משימה בלתי אפשרית • מורי הנהיגה בחיפה מוחים

shutterstock נהגת

מורי נהיגה בפנייה לחי פה | המשימה להשתלב בתנועה היא בלתי אפשרית לתלמיד נהיגה. בעיית יציאת הטסטים בחיפה

שנתיים אחרי מיקום אתר היציאה החדש למבחני הנהיגה בחיפה, מורי נהיגה רבים ממשיכים לפנות למערכת חי פה בתלונה על המקום. לדבריהם: “המשימה להשתלב בתנועה היא בלתי אפשרית לתלמיד נהיגה”.

כזכור לפני שנתיים, אחרי ההפרטה חברת מילגם שהינה זכיין פרטי, החליטה לשנות את מיקום היציאה למבחני הנהיגה בעיר חיפה. המיקום שנבחר – חניון באזור בת גלים הממוקם לפני פסי האטה. מורי מסבירים, כי עם היציאה לטסט, הנבחן צריך לחצות את כיכר צים סמוך לבי”ח רמב”ם וכי בין השעות 7:00 ל- 9:00 ובשעות נוספות במשך היום (כמו שעות סיום עבודה בבי”ח, ובנמל חיפה), המשימה להשתלב בתנועה היא בלתי אפשרית לתלמיד נהיגה.

נהג מנוסה חייב להידחף תוך אין ספור עבירות תנועה על מנת להשתלב. זאת בנוסף  ללחץ המופעל על התלמיד וכמו כן על הבוחן שמעביר את הלחץ לנבחן, במצב זה למעשה תוצאת המבחן כבר נקבעת בשלב זה.

מערכת חי פה פנתה למשרד התחבורה בשאלה כיצד בכוונתם לפעול על מנת לפתור בעיה זו והאם בכוונת המשרד לשקול יציאה חלופית

ממשרד התחבורה נמסר לחי פה בתגובה:

בבדיקה שנערכה באגף הרישוי במשרד התחבורה, עולה כי אתר היציאה לבחינות בחיפה מתאים לייעודו. כשירותו של נהג נמדדת באתגרים נרחבים, אחדים מהם באים לידי ביטוי גם באופן היציאה לבחינה באתר המדובר. אם הזכיין יפנה למשרדנו בנושא זה, נבחן את פנייתו באמות המידה המקצועיות.
מפה – יציאה לטסטים – משרדי חברת מילגם

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  חחחחח כמה מורי נהיגה מעלימים מס ועובדים בשחור?כמה מהם עברייני תנועה.שמורי הנהיגה יתלוננו על עצמם ויסתכלו במראה לפני שמס הכנסה יעלה עליכם.שיפריע לכם המעשים שלכם.איך אומרים ביידיש ,קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים.הבנתם?

 2. ניצן אמר/ה

  אז למה לתת רשיון למי שלא יודע להשתלב בתנועה🤔

  1. התשובה בגוף הכתבה, הבנת הנקרא בסיסית אמר/ה

   “נהג מנוסה חייב להידחף תוך אין ספור עבירות תנועה על מנת להשתלב”. אבל תלמיד נהיגה בטסט שינסה לעשות את אותו דבר (מחוסר ברירה) יחטוף ברקס וייכשל בטסט. התוצאה היא מבחן שאי אפשר לעבור אותו.

 3. שמשון אמר/ה

  מורי נהיגה?מתלוננים?אוי אוי אוי…נו טוב..שיתלוננו.משעמם להם.לכו לאכול פלאפל.

 4. אלרון אמר/ה

  אל תשחקו אותה גיבורים גדולים על מי שעוד לו הוציא רישיון
  תחזרו אחורה להוצאת הרישיון שלכם גם אתם האיתם לחוצים ליד הבוחן נהיגה אתם סתם אנשים שמעלים את האף הגדול שלכם על נהגים צעירים בישביל להרים לעצמכם

 5. קובי אמר/ה

  כעובד רמבם ליבי ליבי עם התלמידים המסכנים הנאלצים לעבור את הסיוט הזה בשעוריי הנהיגה בכיכר צים….

 6. אריאל אמר/ה

  הטסטרים ממשיכים להתעלל בנבחנים. זה פשע בלתי נסלח שהופך כל מקבל רשיון לחבית של כעס ושינאה שאותה הוא לוקח איתו שנים לכביש. צריך לפרק את מערך הטסטרים ולהכניס את הטסטרים לכלא.