את השכר ולהפביק עם חגיגת הנסיעות ליונל במסווה של “ליווי משלחות” . זו גניבה לאור יום ויש לי דוגמאות.

 5. אייזאק אמר/ה

  תנועת הצופים ככל הנראה מנוהלת באופן בזבזני ! תכנסו לאתר העמותה ותראו שיש שם יותר מידי מנהלים משכורתם עולה על 50,000 שח לחודש ! זה לא כולל הטבות עקיפ7ת כמו רכב ונסיעות לחו”ל. גם בסניפים עצמם יש בלאגן .בניהול התקציבי וכל מיני עסקנים שמונים לגברים, ראשי סניפים וכו’ , מסדרים לעצמם שכר, נסיעות לחו”ל ועוד. כאשר הורה מבקש דו”ח כספי, הגזבר יצחק מלתת תמונה אמיתית. לכן הם אשמים במצבם הכלכלי. צריך לקצץ בחצי את השכר ולהפביק עם חגיגת הנסיעות ליונל במסווה של “ליווי משלחות” . זו גניבה לאור יום ויש לי דוגמאות.

 6. שמשון אמר/ה

  אני כל כך שמייח לשמוע את הבשורה הטובה והנהדרת שמשמחת כל יהודי אמיתי,על סגירת תנועת החילוניות “הצופים”.כן ירבו מקרים כאלו בעתיד.למען עתידם הבריא של ילדינו.ברכות לכל המסייעים במלאכת קודש זו.

 7. אילן אמר/ה

  קודם כל שיערכו בקרה תקציבית על הניהול הבזבזני במיוחד אצל הבכירים ביותר, ואז הם יתייעלו ויוכלו לעמוד על הרגליים, הרי עיקר המדיריכים הם נוער מתנדבים, לא בשכר !!! את בניין הסניף, העירייה מקצה בד”כ, אין תשלום ארנונה בד”כ, אז כמה נשאר להוציא ? אז אסביר לאן הולך הכסף: תבדקו מה המשכורת של ראש שבט בכיר (אני מתכוון למבוגרים, אלו שהם בד”כ בני 30 ומעלה, או גימלאי צה”ל שמצאו ג’וב, אני לא מתכוון לבחורים הצעירים הנפלאים שעושים זאת כמעט בהתנדבות). אני משלם על כל ילד בערך 1600 ש”ח לשנה על השתתפות בפעולות כשהמדריכים הם בחינם, ועל זה אני מוסיף לכל טיול או אירוע כמה מאות שקלים, כלומר את המחיר שלו שבדרך כלל גבוה ביחס להוצאות. אתם שואלים לאן הכסף הולך ? תשאלו את הבכירים שמרווחים 50,000 ש”ח בחודש ! תשאלו מדוע משלחת לחו”ל צריכה לעלות 6000 ש”ח לילד כאשר בין כך מארחים אותם בחו”ל ! הסיבה היא שזאת חגיגה לצרף כל מי עסקנים שלא תורמים כלום אבל נהנים מטיול בחינם על חשבון הילידם. תוכלו לראות את הרשימה ברשם העמותות כי הם מחוייבים בדיווח. סיכום: שישפרו את הניהול ויקצצו בשכר בזבזני ויהיה להם כסף להתקיים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.