למען הדרום: נשר מארחת

תושבי העיר נשר ועיריית נשר שליד חיפה נרתמו לארח את תושבי הדרום הסופגים מדי יום ומדי לילה את מטר הרקטות שממטיר ארגון הטרור חמאס על התושבים.

ראש עיריית נשר, מר אבי בינמו נרתם למען תושבי הדרום, ונושא דברים בזכות התרומה לדרום באירוע תערוכת מכוניות עתיקות שנערך בקאנטרי ספייס נשר ביום ששי 27.07.2014

ביום חמישי שעבר, הגיעה לנשר קבוצה גדולה של 120 מתושבי שלושת המושבים ברוש, תדהר ותאשור שבשטח המועצה האזורית בני שמעון.

הקבוצה שכללה מבוגרים, בני נוער, וילדים הגיעה לנשר ליום של כיף ומרגוע, זאת לאחר שראש עיריית נשר, אבי בינמו, יצר קשר עם עמיתתו, ראשת המועצה האזורית בני שמעון, סיגל מורן, והזמין את תושבי יישובי המועצה האזורית, להתארח בעיר, להינפש מעט ולהשיב כוחות.

הם טיילו בפארק “הגשרים התלויים” ואחר כך נהנו עם ילדיהם מבילוי בקנטרי “ספייס”.
ילדים נוספים מהדרום שהתארחו בבתי תושבי העיר שולבו בקייטנות ובחוגים שמפעילה רשת המתנ”סים

nesher00.jpg

צילום: דובר העירייה
מושבי “יחדיו” – ברוש, תדהר ותאשור, שוכנים בין אופקים לנתיבות. מושבים אלו ספגו במהלך השבועיים האחרונים התקפות טילים רבות ואזעקות “צבע אדום” הפכו לשגרת יומם במהלך מבצע “צוק איתן”.

תושבי שלושת המושבים הגיעו לפארק קק”ל נשר שם ערך להם נציג עיריית נשר, זיו אשל, סיור מודרך בפארק “הגשרים התלויים”. אחר כך נהנו תושבי מושבי “יחדיו” מארוחת צהריים טובה, ומיום כיף מפנק בקנטרי קלאב “ספייס”.

כלנית מרום, תושבת מושב ברוש, הודתה בשם תושבי המועצה האזורית בני שמעון, לראש העיר ולעובדי עיריית נשר על האירוח ואמרה: “הביקור היה נהדר. תודה על האירוח ועל היוזמה. הילדים נהנו מאוד אחרי שעברו תקופה לא קלה”.

עבור תושבי המושבים וילדיהם היה זה הביקור הראשון בפארק “הגשרים התלויים”. אורן נחמני, תושב מושב ברוש, שהגיע עם ילדיו סיפר כי שמח לגלות מקום חדש ויפה אותו לא הכיר. “שמחנו לבקר בנשר ולהכיר את פארק הגשרים התלויים. מקום שקט שטובל בעצי חרוב. קטפנו חרובים יחד עם הילדים. זה היה מקסים”, אמר נחמני.

חיים ממושב תדהר סיפר על הנזקים שגרמו הקאסמים לחממות שבמושב, ועד כמה היתה חשובה ההפוגה וההרגעות באזור ירוק ושקט עבור ילדיו. לירון, אף היא תושבת מושב תדהר, סיפרה כי למרות האזעקות היא המשיכה ללכת מדי יום למקום עבודתה בבאר-שבע. “החלק הקשה יותר היה עם הילדים”, אמרה.

בינמו סיכם את הביקור ואמר: “שמחנו לאמץ ולארח את תושבי המועצה האזורית בני שמעון בחירום ונשמח תמיד לארחם גם בשגרה”.

יש לציין כי במקביל, תושבים רבים בנשר ארחו השבוע ובשבוע שעבר בבתיהם תושבים מאזור הדרום. עיריית נשר התגייסה למטרה ואפשרה כניסה חינם לבריכה של קנטרי “ספייס” לכל תושבי הדרום שהתארחו בעיר. עיריית נשר מימנה את כניסתם של תושבי הדרום ל”ספייס”.

במקביל, דאגה העירייה לשילובם של תושבי הדרום, ילדים ומבוגרים, בקייטנות ובפעילויות השונות של רשת המתנ”סים וזאת ללא תמורה כספית.
מנהלת רשת המתנ”סים בנשר, איה אנגל: “הפעילויות לילדים כללו הקרנת סרטים באשכול הפיס, פעילות מוזיקה ותנועה להורים וילדים, פעילות מוזיקאלית מגוונת לכל שכבות הגיל: סדנאות תיפוף, שירה בציבור, שילוב הילדים בחוג הכדורגל, זומבה ופעילות בתנועה”.

בנוסף ארחה עיריית נשר השבוע עוד 100 משפחות וילדיהם מקיבוץ שובל שבנגב, אף הוא אחד מישובי המועצה האזורית בני שמעון. בנוסף אליהם ביקרו בעיר ליום של כיף ורגיעה כ-30 מעובדי מחוז הדרום במשרד הפנים וילדיהם.

עיריית נשר דאגה לערוך גם להם סיור בפארק הכרמל, לארוחת צהריים טובה וליום של כיף בבריכה.
בשבוע הבא צפויים להגיע לעיר תושבים נוספים מהדרום ועובדי עיריית נשר כבר ערוכים להנעים להם את זמנם.

מערכת העתון וכותב הידיעה עצמו מבקשים למסור את הוקרתם העמוקה לתרומה המבורכת של עיריית נשר. כן ירבו.

כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם. ג וְשָׁפַט, בֵּין עַמִּים רַבִּים, וְהוֹכִיחַ לְגוֹיִם עֲצֻמִים, עַד-רָחוֹק; וְכִתְּתוּ חַרְבֹתֵיהֶם לְאִתִּים, וַחֲנִיתֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת–לֹא-יִשְׂאוּ גּוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּן עוֹד מִלְחָמָה. דוְיָשְׁבוּ, אִישׁ תַּחַת גַּפְנוֹ וְתַחַת תְּאֵנָתוֹ–וְאֵין מַחֲרִיד:
מיכה פרק ד

סיקר וכתב: דב קרייזל

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.