נשקים בחצר הבית • נשק מאולתר “קרלו”

נתפס אמל"ח (צילום: משטרה)

המשטרה עצרה יום שלישי 7/8/20 תושב דלית אל כרמל בחשד להחזקת אמל”ח

“קרלו” – נשק העולם התחתון

נשק הקרלו הוא נשק בלתי-חוקי, מייצור מקומי-מחתרתי, שאינו ממוספר במספר סידורי ואין עליו כמובן רישיון. ייחודו של נשק זה הוא בכך שהוא משמש את העולם התחתון לביצוע חיסולים בכלי נשק שקשה לזהותו (אינו ממוספר). נשק זה משמש, מפעם לפעם, גם את המחבלים מארגוני הטרור הפועלים בשטחים, בביצוע פיגועים נגד ישראלים. הוא יורה תחמושת קצרה ועוצמת האש שלו נחשבת לבינונית עד נמוכה. החיסולים באמצעות הקרלו נעשים, על פי רוב, מטווחים קצרים מאד ובשל עצמתו הנמוכה, חלק מניסיונות החיסול מסתיימים בפציעה בלבד.
נשק כזה נמצא אמש, על ידי משטרת ישראל, במסגרת פעילות אכיפה יזומה באזור.

נשקים (צילום משטרת ישראל)
נשקים (צילום משטרת ישראל)

החשוד – בן 30

במסגרת האכיפה הממוקדת של משטרת ישראל בתחום האמל”ח, למען שלום הציבור, ערכו שוטרי רכס הכרמל ושוטרי תחנת חיפה, פעילות יזומה בדלית אל כרמל, במסגרתה תפסו בחצר הבית, נשק מסוג קרלו ותחמושת ועצרו את בעל הדירה, בן 30 בחשד להחזקתם.

נבדק במעבדה לזיהוי פלילי

הנשק הועבר להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל ובכוונת היחידה לבקש הבוקר את הארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בחיפה.

אמצעי לחימה בלתי חוקיים

פעילות זו מצטרפת לשורה ארוכה של הישגים איכותיים בתחום תפיסות אמצעי לחימה במטרה לצמצם את נגישותם של כלי הנשק בידי גורמים פליליים ואחרים, אותה מובילה המשטרה למען שלום הציבור וביטחונו, כאשר מתחילת השנה חשפה המשטרה בגזרת מחוז חוף מעל 500 אמצעי לחימה ועצרה מעל 150 חשודים בגין עבירות אמל”ח, לצד הגשת עשרות כתבי אישום בעבירות ירי והחזקה.

נשק מסוג קרלו שנתפס בחצר בית (צילום: משטרת ישראל)
נשק מסוג קרלו שנתפס בחצר בית (צילום: משטרת ישראל)

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. צור אמר/ה

  כרגיל כמעט תמיד הנשק נתפס אצל ערבים, והפעם אצל ערבים בעלי הדת הדרוזית.

 2. גוליית אמר/ה

  מזל שאתה לא גזעני

 3. שמשון אמר/ה

  עוד מחנה צבאי נתגלה הבוקר,הפעם באתר חדש,דליית אל כרמל.

 4. מיר אמר/ה

  המשטרה חוקרת…

הגיבו כאן לכתבה